Thomas Paauwe, Kruiningen Koplopers foutloos 23 BARRY VAN DER HOOFT vierdeklasser en de Bevelandse derdeklasser elkaar in Westkapelle. De aanvoerders blikken vooruit. Vorm Kruiningen begon het seizoen goed, maar zwakte daarna wat af. „De eerste twee wed strijden van de competitie hebben we gewon nen en daarna speelden we twee keer gelijk. Maar de laatste weken zijn we redelijk wissel vallig en is het qua vorm wat lastig", vertelt Paauwe. In de beker gaat het echter wel goed. „We hebben tegen WHS gespeeld, die we vrij overtuigend wonnen (4-1). Maar in de compe titie hebben we het moeilijker." Sterke punten Het collectief en de vechtlust zijn bij de Beve landse zaterdag-derdeklasser de grootste kracht. „We zijn voetballend gezien geen su pergoede ploeg, maar we zijn wel écht een team. Iedereen gaat er altijd vol voor", legt de captain uit. Dat kwam onlangs tot uiting in het duel met koploper Arnemuiden (2-2). „Als iedereen er vol voor gaat, inzet toont en strijd levert, kunnen we het iedere ploeg moeilijk maken. Dat lieten we toen zien." Zwakke punten Paauwe haalde het eerder al aan: het voetbal lende gedeelte is niet Kruiningens sterkste punt. „Vooral tegen de lager geklasseerde ploegen, als we zelf het spel moeten maken, hebben we het moeilijk", geeft hij aan. „Nor maal gesproken moet je die wedstrijden win nen. Maar wij laten het te vaak liggen, terwijl we beter zijn dan de tegenstander. Dat is ook waarom we nu niet hoger staan dan de tien de plaats." De tegenstander „De laatste jaren hebben we niet veel tegen De Noormannen gespeeld", weet de Kruinin- gen-aanvoerder. „Het eerste jaar dat ik bij de eerste selectie kwam, destijds in de derde klasse, hebben we voor het laatst tegen hen gespeeld. Dus ik weet op dit moment niet wat hun kwaliteiten zijn. Ik heb wel gezien dat ze bovenaan staan en meedoen om de ti tel, dat zegt natuurlijk wel wat. En als je als vierdeklasser een ploeg als Walcheren uit schakelt in de beker, doe je het niet slecht, denk ik." Volgende ronde De spelers van Kruiningen is het niet ont gaan dat hen in de volgende ronde mogelijk een krachtmeting wacht met zondag-hoofd klasser Vlissingen. „Normaal gesproken wint Vlissingen van Gilze. En het zou dan wel heel mooi zijn als we zelf ook doorgaan en tegen die ploeg mogen spelen", blikt Paauwe voor uit. „De kans dat je een goed resultaat haalt, is nihil. Maar het is wel eens leuk om tegen een ploeg met zo veel aanzien te mogen spe len." Voorspelling „Dat is moeilijk te zeggen, omdat ik hen niet goed ken. Maar aangezien zij bovenaan staan in hun competitie, denk ik dat het een span nende wedstrijd gaat worden." Column Toen ik gistermiddag naar buiten staarde, zag ik tus sen de regendruppels door dat de plas met water achter in on ze tuin steeds groter en groter werd. Gadverdamme, dacht ik, het is dus maar weer de vraag of er dit weekend veel gevoetbald gaat wor den. Hier in Zeeuws-Vlaanderen hebben we nog niet zo heel veel kunstgras - bij elkaar opgeteld tweeënhalf veld, meer is het niet - dus zijn we nog heel erg afhan kelijk van de weergoden. Dit is voor voetballiefhebbers niet de beste tijd van het seizoen. Het wordt kouder, het is eerder donker en een stuk natter. Op trai ningen is het ook vaak een stuk minder druk dan wanneer het zonnetje lekker schijnt. Jonge va ders kunnen niet komen trainen omdat ze ineens geen oppas heb ben. „Is je vriendin niet thuis dan?", vraagt de trainer vervol gens. „Nee, die sport altijd op dins dagavond." Sorry trainer. Zulke dingen beginnen eigen lijk al bij de jeugd, waar voetbal lers tegenwoordig veel te veel ge- pamperd worden. Piet de Rijke, te genwoordig hoofd jeugdopleiding bij JVOZ, vertelde het me eerder dit jaar al tijdens een interview. „Dat pamperen", zei Piet, „dat zie ik veel te veel gebeuren." Ik knikte instemmend. Vorige week zag ik twee jeugd wedstrijden achter elkaar en schoot het woord pamperen ook weer een paar keer door mijn hoofd. Ik zag een jongen na een onschuldig duelletje geblesseerd het veld verlaten. Hij hinkelde weg als een hert waar net op was geschoten en probeerde aan ieder- lk baal als een stekker als het wordt afgelast een te laten zien dat hij zwaar ge blesseerd was. Twee dagen later trainde hij weer vrolijk mee.... Zou er iemand zijn geweest die heeft gezegd dat hij zijn team in de steek heeft gelaten? Ik denk het niet. De vreemde trekjes van sommi ge jongens komen overigens ook wel voort uit kopieergedrag. Kin deren juichen als Ronaldo en wil len dribbelen als Messi, maar er zijn er ook die na een lichte over treding door rollen alsof ze les hebben gehad van Jürgen Klins- mann of een andere Duitser. Trai ners die dat toelaten pamperen dus, trainers die het meteen de kop indrukken snappen het wel. Begrijp me goed, het zijn geen ergernissen. Het is simpelweg een weergave van wat ik vrijwel ieder weekend zie. Misschien vandaag wel weer, als het tenminste door gaat. Ik baal als een stekker als veel wedstrijden vandaag worden afgelast. Veel voetballers zullen het daarentegen juist prima vin den. Die blijven liever binnen, gaan dicht bij de kachel zitten en laten zich nog even lekker pampe ren door papa en mama. HULST In de strijd om de eerste plaats in de eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Hulst bleven Van Waterschoot en Progression op de zevende speel dag op de been. Van Waterschoot versloeg hekkensluiter Sjaak Moens Logistics met 3-0 (25-16, 25-8 en 25-20) en Progression was met dezelfde eindcijfers (25-19, 25-23 en 25-22) Mulan de baas. Van Waterschoot telt nu zestien punten uit zeven wedstrijden, Pro gression heeft vijftien punten uit zes duels. Notaris Stolker kwam niet in actie en bleef daardoor op twaalf punten staan. In de tweede klasse heroverde Henny Co de eerste plaats door een 3-0-zege op DiDi. Saman Compiet, dat kennelijk de druk van de koppositie niet aan kon, verloor kansloos met 3-0 van SC De Deurzetters. zaterdag 19 november 2016 voor historie Daniel Vervelde FOTO MARCELLE DAVIDSE @Barryvdh9 Pamnere AMATEURVOETBAL ZATERDAG Districtsbeker, derde ronde: Groen Wit-Hoek, Vlissingen (zat)-Oosterhout (17.00 uur), Slie- drecht-Goes, Pelikaan-Kapelle, MZC'11-Oranje Wit, SC Kruis- land-Tholense Boys (17.00 uur), Zundert-RCS (17.00 uur), De Noormannen-Kruiningen, VVGZ-GPC Vlissingen. Zaterdagvoetbal. Competitie, vierde klasse WIK'57-ZSC'62 (14.30 uur). B: Vriendschappelijk: Yerseke- Serooskerke (13.30 uur), Noad'67-Smerdiek (14.00 uur). ZONDAG Districtsbeker: VC Vlissingen-Gil- ze, Hontenisse-Terneuzen. Zondagvoetbal. Eerste klasse C: RKT- VV-MOC'17. Tweede klasse E: Unitas-Zeelan- dia Middelburg. Vierde klasse A: Oostburg-Groe- de. Vijfde klasse A: Nieuw Borgvliet- Graauw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 202