L 4 vrijdag 18 november 2016 Het vervallen 'boerengedoetje' vlakbij Biggekerke was precies wat Marieke Hakkesteegt en haar man Kees Reinhoud zochten om hun droom waar te maken: een kookboerderij inrichten voor ecologische workshops. Huizenpaspoort arieke: „Jaren lang was ik docent con sumptieve technieken op een mbo. Me dio 2003 was ik toe aan iets nieuws. Kees en ik woonden in Middelburg. Maar we zijn geboren en getogen in de polder - ik in de Alblasserwaard en Kees op Schouwen - en verlangden terug naar wonen op het platteland. Wel in een gemeenschap. Sociale betrokkenheid vinden we belangrijk. Een grotere tuin stond hoog op mijn verlang lijstje; mijn Middelburgse mini tuin had ik altijd veel te vlug aan kant." Kees: „In Krommenhoeke zagen we Mijn Middelburgse minituin had ik altijd veel te vlug aan kant een vervallen boerderijtje. De ligging was perfect, grenzend aan akkers en koeienweides, met een fenomenaal uitzicht op Middelburg." Marieke: „Het woonhuis was wel verwaarloosd en de muizen vlogen ons om de oren. Maar het perceel, en dan vooral de schuur die erop stond, was ideaal voor wat ons voor ogen stond: een kookboerderij waar ik workshops kon geven, en een biolo gische moestuin en boomgaard." Gifvrij Marieke: „Wij willen ecologisch ver antwoord leven, dus duurzaam, energiezuinig, gifvrij en met respect voor natuur, mens en dier. Als lerares had ik weinig ruimte om mijn leer lingen iets van die overtuiging mee te geven. Toch bleek mijn ecologi sche boodschap niet volledig aan hen voorbij te zijn gegaan; toen we trouwden, strooiden ze met zilver vliesrijst in plaats van gewone rijst." Kees: „We vinden het een sport zo bewust mogelijk te consumeren en zoveel mogelijk te recyclen. Zomaar iets weggooien? Nooit! Toen dat in Nederland nog lang niet overal gang baar was, scheidden wij ons afval al. En ook in onze Middelburgse stads tuin had Marieke een composthoop." Marieke: „Met de ecologische ge- KROMMENHOEKE Ecologisch paradijs Paula Koster 44 —Marieke Hakkesteegt Het oude, door Marieke Hakkesteegt en Kees Reinhoud gesloopte huis aan Krommenhoeke 1 da teerde uit circa 1921. De nieuwe woning, waarvan de bouw in 2013 werd afgerond, telt twee slaapka mers, een studeerka mer, een woonkeuken en een bijkeuken. Ernaast bevindt zich Kookboerderij Krom menhoeke waarin zestien personen te gelijkertijd kunnen kokkerellen. Het gros van de ingrediënten die Marieke gebruikt voor haar kookwork- shops is afkomstig uit de grote, door haar zelf aangelegde eco logische moestuin. Een ruim bemeten terras kijkt uit op Mid delburg en het omlig gende platteland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51