K Aan de mooie Moezel Waanzinnig vindt Wilders de strafeis in zijn rechtszaak nou eens! Afwijzen plan kerncentrale verrast kabinet a Walcheren <ma Zeeuwen zijn boos. Over loze beloftes, de verhoogde pensioenleeftijd en het vluchtelingenbeleid. Wie hoort hen? »zeeland2 Dat schrijft minister Henk Kamp van Economische Zaken aan de Tweede Kamer. In de brief staat dat het kabinet verrast is dat de aan deelhouders van energiebedrijf Delta (provincie en gemeenten) het reddingsplan van het kabinet af wijzen. Nadat het Rijk maandenlang wei gerde Delta en de kerncentrale te hulp te schieten, stelden de minis ters Kamp en Jeroen Dijsselbloem (Financiën) op 5 oktober een oplos sing voor. De aandeelhouders zou den een nieuw Zeeuws nutsbedrijf vormen door netwerkbedrijf Endu- ris en vijftig procent van de aandelen van waterbedrijf Evides te kopen van Delta. Met de opbrengst zou Delta de kerncentrale door de ma gere jaren kunnen helpen. Ook blij ven 200 banen voor Zeeland behou den. Het Rijk wilde dan garant staan. Maar de Zeeuwse overheden zien LEES DE NIEUWE THRILLER VAN SIMONEVANDERVLUGT TOEN HET DONKER WERD De regering concludeert dat de Zeeuwse overheden het geld er niet voor over hebben het kabinetsvoorstel niet zitten. Want Delta moet nog steeds ge zonde onderdelen verkopen om de kerncentrale te redden. Dat vinden de aandeelhouders geen goed idee. Bovendien stellen provincie en ge meenten dat ze niet voldoende geld ervoor hebben. Het kabinet is verrast door de re actie van de aandeelhouders van Delta, schrijft minister Kamp aan de Tweede Kamer. Het heeft wel degelijk rekening gehouden met de portemonnee van de Zeeuwse overheden, aldus Kamp. Ook stelt het kabinet dat de provincie en de gemeenten er financieel goed ge noeg voor staan om de oplossing voor de kerncentrale te kunnen be talen. De regering concludeert dat de Zeeuwse overheden het geld er niet voor over hebben. Om de onderhandelingen vlot te trekken heeft het kabinet daarop de Zeeuwse overheden gevraagd wat ze dan wel kunnen bijdragen en onder welke voorwaarden. Maar daarop heeft de regering volgens minister Kamp nooit antwoord ge kregen. Delta en haar aandeelhou ders moeten nu zelf maar een op lossing zoeken, vindt het kabinet. Gedeputeerde Staten komen vandaag met een reactie op de brief. In afwachting daarop kon gedepu teerde Carla Schönknecht gisteren nog geen commentaar geven. Tweede Kamer wil zo snel mogelijk een debatoverde vastgelopen onderhandelingen De Tweede Kamer wil zo snel mogelijk een debat over het vastlo pen van de onderhandelingen tus sen het Rijk en Zeeland. PvdA-Ka- merlid Jan Vos vroeg donderdag middag het debat aan en kreeg steun van een ruime meerderheid. ZEELAND 4 Kras.nl/54195 of bel 0900-96977ocPg Nieuwsmedia In Binnen&Buiten ineen vrouweninterieur Marijke Stuut L Peter Nieuwenhuize 'Delta moet het zelf oplossen' Het kabinet trekt de handen van Delta af. Het had een oplossing bedacht voor de verlieslatende kerncentrale, maar nu de provin cie en gemeenten die afwijzen, is het aan Delta, de provincie en de gemeenten om zelf een op lossing te vinden. Wel blijft de regering nauwgezet de ontwik kelingen rond de kerncentrale volgen. Jeffrey Kutterink Den Haag 'Tot de allerlaatste zin spannend, Ijzersterk.' - De Telegraaf Geniet van Duitse Gemütlichkeit in de schilderachtige dorpjes van de Moezelstreek en wandel langs weelderige wijnranken. Hotel aan de Moezel in sfeervol Winningen, vlak bij Koblenz Inclusief ontbijtbuffet, parkeren en uitzicht op de rivier fwv» Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds vrijdag 18 november 2016 Droge perioden met zon, goQ later regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 »P2 Bianca Muriel f Michael John m i -V Luister

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1