Schot in aanleg rotonde Absdale Bizarium in Sluis opent in december Perkpolder Beheer: 'Goed overleg met familie Heiszier' 7 PERKPOLDER CAMPINGHOUDERS VREZEN UITWERKING PLAN A Acht tot achttien meter hoger moet de westelijke Perkpolder worden. Omwonenden zijn zich rot geschrokken. Als dit allemaal doorgaat, is er voor ons geen toekomst hier. Niet om te wonen, niet voor onze camping." Ingrid Heiszier zegt het met een brok in haar keel. Samen met echtgenoot Charles is ze uitbater van Cam ping Perkpolder. Net als zeven omwonenden en de Zeeuwse Mi lieufederatie (ZMf) heeft het kop pel zienswijzen ingediend tegen de natuurvergunning voor Plan Perkpolder. De campinguitbaters en de buren - die allen een boerenbedrijf heb ben - luiden de noodklok 'naar aanleiding van informatie die we hebben gekregen uit gesprekken met Perkpolder Beheer'. Grootste angst zijn de ophogingen die vol gens de indieners op de rol staan. „Ze willen de gehele westelijke Perkpolder, een hectare of honderd, ophogen met acht tot achttien me ter. Dat is tot ver boven de zeedijk. Daar komen een golfbaan en een appartementencomplex op. Langs onze camping zou alleen een dijkje 't Bestemmingsplan ligt mijlenver af van wat ze hier willen doen van twee meter hoog komen, tegen geluidsoverlast", zegt Charles Heiszier. De omwonenden schrij ven aan het college van Gedepu teerde Staten dat het huidige be stemmingsplan van tafel moet, óf dat de ophogingen geschrapt moe ten worden. Marnix Verbrugge: „Want de ideeën in het bestem mingsplan liggen mijlenver af van wat ze hier willen doen." Boven dien is het de bewoners ter ore ge komen dat voor de ophogingen on der de golfbaan zogenoemde 'indu strieklasse ï-grond' gebruikt wordt. „Vervuilde grond", aldus Charles. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid spreekt van 'licht tot matig verontreinigde grond'. Daarom willen de omwo nenden ook dat er een nieuwe mi lieueffectenrapportage (MER) wordt uitgevoerd, omdat de vorige (uit 2007) uitgaat van 'een grondba lans die in evenwicht blijft'. De om wonenden vrezen de toekomst. Charles: „Wij komen in een put te liggen. Omdat het grondwater ner gens naartoe kan, komt het hier blank te staan. Het wordt een moe ras. Bovendien raakt het grondwa ter verontreinigd door die ver vuilde grond." Landbouwer Ver brugge vult aan: „Die vernatting en verzilting betekent ongetwijfeld inkomstenderving." Daarnaast zijn ze bang voor lichtverstoring door lichtmasten en immense geluids overlast omdat een sleephopper- VOORTGANG PERKPOLDER Omdat het grondwater nergens naartoe kan, komt het hier blank te staan zuiger gebruikt zou moeten wor den. Charles: „Tot in Kloosterzande heeft iedereen daar last van. Dat, in combinatie met het moeras dat hier komt, maakt het voor ons onmoge lijk een camping te exploiteren." De ZMf schaart zich achter de omwonenden. Projectbureau Perk polder Beheer schrijft in een reactie op het verhaal van de omwonenden 'goed overleg te voeren met de familie Heiszier en de om wonenden'. „We houden hen met re gelmaat op de hoogte van de voort gang en onderzoeks resultaten en zijn op de hoogte van hun zorgen". Voor ver dere informatie ver wijst Perkpolder Be heer naar de provin cie. De aanleg van een buitendijks na tuurgebied is het enige zichtbare on derdeel van Plan Perkpolder dat tot nu toe gerealiseerd is. Dat gebeurde vorig jaar na het doorste ken van de dijk. De ondergelopen polder heet in de volks mond Het Gat van Frank, naar de Hul ster wethouder Frank van Driessche. Het is de bedoeling dat er in het gebied naast woningen on der meer een golf baan en jachthaven komen. De grond- verkoop die noodza kelijk is voor die ont wikkelingen is on langs opnieuw uit gesteld. Volgens de eerste plannen zou projectontwikkelaar Hulst aan Zee al voorjaar 2015 de eer ste grond afnemen. SLUIS Museum Bizarium in Sluis opent op 11 december de deuren. Het 'museum voor bizarre uitvin dingen' komt in het voormalige ge meenschapscentrum 't Zoute Vestje aan de Hoogstraat. Het Bizarium is een initiatief van industrieel ontwerper Mare De Jonghe uit Antwerpen. In het museum komen uitwerkingen van uitvindingen uit de afgelopen eeuwen die nooit in de praktijk gerealiseerd zijn. De Jonghe werkte de bedenksels, die vaak de ontwerpfase niet eens voorbij kwamen, zelf wél uit tot hoe de wetenschappers - of zij die dach ten dat te zijn - die voor ogen had den. De Jonghe belooft apparaten als een vliegfiets, een haargroei- helm en een zwemparaplu. Het museum is straks zes dagen per week geopend - maandag is sluitingsdag. Toegang kost negen euro, kinderen vanaf 5 jaar betalen zeven euro. Het lijkt er eindelijk van te komen, de aanleg van de rotonde bij Abs dale. De voorbereidende werk zaamheden moeten over twee maanden beginnen. De rotonde komt - vanuit Hulst richting Axel gezien - ongeveer honderd meter voor de flauwe bocht in de N258. Door de aanleg van de rotonde zijn beide afslagen bij Absdale niet langer nodig. Die verdwijnen daarom. Er zit nog wel een kink in de ka bel, want een omwonende wil nog altijd zijn grond niet verkopen, weet Roland Merckx, voorzitter van de dorpsraad van Sint Jans teen. Hij had dinsdagavond een gesprek met de provincie en is blij dat er eindelijk schot in de zaak zit. „Er moet nogal wat gebeuren. In januari zouden ze beginnen met het verleggen van kabels en gaan ze een duiker onder de weg ver nieuwen. Wel zijn er nog wat pro blemen met één of twee inwoners van Absdale. Een daarvan is boer en zijn land ligt aan de overkant van de weg. Normaal kon hij ge woon de weg oversteken, maar nu zal hij moeten omrijden." De aanleg gaat gepaard met ver- keershinder. Merckx: „We zijn in elk geval blij dat het verkeer niet dóór Absdale gestuurd wordt." Een woordvoerder van de provin cie geeft aan de bezwaren van de omwonende te kennen, maar zegt dat de aanleg van de rotonde des alniettemin in maart begint. Het verkeersplein, dat medio juni klaar moet zijn, moet ervoor zorgen dat de N258 tussen bedrij venterrein Hogeweg en Absdale veiliger wordt. donderdag 17 november 2016 'Zo kunnen wij geen camping runnen' Bob Maes Perkpolder Marnix Verbrugge, omwonende Charles Heiszier, campinghouder Bob Maes Absdale A Charles en Ingrid Heiszier en Marnix Verbrugge (vlnr) vrezen de toekomst. Op de achtergrond Camping Perkpolder. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76