Kinderen sluiten compromis over nieuwe speeltuin in Yerseke 6 Onvrede over plan haven deels te dempen De voorzitter van de deze week op gerichte dorpsraad Yerseke windt er geen doekjes om. „Yerseke is op sociaal-maatschappelijk gebied uit gehold door de gemeente Reimers waal. Uit geldelijk gewin." Daar waar uit andere dorpen stevig werd gelobbyd voorafgaand aan cruciale politieke besluiten, bleef het vanuit Yerseke stil. „We willen de schakel zijn tussen bewoners en de ge meente. Dat loopt nu veel te stroef" Met klachten van individuen wil de dorpsraad, die verder voorlopig bestaat uit Wim Cornelisse en Jan van Putten, zich niet inlaten. Wel met kwesties die het hele dorp aan gaan. De mogelijke aankoop van het leegstaande bibliotheekpand door de Hervormde gemeente is zo'n punt. Volgens Cornelisse kan het gebouw een belangrijke rol gaan spelen en niet alleen voor leden van de kerk. „Er zijn plannen voor een rouwkamer en koffietafel en ook het museum zou gebruik kunnen maken van de zaal." Voor het dorp is die ontwikkeling waardevol. „Sinds de bibliotheek dicht is, is het maar een dooie bedoeling op de Paardenmarkt." De dorpsraad heeft ook op andere Het is van de zotte dat een dorp met 7000 inwoners één supermarkt heeft gebieden wensen. Zo willen ze dat de gemeente werk gaat maken van de komst van een tweede super markt, een veel gehoorde wens on der inwoners. „Het is toch van de zotte dat op een dorp met bijna 7000 inwoners maar één super markt is?" foetert Cornelisse. De Molenpolder, waar binnenkort een groot parkeerterrein wordt aange legd, zou wat de dorpsraad betreft een geschikte locatie zijn. Holle mans: „Een tweede supermarkt is goed voor het hele dorp, veel men sen gaan nu elders boodschappen doen." Ook over de onlangs gepresen teerde plannen om de Havendijk opnieuw in te richten en een deel van de oude haven te dempen voor parkeerplekken, heeft het bestuur een duidelijke mening. „Dat plan kost veel geld en roept veel weer stand op. Wij denken dat de ge meente beter eerder werk kan ma ken om het parkeerterrein aan de Kijkuit aantrekkelijk te maken", vindt Cornelisse. „Als het nodig is, zullen we een hoorzitting houden over de haven." Het bestuur wil graag nog uit breiden naar een club van vijf a ze ven personen. Hollemans: „We willen dat het een duurzame orga nisatie wordt, die er niet over een paar jaar alweer mee moet stop pen." dorpsraadyerseke@hotmail.com Twintig scholieren van de drie basisscholen in Yerseke hadden gisteravond tweeën half uur nodig om het met elkaar eens te worden over een nieuwe speeltuin aan het Schuttershof in hun dorp. Ze vormden samen de kinderge meenteraad, die een besluit moest nemen over de nieuwe inrichting van de speeltuin. In de raadzaal van het gemeentehuis in Kruiningen presenteerden de vijfkoppige frac ties van Het Kompas, Parelmoer en de Ds. G.H. Kerstenschool (die had twee fracties) allemaal hun ont werp. De kinderen ondervroegen el kaar stevig over de plannen. Het ging onder meer over de onder grond en de toestellen. Maar ook de presentaties werden bekriti seerd. „Waarom lazen jullie alles van het scherm af?", vroeg Melissa van de fractie Kerstenschool 1 aan de leerlingen van Het Kompas. „We konden het gewoon niet uit ons hoofd", reageerde Senna. „Maar jullie spiekten ook op een papier, hoor!" Er moest drie keer worden ge schorst om tot een besluit te ko men. Na de eerste schorsing leek het plan om de toestellen van Het Kompas en de indeling van Parel moer te gebruiken op een meerder heid te kunnen rekenen. Maar na onderbreking nummer twee staak ten de stemmen, omdat de beide fracties van de Kerstenschool het plan toch niet steunden. „Maar als het tien tegen tien blijft, is er geen besluit", waarschuwde burgemees ter Piet Zoon. Applaus Na een derde schorsing toonde Pa trick van de fractie Kerstenschool t zich de verstandigste door toch met het plan in te stemmen. „Als ik niet meega, blijft het tien tegen tien en dan komt er niks", zei hij. Hij kreeg een daverend applaus vanuit het publiek. Uiteindelijk stemden zeventien kinderen voor het plan. De fractie van Patrick kreeg ove rigens nog wel iets voor elkaar. Hun idee om de speeltuin Prethof te noemen werd overgenomen. Dat voor de toestellen van Het Kompas werd gekozen, betekent dat de speeltuin straks een wipkipdraai molen, duikelrek, schommels en een klimtoren met glijbanen heeft. De speeltuin is vóór 1 juli 2017 klaar. IN DE REGIO Concert OKK Sint naar De Landing Scholieren in Bathse Toren Postzegelbeurs Proeverij bij Dorpshuis de Vroone MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 17 november 2016 Yerseke wil niet langer stil blijven De bibliotheek is weg, dorpshuis De Zaete is verdwenen en ook het consultatiebureau dreigt te sluiten in het grootste dorp van de gemeente Reimerswaal. „In Yerseke is veel onvrede over wat er de laatste jaren is gebeurd, we hebben het allemaal voorbij laten gaan", constateert Jaap Hollemans. Joeri Wisse Yerseke - Wim Cornelisse, dorpsraad Edward, Nadine, Andrea, Danine, Jurgen en Mathieu (vlnr) bui gen zich over de plannen voor een speeltuin, fotomarcelledavidse Rob Paardekam Yerseke WEMELDINGE Muziekvereniging OKK Wemeldinge geeft zondag een najaarsconcert in dorpshuis De Wemel in Wemel dinge. Zowel de fanfare als de slag werkgroep verlenen hun medewerking. Het optreden begint om 15.00 uur. BAARLAND De Landing in Baar land is zondag het toneel voor de aan komst van de Sint. Samen met de Sint komen ook de mu ziek- en danspiet aan rond 15.00 uur. RILLAND Basisschoolleerlin gen Finn, Joost, Hanen, Zoë en Arwen van de Kam- perschouw-school uit Kamperland ver zorgen morgen een ochtend in Verzor gingstehuis Bathse Toren in Rilland. Het programma duurt van 10.15- 11.45 uur. Er wordt een pop penkast gepresen teerd, er worden spelletjes gedaan met de bewoners en is er een bingo. KLOETINGE Postzegelclub De Bevelanden houdt zaterdag van 10.00- 17.00 uur een na- jaarsbeurs in Amici- tia in Kloetinge. Toegang is gratis. KAPELLE World of Drinks verzorgt morgen in dorps huis De Vroone in Kapelle een whiskyproeverij. Kyra van Daatselaar, ambassadrice van Diageo (multi national op het gebied van bier en gedestilleerde dran ken), verzorgt de proeverij. De deelnemers worden in groepjes uitgedaagd om hun licht te laten schijnen op het product. Daarnaast wordt er volop geproefd. Kos ten bedragen 15 euro. Reserveren via krabbendijke@ worldofdrinks.nl of 0113-745045. FOTO ROBIN UTRECHT/ANP GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling 'Zeeuwse poezen' door Jenny Bom- mert; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur- Inloopochtend; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur-In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur - Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Wijkcentrum de Spinne, 16.00- 20.00 uur - Inloop steunpunt voor mensen met een beperking; De Spinne, 19.30-21.30 uur - Diabetescafé; Theater De Mythe, 20.00 uur - Toneel stuk 'Ogen van Su rabaya' HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur - Week markt; 09.30 uur- Wandelen in groepsverband; Hoefbladstraat 1, 11.00-12.00 uur- Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin; Gale rie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur- Expositie Jopie Minnaard 'S-HEER ARENDS- KERKE Heer Arendhuis, To- renring 46, 20.00- 22.00 uur - Inloop avond Hobby Com puter Club Zeeland met presentatie Erik Treu over 'vlie gen via PC' KAPELLE Gemeentehuis, 09.00-20.00 uur- Expositie aquarel list Henk Bisschop; De Vroone, 13.30 uur - Bingo KRUININGEN De Korenbeurs, 20.00 uur-Jaar vergadering Dorps raad Kruiningen SINT-MAARTENS DIJK Loods3, Sportlaan 3,13.30-16.00 uur- Kerstmarkt van Leger des Heils YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.50 uur- Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 10.00-11.00 uur- Allevo lessen 'Be wegen voor 50+'; Oosterscheldemu- seum, 09.30-16.00 uur - Expositie schilderijen van Ine de Vries WHISKY^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67