Zuidweg O CD CD 14 ZEELAND Vijf goals voor Goes in oefenduel Kerkhove op het nippertje verder Jodan Boys is 1500 kaarten snel kwijt De Vlissingse motorcrossster is zaterdag één van de 1000 deelnemers aan de Red Buil Knock-Out in Scheveningen. MOTORCROSS RED BULL KNOCK-OUT Er is voor motorcrossers niks mooiers dan hier aan meedoen Zondag-eersteklasser Goes won dinsdag avond met 5-2 van het Reimerswaal Elftal. De regioselectie nam in het oefenduel wel een 1-2-voorsprong op sportpark Het Schen- ge, maar de equipe van trainer John Karelse, die zaterdag Sliedrecht treft in het toernooi om de districtsbeker, liep daarna weg naar een ruime overwinning. Arjen de Koeijer en Danny Weber namen de treffers voor het Reimerswaal Elftal voor hun rekening. Goals van doelman Lorenzo Hoekman (eigen doelpunt), Tim de Winter, Remon de Vlieger en Ray Kroon (foto, twee keer) bezorgden Goes de zege. Tennisster Lesley Kerkhove overleefde giste ren ternauwernood de eerste ronde van het 25.000 dollartoernooi van het Poolse Zawa- da. De 25-jarige Zierikzeese is als eerste ge plaatst, maar had de grootste moeite om zich te ontdoen van de Servische qualifier Vesna Dolonc. Ze verloor de eerste set met 6-3 en knokte zich daarna terug. De volgen de twee sets won ze met 6-4 en 7-6. Bij de tweede schifting treft Kerkhove weer een speelster die het kwalificatietoernooi door kwam, de Oekraïense Veronika Kap- shay. De Schouwse heeft in Polen een goed resul taat nodig om niet aan het einde van het sei zoen nog uit de top 200 te vallen. Ze staat nu 184ste op de wereldranglijst. Jodan Boys komt op zaterdag 10 december op bezoek bij Hoek, maar de supporters van de club kijken nu al uit naar de KNVB-be- kerwedstrijd tegen Vitesse van vier dagen la ter. De zaterdag-hoofdklasser uit Gouda was de 1500 beschikbare kaarten voor het treffen met de Arnhemse eredivisionist in GelreDome gisteren binnen slechts vijf uur kwijt. De stuntclub, die in de vorige ronde Go Ahead Eagles versloeg, hoopt via gastheer Vitesse nog aan extra kaarten te kunnen ko men, om zo alsnog aan de enorme vraag te kunnen voldoen. Van elke verkochte kaart gaat er overigens 50 cent naar de stichting Kans tegen Kanker. Driebanden Schaatsdag e zwaarste strandrace ter wereld, de Red Buil Knock- Out, staat voor de deur. Nancy van de Ven kijkt uit naar zaterdag; ze ver heugt zich op het grootse spekta kel in Scheveningen. „Maar ik weet dat het ook heel zwaar gaat worden", zei de Vlissingse, die net negentien is geworden, gisteren. „Als ik het resultaat van vorig jaar kan evenaren, mag ik al heel blij zijn." In 2015, toen de Red Buil Knock-Out voor het eerst sinds lange tijd weer verreden werd, ver baasde de jonge Vlissingse alles en iedereen. Ze werd in een veld van vele honderden coureurs 58ste. Haast vanzelfsprekend was ze de eerste vrouw. „Het ging vori ge keer echt heel goed", vertelde zij een jaar na dato. „Ik heb toen geleerd dat je bij zo'n grote wed strijd moet blijven rijden. Als je komt stil te staan achter een grote groep rijders, ben je gezien. Dan kom je bijna niet meer weg. Het is dus van groot belang om ver voor uit te kijken en goed je pad te kie zen." Van de Ven trainde gisteroch tend op het strandcircuit van Duinkerke, dat net in Frankrijk ligt. Daar had ze drie uitstekende sessies van twintig minuten. „Je hebt van die dagen waarop je heel snel je ritme vindt en alles precies gaat zoals je wilt. Vandaag was zo'n dag. Ik hoop dat ik dat zater dag ook heb." Dan gaan om 9.00 uur liefst 1000 coureurs van start. Zij rijden anderhalf uur op een parkoers met een lengte van zo'n zes kilo meter. De eerste 500 rijders plaat sen zich direct voor de finale van 14.00 uur. De andere 500 hebben nog een herkansing om 12.00 uur. „Op zo'n extra heat zit ik natuur lijk niet te wachten", zei Van de Ven. „Maar als je in de eerste voor ronde pech krijgt, ben je blij dat die tweede kans er toch nog is." De finale, die de Vlissingse nor maal gesproken wel weer haalt, wordt nóg zwaarder dan de och tendrace. Omdat-ie een kwartier langer duurt en omdat de baan nog wat lastiger wordt gemaakt. Van de Ven: „Mijn eerste doel is om de finish te halen. Er kan in Scheveningen zoveel gebeuren. Maar ik heb in elk geval een goe de voorbereiding gehad." 250 cc De Yamaha-rijdster gaat gewoon van start op een 250 cc. Na de Strandcross van Vlissingen - vier weken geleden - dacht ze hardop na over een overstap op een 450 cc. Maar al snel besloot Van de Ven dat toch niet te doen. „Ik ga al rijden in heel zwaar zand. Met ook nog eens een zwaardere mo tor zou dat te veel van het goede worden", lichtte ze toe. „Ik zou die 450 cc niet zo'n lange tijd on der controle kunnen houden." Het gevolg is wel dat de Vlis singse op de harde stukken langs de vloedlijn voorbij gereden wordt door de coureurs met een motor met een grotere cilinderin houd. „Dat is jammer, ja. Maar dan zie je al die rijders in het rul le zand weer ploeteren. Daar moet ik ze dan weer inhalen." Hoe het ook loopt, Van de Ven hoopt tussen het afzien door ook nog te genieten. „Kijk, dit is de zwaarste strandrace van de we reld en die is ook nog eens in ei gen land. Voor motorcrossers is er niks mooiers dan hier aan mee doen. Dus ik ben heel blij dat ik weer een uitnodiging heb gekre gen." Het zit Zuidweg voor het eerst in haar korfbalcarrière tegen. „Ik heb donderdag 17 november 2016 VOETBAL TENNIS VOETBAL Een jongensteam van turnvereniging Delta Sport heeft in Bergschenhoek de voor ronde gewonnen van het NK voor teams. Op niveau 10 bleven de turners Chris Leenheer, Jur van der Wel, Sam Groothedde en Stan de Looze ploegen uit Heerenveen, Zwijndrecht en Sittard voor. Het puntentotaal was 329.55. Het team van trainer Julian Ringelberg mag nu op 26 november meedoen aan de NK-fina- le in Zwijndrecht. l Aan het Neder lands kampioen schap drieban den voor vrou wen doen ko mend weekein de twee Zeeuw se biljartsters mee: Sylvia Eckel uit Hans- weert en Joke Breur uit Terneu- zen. Het toer nooi wordt ge speeld in Ooster hout en duurt van vrijdag tot en met zondag. n Op 17 decem ber wordt op de schaats baan van Breda weer de Zeeuw se schaatsdag gehouden. Er is die avond een marathon, waar onder anderen Erwin en Niels Mesu uit Middel burg aan mee doen. De stich ting ZSL hoopt met zo veel mo gelijk fans af te kunnen reizen. Vorig jaar werd Niels Mesu tweede bij ma rathon van Bre da. Van de Ven staat voor zwaarste klus Roeland van Vliet Vlissingen —Nancy van de Ven Naomi Zuidweg (links) is positief gestemd. „Ik kom wel weer in de basis." RENÉ VAN DAM Korfbalster Naomi Zuidweg (23) slikt een bittere pil. De Mid delburgse, die eerder dit jaar nog wereldkampioen werd met Jong Oranje, heeft momenteel geen basisplaats bij KZ/Hiltex, dat zaterdag aan een nieuw sei zoen in de Korfbal League be gint. „Ik ben het natuurlijk niet eens met de keuze van de trai ner", zegt ze. „Het is nu aan mij om me weer terug te knokken in het team." Roeland van Vliet Koog aan de Zaan ■E o o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69