A Opmars knalverbod gestopt Rick Karsdorp is nergens bang voor II Vandaag bij de krant Delta met rug tegen de muur Delta gaat netwerkbedrijf Enduris na 1 december verkopen aan een andere partij dan de aandeelhouders, de provincie en gemeenten. Daarmee dreigen 200 van de 660 banen bij Enduris uit Zeeland te verdwijnen. Walcheren Het verlies aan banen is het gevolg van de patstelling tussen Rijk en aandeelhouders van Delta rond de splitsing van Delta. Daarin moet een oplossing komen voor de on verkoopbare kerncentrale in Bors- sele. De aandeelhouders wijzen een door de ministers Kamp (Economi sche Zaken) Dijsselbloem (Finan ciën) geboden oplossing af. Delta moet nu voor 1 december weten of de aandeelhouders het netwerkbe drijf Enduris kopen, in feite de rug gengraat van Kamps en Dijssel- bloems voorstel. Gedeputeerde Carla Schön- knecht liet gisteren in Provinciale Staten weten dat de aandeelhou ders voor die datum geen duidelijk heid kunnen geven. Sterker nog, de aandeelhouders peinzen er niet over Enduris te kopen. Ze vinden de risico's met de financieringscon structie die het Rijk voorstelt te groot. Provincie en gemeenten zouden hun 'complete investe ringscapaciteit inleveren'. „Dan gaat Zeeland voor twintig of dertig jaar op slot voor welke financiering dan ook", deelde Schönknecht gis teren mee aan de Staten. Het probleem van de verliesla tende kerncentrale zou er wel mee opgelost zijn, maar omdat Kamp een 'maximale bijdrage' van Zee land vraagt, zouden Delta en de provincie en de Zeeuwse gemeen ten daarvoor moeten bloeden. Schönknecht: „Het voorstel dat er lag, is niet hulp van het Rijk, maar hulp vóór het Rijk." Delta moet snel handelen. Het moet voor t juli 2017 zijn energie- en netwerkbedrijf splitsen. De ver koop van onderdelen vergt vaak maanden, soms een jaar. Omdat Enduris in publieke handen moet Het voorstel dat er lag is niet hulp van het Rijk maar hulp vóór het Rijk blijven, ligt verkoop aan andere netwerkbedrijven zoals Alliander voor de hand. Bij een overname gaan naar verwachting 200 banen. De opbrengst heeft Delta nodig om de verlieslatende kerncentrale door de magere jaren te loodsen. Provin ciale Staten zijn ontredderd. Bin nenkort houden ze achter gesloten deuren spoedberaad. Volgens Schönknecht moet er snel overleg met het Rijk komen. Kamp is daar toe bereid, zegt hij. De Ondernemer Een zachte winter Mode voor op de piste We baden in luxe maar we zeuren wat af Nieuwsmedia 1 TILBURG De toename van vuur- werkvrije zones stokt. Net als vorig jaar wijst ongeveer een op de vijf gemeenten gebieden aan waar niet geknald mag worden. Het blijft meestal beperkt tot kleine gebie den rond verzorgingshuizen en kinderboerderijen. Handhaving is het grootste probleem. Dat blijkt uit onderzoek door deze krant onder 356 gemeenten. Slechts zeven gemeenten voeren dit jaar voor het eerst vuurwerk- vrije zones in: Middelburg, Boxtel, De Bilt, Huizen, Teylingen, Utrecht en Winterswijk. De an dere 69 gemeenten met een ver bod kenden dat afgelopen jaarwis seling ook al. Vorig jaar steeg het aantal vuur- werkvrije zones nog fors, met en kele tientallen. Gebrek aan agenten om de orde in de zones te handhaven, staat de uit breiding van vuurwerkvrije gebie den in de weg. In slechts elf ge meenten met vuurwerkvrije zones werden vorig jaar waarschuwingen of héél soms boetes uitgedeeld. P12-13 200banen op de tocht bij Enduris Frank Balkenende en Ernst-Jan Rozendaal Middelburg —Carla Schönknecht, gedeputeerde 3 en ZEELAND2 zaterdag 19 november 2016 Droog begin van de dag, later buien pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 11688 5 5 5 5 4 7 P28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1