O Waar kan ik de distributieriem van mijn auto het snelst laten vervangen? Carsom weet het! (39CARSOM.NL 30 Basisspelers Real terug in selectie Van Gerwen door naar halve finale Van Klaveren stopt met turnen Jaspers onderuit bij WK driebanden In het nieuwe kantoor van Edwin van der Sar staat een prachtige ovaalvormige tafel, met het klassieke Ajax-em- bleem in het hout gegra veerd. Het is de tafel die vroeger in de bestuurskamer van De Meer stond, en die jarenlang stond te verstoffen in de zoge noemde erfgoedkamer van de Arena, tussen de multomappen en verhuisdozen. „Ik vond het een schitterend ding", zegt Van der Sar, terwijl zijn handen liefdevol over het hout gaan. „Moet je je voorstel len; iedereen die hier in het ver leden een contract heeft gete kend. Al die spelers uit de succes volle jaren '70 en zo iemand als Rinus Michels. Johan Cruijff die aan deze tafel tegenover Ton Harmsen zat. Ik vind dat een mooie gedachte." Historisch besef kun je de oud-keeper toch al niet ontzeg gen. Van der Sar verzamelt al ja renlang sportgerelateerde antiek. Zijn huidige kantoor is ingericht als een soort mini-museum. Foto's, shirts, beelden, boeken. Recht tegenover zijn stoel prij ken het shirt en de handschoe nen waarin hij in 1995 de Cham pions League won met Ajax, in een glazen vitrine. „Voetbal moet in alles centraal staan bij Ajax", zegt Van der Sar. „Dat pro beer ik, met mijn collega's, zo veel mogelijk te bewaken." Als speler heb je elke week een podium om voldoening te krij gen. Een nieuwe wedstrijd, nieu we spanning, een nieuwe adre- nalinekick. Waar vind je die nu? „Deels op de tribune. Als je op zoveel manieren betrokken bent bij een club, beleef je wedstrij den heel intens. Zeker als het écht ergens om gaat, zoals vorig jaar in mei in Doetinchem, hoe teleurstellend dat ook afliep. Maar een mooi sponsorcontract waaraan maandenlang is ge werkt: dat kan óók een kick ge ven. Een zakelijke deal waarbij je in eerste instantie met 0-2 achter staat, maar uiteindelijk toch met 3-2 wint in de laatste minuut. Ook nu heb ik mijn juichmo- menten." Van der Sar doet dat vaak: voet balmetaforen gebruiken om zijn punt te maken. Als het een klein uurtje later nog over het beleid van Ajax gaat, zit de directeur met suikerzakjes te schuiven over de houten tafel, wederom metaforisch bedoeld, alsof het een opstelling betreft. „Ik lijk nu Louis van Gaal wel", grinnikt hij. „Ik doe het niet om het maar leuk te hebben. Je bent hier om Ajax verder te helpen. Keepers trainer of trainer worden vond ik te geïsoleerd. Dit past mij. Het is breder, ik raak zo'n beetje aan alle geledingen van deze club." „Een golftoernooitje hier, een wedstrijdje met oud-spelers daar. Natuurlijk is dat ook hart stikke leuk. Doe ik af en toe nog steeds, hoor. Laatst nog met Ajax, in een benefietwedstrijd te gen Real Madrid. Toen ik net ge stopt was, heb ik het een jaartje geprobeerd. Wat sponsorwerk over heel de wereld. Dat is mak kelijker verdienen dan hier zes tig uur per week werken. Maar ik haal er niet de voldoening uit om dat meerdere jaren vol te houden." „Na tien jaar in buitenland, denk je in eerste instantie: nu heb ik veel tijd. Maar uiteindelijk zit ik toch hier. Mijn familie steunt me daarin. Honderd procent. Zo als dat ook tijdens mijn voetbal carrière was." „Ik heb heel mijn leven in de top gewerkt. En dan kom je er achter dat je eigenlijk niet zonder die druk kan. Althans, ik voel het niet als zodanig, ik heb er dus geen moeite mee. Nogmaals: van vier dagen per week op de golf baan word ik niet vrolijk. Totdat Van vier dagen per week op de golfbaan staan, word ik niet vrolijk Johan Cruijff met zijn plan kwam om oud-voetballers in de directie te krijgen. Werd ik ge beld door Dennis Bergkamp en later ook door Cruijff zelf. Toen leek het me toch wel heel mooi en inspirerend." „Ach, boegbeeld. Dat vind ik wel een woord, hoor." Maar toch, juist in het voetbal moetje uit kunnen leggen wat je doet en waar je heen wilt. Voorheen deed Frank de Boer dat voor een groot gedeelte. „Frank was fantastisch. Hij was de man van Ajax die drie keer per week met zijn hoofd op tele visie was. Frank stond er altijd. Hij heeft een hoop mensen wind uit de zeilen genomen. Frank raakte heel de club aan. Nu komt er meer bij mij terecht. Dat geeft ook niet, daarom wil je ook die verantwoordelijkheid." „De één voelt zich wat comforta beler voor een camera dan de an der. Maar ik vind het belangrijk ste dat zij hun werk voor Ajax goed doen. Daarvoor hoeven ze niet iedere week met een journa list te praten. Die taak neem ik Vind een overzicht van alle garages bij jou in de buurt op carsom.nl zaterdag 19 november 2016 VOETBAL Real Madrid kan vanavond in de derby tegen Atlético Madrid be schikken over aanvoerder Sergio Ramos en spits Karim Benzema. Ramos stond ruim vijf weken aan de kant met een knieblessure, Benzema liep kort voor de inter landperiode een verrekte ham string op. Real-trainer Zinedine Zidane gaat op bezoek in stadion Vicente Calderón zonder de ge blesseerde verdediger Pepe en de middenvelders Toni Kroos en Casemiro. Zidane mist ook spits Alvaro Morata, die afgelopen week bij het Spaanse elftal een hamstringblessure opliep. Mora ta staat een maand aan de kant. Ramos keert na een blessure terug bij Real Madrid, fotoap DARTEN Michael van Gerwen heeft zich met groots machtsvertoon ge plaatst voor de halve finales bij de Grand Slam of Darts. De Bra bander vernederde de Noord-Ier Brendan Dolan in Wolverhamp ton met grote cijfers: 16-3. Dolan pakte bij een achterstand van 5-0 zijn eerste leg en won bij 13-1 twee legs op rij, maar de 43-jari- ge Noord-Ier had verder niets in te brengen tegen titelverdediger Van Gerwen. Raymond van Bar- neveld, met Van Gerwen de enig overgebleven Nederlander in het toernooi, strijdt vandaag met we reldkampioen Gary Anderson voor een plek bij de laatste vier. TURNEN Noël van Klaveren heeft vanwe ge chronisch blessureleed een punt achter haar carrière gezet. De 20-jarige turnster uit Alphen aan den Rijn kampt met aanhoudende pijn aan haar en kels. Medisch onderzoek wees uit dat ze daardoor niet meer op topniveau kan turnen. „Dat kwam hard aan, mijn wereld stortte in", schreef Van Klaveren gisteren op Facebook. De Alphense be leefde in 2013 haar doorbraak, door bij de EK in Moskou zilver te pakken op het onderdeel sprong. Van Klaveren nam door de blessures niet deel aan de Spelen in Rio de Janeiro. Golfer Joost Luiten is ook de tweede dag van het Tour Cham- pionschip in Dubai goed doorge komen. De Rotterdammer hand haafde zich gisteren met een dagscore van 69 (3 slagen on der par) op de vierde plek. BILJART Dick Jaspers is gisteren uitge schakeld op het wereldkampioen schap driebanden in Bordeaux. De Brabander, die in zijn lange carrière drie keer de wereldtitel veroverde, ging in de achtste fina les onderuit tegen de Belg Eddy Leppens. Leppens had negen tien beurten nodig om de vereis te veertig caramboles bij elkaar te tikken. Hij excelleerde met een serie van achttien. Jaspers kwam tot 32 en was verloren. Titelver dediger Torbjörn Blomdahl werd ook uit het toernooi gespeeld. De Zweed verloor van de Italiaan Marco Zanetti, een oud-wereld- kampioen, met 40-21. Waarom vind je dit werk leuk? Maar toch. Waarom? Kijk naar generatiegenoten van je. Ro nald de Boer, Ruud van Nistel- rooij, Pierre van Hooijdonk. Zij hebben na hun carrière voor een leven zonder veel verplich tingen gekozen. Dat is toch veel relaxter? En de familie? Wat vinden zij daar eigenlijk van? Ben je einde lijk gestopt als keeper, krijg je het alleen maar drukker. Is er nooit een moment waarop je denkt: waar ben ik aan begon nen? Al dat gezeik en gedoe? Edwin van der Sar (46) Je bent, als benoemd directeur, nu nadrukkelijk het boegbeeld van Ajax. Óók richting buiten wacht: media, supporters. Je zei eerder dat Mare Over- mars en Dennis Bergkamp zich na het vertrek van De Boer ook meer moeten laten gelden. Dat moet dus beter? Onafhankelijk auto-onderhoud vergelijken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 181