Zeltech pakt kickboksgala groots aan Dallinga.com in eerste helft seizoen 2016-2017 16 ZEELAND DRIEBANDEN EREDIVISIE A De Belg gaat met Dallinga.com aan kop in de eredivisie driebanden. Hij vindt dat hij nog wel wat constanter mag worden. Dat de driebanders van Dallinga.com hal verwege het seizoen de leiding in de eredi visie hebben geno men, wordt alom als een verras sing gezien. Een opvallende ver schijning is Steven van Acker, die te midden van Frédéric Caudron, Jean Paul de Bruijn, Patrick Vas- seur en Berry Dallinga fraaie par tijen speelt. Van Acker kwam enkele jaren te rug schoorvoetend het toenmalige Team Verbrugge binnen en ver vulde een onopvallende rol. Tot de man uit Eeklo zich thuis begon te voelen in Sluiskil. Toen kwam zijn talent, dat vanuit zijn jeugdja ren al bekend was, tot volle bloei. Twee jaar geleden vertrokken de toppers Dick Jaspers en Eddy Merckx bij Dallinga.com. Van Acker schoof toen door naar de hoofdmacht en won acht van zijn vijftien partijen. Dit seizoen speelt hij alle wedstrijden. Het meest springt de 35-jarige Belg in het oog met zijn schier oneindige arse naal aan creatieve oplossingen, zijn opbouw van series en zijn stoï cijnse houding aan de tafel. „Ik ben geboren en getogen in Eek lo. Ik ben getrouwd en heb drie kinderen, een jongen van twee jaar en twee meisjes van vier en zes. Ik ben technisch grafisch op geleid en werk in een grote druk kerij. In mijn jeugdjaren gold ik als een talent, wat moet blijken uit mooie resultaten op het WK voor junioren. In 2003 werd ik tweede en in 2005 derde. In dat jaar werd ik ook nog tweede op het EK. In 2015 haalde ik nog zil ver op het EK klein biljart. Toch heb ik voor mijn maatschappelij ke carrière gekozen." „Nee, omdat er in de biljartwereld niet veel te verdienen valt en ik mijn gezin boven alles stel. Ik speel in België bij de KBC Eek- loose en in Nederland bij Dallin ga. Dat volstaat." „Mijn overwinning op Eddy Lep- pens, vorig jaar voor eigen publiek in Sluiskil, was wel heel speciaal. Ik had series van 6 en 12 en maak te het uit met 19. Dat was ongelo felijk. Het werd 50-20 in 16 beur ten. De mensen stonden zowat op de banken. Een ander hoogtepunt vond ik mijn overwinning bij Team Verbrugge - dat toen nog zo heette - op Raymond Ceulemans. In 17 beurten kwam ik uit op 45-29. Dat was ook een bijzonder gevoel." „Ja, ik ben tot nu toe iets wisselval liger. Maar dat was ik vorig jaar de eerste helft van de competitie ook. Dus daar maak ik me geen zorgen over, al moet dat er wel uit." „Ik moet constanter worden. Ik wil voor het team van nog meer waarde zijn. Mijn doelen zijn het kampioenschap van België spelen en de play-offs in Nederland." Kickboksers uit Zeeland en om streken nemen het zaterdag tegen elkaar op in het Laco sportcen trum. „Dat idee had ik al lang in mijn hoofd", vertelt Mulder aan de vooravond van het evenement. „Eigenlijk begin dit jaar al. Ik sport zelf in Laco en zag op een dag de deur naar de grote zaal open staan. Toen dacht ik direct: wat zou het mooi zijn als we hier een kickboks gala kunnen houden!" Maar dat is niet binnen een dag geregeld, zo ondervond hij. „In april vroegen we een vergunning aan en ik had me voorbereid op een zwaar gesprek. Er zaten ook best wat bestuurlijke zwaargewich ten aan de tafel, van de politie en de gemeente. Uiteindelijk viel het best mee. Ik droeg mijn enthou siasme over en kreeg in alle opzich ten hulp." Dat was voor Team Zeltech wel prettig, want nadat besloten was om het plan van een kickboksgala door te zetten, werd ook maar di rect bepaald dat het de eerste keer ook direct 'groots' moest zijn. De beveiliging, de zaal en de bond moest geregeld worden, maar dat is standaard. „Wij wilden ook eet tentjes, barretjes, een podium van Ik droeg mijn enthousiasme over en kreeg in alle opzichten hulp twee bij drie meter met daarop een barbier die knipt en scheert voor het goede doel, en zo'n twaalf vip-tafels om de ring heen." Om nog maar te zwijgen over de tien meter lange rode loper naar die ring toe en de drie tv-schermen boven de ring waar op iedereen alles goed kan vol gen. „Kortom: het wordt echt heel groot. Zo had ik het in mijn dromen eigenlijk voorgesteld", zegt de gepassioneerde verteller. Maar zoals hij alles opsomt en beschrijft, lijkt het alsof de top van de Nederlandse kickboks- sport naar Zierikzee komt. Dat is niet zo. Mulder: „Het gaat echt om amateur-amateurwedstrij den. Er zijn partijen in de jeugd- klasse tot 16 jaar en er is een B- en een A-partij. De A-categorie is het hoogste amateurniveau en met die partij sluiten we de avond af." Die eer valt Germain Welles (Team Zeltech) en Arjen van Den zen (Keumgang) ten deel. Rond 23.30 uur zou dat laatste gevecht afgelopen moeten zijn. „Om 17.00 uur gaan de deuren open en we hopen om 18.00 uur te begin nen", vertelt Mulder. „Maar de praktijk leert dat het vaak wat uitloopt. Er zijn 26 wed strijden, dus dat zijn er behoor lijk wat. We hebben iedere vereni ging goed geïnformeerd over de aanvangstijden, zodat ze hun kick boksers op tijd warm kunnen ma ken en wij ons aan onze planning kunnen houden." donderdag 17 november 2016 Van Acker op stoom in Sluiskil Eeklo Wie is Steven van Acker? Heb je geen spijt van die keuze nu je naam maakt? Wat was je hoogtepunt bij Dallin- ga.com tot nu toe? Je hebt tot nu toe een iets lager gemiddelde dan vorig jaar? Heb je jezelf nog specifieke doe len gesteld? De Belg Steven van Acker is aan zijn tweede seizoen bezig bij Dallinga.com, dat tot ieders verrassing aan de leiding gaat in de eredivisie, fotowww.billiardphoto.com Naam speler Aantal partijen Punten Gemiddelde Hoogste partij Hoogste serie Frédéric Caudron 7 11 2.234 3.333 16 Jean Paul de Bruijn 11 19 1.695 2.222 15 Steven van Acker 11 10 1.130 2.222 13 Bart Ceulemans 5 2 1.000 1.304 7 Patrick Vasseur 7 8 0.964 1.250 6 Berry Dallinga 3 4 0.803 1.143 6 Stand in de eredivisie 1. Dallinga.com 11 17 2. Eureka Billard 11 16 3. HCR Prinsen 11 15 Het eerste kickboksgala op Schouwen-Duiveland wordt za terdag een groots spektakel, be looft Frédéric Mulder. Het be stuurslid - en tevens de hoofd trainer - van de organiserende vereniging Team Zeltech heeft zelf hoge verwachtingen van de 26 wedstrijden en alles erom heen. Mitchell Minnaard Zierikzee Frédéric Mulder Voor meer info over tickets en het wedstrijdschema: www.Kick- boksevenementZierikzee.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79