Wat geven Sint en Piet uit? Zo mooi is China! Verwachtingen bondskanselier na verkiezingen 2017 zijn torenhoog Kasper Dolberg is onnavolgbaar Geen ernstige problemen door storm Walcheren i Het is niet echt een verrassing, maar toch werd er met spanning naar uitgekeken. Na lang de boot af houden („Ik maak mijn plannen pas bekend als het moment daar is."), zei Angela Merkel (6i) gisteren dat ze voor nog eens vier jaar de lei der van de CDU én van Duitsland wil zijn. Ze had in de verste verte geen tegenkandidaat: niemand durfde te gaan voor het loodzware ambt. Voor haar moet de hamvraag zijn geweest: wil ik dit nog wel? Er staat haar een enorme klus te wachten. Als ze straks, na de verkiezingen van september 2017, weer aan de slag mag, moet ze eerst de schade gaan herstellen die de vluchtelin- gencrisis heeft aangericht. Met haar beroemde, maar ondoordachte woorden 'Wir schaffen das' had ze het idee dat ze het enige fatsoen- VolgensThe Economist is het aan moedertje Merkel om de EU opnieuw vorm te geven na Brexit lijke deed, maar de ongekende stroom vluchtelingen bezorgde haar partij forse nederlagen in re cente deelstaatverkiezingen. De po pulistische partij Alternative für Deutschland profiteert nu van de woede en het onbegrip bij veel Duitsers. Daar komt bij, en dit is misschien nog wel bedrukkender, dat velen haar zien als de nieuwe leider van de Vrije Wereld. De vacature die Obama achterlaat, kan alleen maar een prooi zijn voor 'de machtigste vrouw van de wereld' (aldus het za kenblad ForbesHet gezagheb bende The Economist kopte na de Brexit 'Looking to Mutti': volgens het blad is het aan moedertje Mer kel om de Europese Unie opnieuw vorm te geven. De New York Times noemt haar zelfs 'de laatste verde diger van het liberale Westen'. Het zou zomaar eens te veel ge vraagd kunnen zijn, zelfs voor An gela Merkel. Duitsland doet aardig mee, maar is geen absolute wereld macht; niet economisch, niet mili tair. Merkels kracht heeft altijd ge legen in de samenwerking, maar in wie gaat ze haar medestanders vin den? Niet in Trump, niet in de ver trekkende Britten, niet in Marine Le Pen als die straks wordt gekozen tot president van Frankrijk. Het zal een loodzware vierde ter mijn worden.P7 12°C Nieuwsmedia Kras.n 1/china of bei 0900-9697 70 cpg SPORT 6 VLISSINGEN De eerste na jaarsstorm heeft gisteren voor zover bekend niet tot ernstige problemen geleid in Zeeland. De brandweer moest op verschillende plaat sen in actie komen voor om gevallen bomen of losge raakte dak- en gevelplaten. In Vlissingen werden uit schieters tot boven de 100 km per uur gemeten. Voor de Zeeuwse kust raakte het containerschip Berwick op drift door een motorstoring. Sleepboten werden naar het schip gestuurd, maar na een uurtje waren de problemen aan boord verholpen. Het veer Vlissingen-Breskens was tijdelijk uit de vaart. Tus sen Goes en Roosendaal reden enige tijd geen treinen door een seinstoring. Het optreden van de Britse band UB40 in een tent tij dens Back at Sea in Port Zé- lande werd afgelast. Merkel wil haar klus afmaken Angela Merkel gaat voor een vierde termijn als bondskanse lier. De druk is ongekend hoog. Van haar wordt verwacht dat ze de wereld gaat redden. Mark van Assen Rotterdam maandag 21 november 2016 Aanhoudend zacht met af en toe regen pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 itneco Windkracht 9. Het was afzien gisteren op de Oosterscheldekering tijdens het NK Tegenwindfietsen. Jos Geluk (foto) uit Noordwelle was één van de ruim 200 deelnemers. Teun Sweere (Zevenber gen) was de snelste over de 8,5 kilometer in een tijd van 22.30 minuten. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA P20 Stoempen! De wereld is Kras Keuze uit rondreizen, stedentrips, cruises en singlereizen ibpg Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1