1 ezen i r l i» vers voer cieert met dit gedicht. Schrijf dan in tien minuten een eerste versie. Die mag heel slecht zijn. Er mag alleen geen enkel woord in voor komen dat u in die kookwekker- tijd hebt opgeschreven. Juist doordat u alle woorden die voor de hand liggen niet mag gebrui ken, komt u op verrassende invallen. Maak het gedicht de volgende dag af. Een ruwe, snel geschreven eerste versie uitwer ken kost minder tijd en moeite dan in één keer een eindversie schrijven. Lees het gedicht aan uzelf voor als het af is. Loop even tueel een rondje door de kamer terwijl u voorleest. Als het ge dicht niet in het ritme van uw stappen past, loopt het nog niet. Geheimtip Als u twijfelt aan uw lyrische vermogens, kunt u ook gewoon een rijmend gedicht nemen dat u mooi vindt, en dat als een invuloefening gebruiken. Vele grootheden gingen u voor. Niemand minder dan John Lennon schreef in de begintijd van The Beatles nieuwe teksten op bestaande liedjes van anderen. Gerrit Komrij deed hetzelfde in de bundel Onherstelbaar verbe terd, waarin louter parodieën op overbekende Nederlandse gedich ten staan: 'Denkend aan Holland zie ik waardepapieren snel door begerige vingers gaan...' Ten slotte: vergeet niet om plezier te hebben in het schrijven zelf. Daar is het immers allemaal om begonnen. Uw gedicht is niet voor de eeuwigheid, maar voor pakjesavond! Beste boeken ÖU -# liHpP magazine 25 jaar geleden werd Nicolaas van Myra geboren. Vanaf de 13de eeuw wordt de bisschop vereerd in heel Europa. met je rijm Rijmwekker Piet helpt het niveau van onze gedichten op te krikken Alle boeken op deze pagina's zijn te koop bij debesteboeken.nl. Kwaadschiks De nieuwe roman van A.F.Th, van der Heijden telt 1.296 pagina's. Over de paranoïde reclameman Nico en zijn vriendin Daisy. (De Bezige Bij, €45) tn Maak het zelf Een krabstoel voor de kat en een natuurlijke lipbalsem. Pascalle Bonnier en Mathijs Kok hebben honderden zelfmaaktips. (Nijgh Van Ditmar, €30) De chemicus Stephenie Meyer werd wereldberoemd met de Twilight-reeks. In haar eerste thriller wil een geheim agent haar naam zuiveren. (Meulenhoff, €20)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82