Twee Zeeuwse clubs zeker in vierde ronde V INTERSPORT El t'Übe Erwin Pouwelse, De Noormannen 22 ZEELAND DISTRICTSBEKER DERDE RONDE A Het Zeeuwse amateurvoetbal krijgt in elk geval twee clubs in de vierde ronde van de districtsbe ker. Dat komt natuurlijk doordat er twee Zeeuwse derby's worden gespeeld in de derde ronde, name lijk De Noormannen-Kruiningen (vandaag) en Hontenisse-Terneu- zen (morgen). De overige zeven Zeeuwse clubs tegen niet-Zeeuw- se tegenstanders. Twee derby's in de derde ronde is bescheiden. Maar sinds een aan tal jaren wordt er in deze fase van het toernooi echt geloot en het ge volg is minder regiogebonden clashes. Voorheen speelde de reis afstand in de vroege fase van de districtsbeker een belangrijke rol bij de koppeling van ploegen. Wie wil weten wanneer dat is veranderd, hoeft eigenlijk alleen maar te kijken naar het aantal der by's in de afgelopen jaren in de derde ronde. Tot 2010 vlogen de derby's je in de derde ronde om de oren. Jaarlijks waren dat er wel een stuk of vier, vijf. Sindsdien is het maximum echter twee. Enke le jaren was er zelfs geen enkele derby in deze fase. Wat betekent dat in concreto? De plussen overheersen in elk ge val. Als de Zeeuwse clubs in een vroeg stadium telkens tegen el kaar spelen, wordt het Zeeuwse RudeStats deelnemersveld telkens gehal veerd. De sterkste ploeg - Hoek doorgaans - freewheelde daardoor vroeger richting de finale. Dat is nu niet meer. Groede kan nu bij voorbeeld al snel tegen ASWH ko men te staan. Dat is de charme van bekervoetbal. De clubs treffen nu ook teams die ze doorgaans niet treffen. Denk dit weekeinde bijvoorbeeld aan Groen Wit. Een minnetje is dat er nu in één klap heel veel Zeeuwse clubs uit geschakeld kunnen worden. Mo- genavond kunnen er in theorie nog maar twee over zijn. Dat zou echter op sportieve gronden zijn. Sla je slag op de Grootste Zeeuwse Ski-Snowboardbeurs.nl Voor het eerst in de historie staan De Noormannen en Kruiningen in de derde ronde van de districtsbeker. Vanmiddag ontmoeten de Walcherse Vorm De Noormannen is de nog ongeslagen koploper in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. „Het gaat gewoon goed. De eerste twee oefenduels verlo ren we en daarna niet meer. We zijn nu een reeks van zestien, zeventien wedstrijden ongeslagen", vertelt Pouwelse. In de vorige bekerronde werd echter maar nipt gewonnen van Walche ren, door een eigen goal. „Toen heb ben we gewoon de juiste tactiek ge bruikt, door in te zakken en de bal aan hen te laten." Sterke punten Veel scoren en weinig incasseren: daar ligt de kracht van de Westkapel- lenaren. „We hebben meerdere spelers die heel makkelijk een goal kunnen maken. Daarnaast staan we verdedigend goed", legt de captain uit. Hier heeft hij ook een verkla ring voor. „De rol van de trainer (Lennard Kerkhove) is belangrijk. Onder hem heb ben we vorig seizoen qua tactiek al de goe de lijn ingezet. Hij is heel energiek en voor onze jonge ploeg is dat denk ik goed." Zwakke punten De ploeg draait dus uitstekend. Zijn er dan ook zwaktes? „In balbezit moeten we nog meer de rust bewaren. Daarnaast hebben we de toppers wel gewonnen, maar ook pun ten verspeeld tegen mindere ploegen. Er ging toen niet structureel iets fout, maar er had wel meer ingezeten", geeft Pouwelse aan. Verder heeft hij weinig te klagen. „Laten we hopen dat dit zo blijft en dat onze pijnpunten de ko mende duels niet alsnog worden blootgelegd." De tegenstander Derdeklasser Kruiningen is eigenlijk een grote onbekende. „Het is alweer zo'n vijf seizoenen geleden dat we tegen elkaar speelden. Toen werd het thuis 5-5 en uit wonnen we met 2-0. Daarna zijn we elkaar niet meer tegengeko men." Bang is de aanvoerder niet voor de Beve- landse ploeg, die een klasse hoger speelt. „We hebben VCK en Walcheren ook al uitgeschakeld, die eveneens hoger spelen. Dus we hebben bewe zen te kunnen stunten. Maar eerlijk is eerlijk: zij zijn de favoriet." Volgende ronde „We moeten eerst Kruiningen nog maar zien te verslaan. Daarna heb ik niet echt een voorkeur. Het zijn allebei mooie tegenstanders", gaat Pouwel se in op de mogelijke volgende tegenstanders: Vlis singen of Gilze. „Vlissingen is een grote club, speelt in de hoofdklasse en komt hier uit de buurt. Dat is een mooie derby en leuk voor de supporters. Maar tegen zondag-derdeklasser Gilze is de kans om een ronde verder te komen misschien weer wat groter." Voorspelling „Laten we hopen dat het thuisvoor deel de doorslag geeft en we er met een nipte overwinning van door gaan. Maar aan uitslagen ik me niet te wagen." zaterdag 19 november 2016 Op het weblog RudeStats (pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Ru dy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateur voetbal. Voor het derde sei zoen doet hij dat op zater dag ook in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Dorpen strijden Beste wintersporters: schrijf in je agenda 26 en 27 november en 3 en 4 december. Dan strijkt de grootste ski- en snowboardbeurs van Zuid Neder land opnieuw neer in Goes en Vlissin- gen. Met kortingen tot wel 70 procent en maak via facebook kans op een grab's skiset ter waarde van 100 euro. Sjoerd Barends van de Intersport in Goes: "Al 25 jaar is de beurs een begrip onder ervaren skiërs uit het zuiden van ons land. Maar ook voor beginners hebben we veel te bieden. Je vind er naast overjarige modellen ook héél veel nieuwe colleche!" Dus wil je je ski-outfit aanvullen, uitbrei den of zelfs voor het eerst compleet maken? Kom dan naar Omnium Goes op zaterdag 26 november van 10:00- 17:00 uur en op zondag 27 november van 11:00-16:00 uur. Een tweede kans op mooie aanbiedingen (en die grabs ski set!) heb je op zaterdag 3 december van 10:00-17:00 uur en op zondag 4 december van 12:00-16:00 bij Buitenhof tuinmeubelen Vlissin- gen. Een tipje van de sluier Op de beurs vind je vier dagen lang, ruim 1200m2 wintersportspullen van alle bekende merken zoals O'Neill, Brunotb, Ice-Peak, North Face, Burton, Nike, Flow, Atomic, Salomon, Head, Fischer enzovoort. Lekker snuffelen en spullen scoren, Sjoerd Barends heeft er nu al zin in. "Ja, het is net alsof ik zelf op wintersport ga. Ik kan bijna niet wachten: wie maakt me los?" Dus, wintersportliefhebbers: profiteer! "De korbngen beginnen bij minimaal 10% en lopen op tot wel 70%." De winkels die volop koopjes aanbie den zijn: Intersport Goes, Intersport Erik (Middelburg), Sportpoint De Bie Vlissingen en The Tube uit Middel burg. Like ons op facebook en blijf op de hoogte! Voor info zie www.ski-snowboardbeurs.nl. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 201