Alle geheimen op tafel tijdens vriendenetentje Swingende groeipijnen 7 Voor Eddie Redmayne kan zijn rol in Fantastic Beasts and Where to Find Them een van de belangrijkste uit zijn carrière worden. Hij zit nu jarenlang vast aan een filmpersonage dat in de voetsporen moet treden van Harry Potter. I oen hij nog studeerde I en amper acteererva- ring had, auditeerde Eddie Redmayne voor een van de rollen in een Harry Potter-film. Hij was kandidaat om de jonge Voldemort te spelen. De er varing staat de acteur nog helder voor ogen. „Ik was bloednerveus en bakte er weinig van. Mijn auditie duurde twee minuten en toen werd ik bedankt voor de moeite." Bij nader inzien is Redmayne, laat hij in Londen weten, blij met deze negatieve ervaring. De afwijzing deed zijn carrière geen kwaad. Twee jaar geleden won hij een Oscar voor zijn vertolking van Stephen Hawking in The Theory of Everything. Het jaar daarop werd hij genomineerd voor zijn rol in The Danish Girl. Maar veel belangrijker, wat publieksbereik be treft, is de rol die hij onlangs speelde in Fantastic Beasts and Where To Find Them, geschreven door J.K. Rowling, de bedenker van de Harry Potter- reeks. „Als ik destijds die rol in de Harry Potter-film had gekregen, was ik waarschijnlijk nooit gevraagd voor de rol van Newt Scamander", zegt Red mayne, die van meet af aan de favo riet was om deze in magische en zeldzame dieren gespecialiseerde, enigszins wereldvreemde zoöloog te vertolken. Regisseur David Yates (betrokken bij vier Harry Potter-films) zegt dat ook Rowling, die hij )o mag noemen, meteen gecharmeerd was toen hij Redmayne voor de hoofdrol voor droeg. „Eddie is het type acteur dat met één blik een heel verhaal kan vertellen. Woorden zijn dan ook niet nodig." Eddie is zo'n acteur die met één blik een heel verhaal kan vertellen De rossige acteur - die in werkelijk heid ieler oogt dan op het filmdoek - bloost als hij dit compliment hoort. „Ik besef dat er veel van mij werd verwacht. Toen ik het scenario van Rowling onder ogen kreeg, was ik zeer verrast door haar gedetailleerde beschrijvingen. Zoals hoe ze de manier beschreef waarop Newt moet lopen als hij in New York over straat sjokt. Ik heb goed naar de films van Chaplin gekeken. Hoe hij schuifelt als hij met andere mensen optrekt." Ook moest Redmayne in de film een komische dans uitvoeren met een neushoornachtig wezen. Toen hij die scène las, zocht hij naar een originele aanpak. Hij vond die in een opname van een dans, gemaakt door de Vlaamse choreograaf Wim Van- dekeybus. „Ik heb die bewegingen enigszins in de film verwerkt." Verkocht De hoofdrolspeler is zeer te spreken over het nieuwe project van Rowling. „Ik was huiverig om het te lezen, bang voor een Harry Potter-imitatie, maar halverwege het scenario was ik verkocht. Dit verhaal werkt op heel veel fronten. Niet alleen als fantasy- spektakel, er zitten ook wel degelijk politieke elementen in die vandaag nog belangrijker zijn geworden sinds de verkiezing van Donald Trump. Fantastic Beasts gaat ook over toleran tie. En dan te bedenken dat dit ver voor de zege van Trump is geschre ven." De kans is groot dat Redmayne nog vier keer in deze filmserie zal optreden als Newt. Hij relativeert: „Het publiek zal dat beslissen. Als de resultaten tegenvallen, zullen er geen vervolgen komen. In de filmwereld is nooit iets zeker. Maar in dit geval zou ik er wel een weddenschap over willen afsluiten dat er meer films komen." 'Uil Sing Street Perfetti Sconosciuti „Het is de zwarte doos van ons leven", zegt een van de gasten van een huisdiner onder vrienden. Ze doelt op de mobiele telefoons die alle tafelgenoten bij zich heb ben en constant raadplegen. De vrouw heeft een voorstel: een avond lang zullen de disgeno ten hun telefoontjes, sms-berich- ten en whatsappjes met elkaar delen. Een riskant idee dat in Per fetti Sconosciuti (Perfecte Vreem delingen) volkomen verkeerd uit pakt. Het vriendenclubje (drie stellen en een vrijgezel) komt tot de ontdekking dat zij elkaar niet zo goed kennen als zij dachten. Pijnlijke geheimen over overspel, seksuele geaardheid en familie verhoudingen die anders in elkaar steken dan gedacht, vliegen over en weer. Hoewel Perfetti Sconosciuti gees tige momenten kent, is de film vooral schrijnend. Vriendschap lijkt soms op een illusie gebaseerd te zijn, de harde waarheid kan diepe wonden slaan. De film moet het hebben van de dialogen aan tafel. Ze geven de film een toneel matig karakter, maar de intimiteit zorgt ervoor dat de kijker zich soms een disgenoot waant. De 15-jarige Conor groeit op in het Dublin van de jaren 80. Ier land bevindt zich in een enorme crisis. Net zoals Conors in schei ding liggende ouders en de tiener zelf, die zich moet bewijzen op een nieuwe school. Het enige lichtpuntje is de knappe Raphina, een iets ouder meisje. Conor vraagt haar in een overmoedige bui om op te treden in de video clip die hij zogenaamd met zijn dan nog niet-bestaande band aan het maken is. Ze is zowaar geïnte resseerd. Zo moet Conor in een onmogelijk korte tijd bandleden opscharrelen, leren zingen en werken aan een geloofwaardig re pertoire. Deze aanstekelijke, muzikale coming of age-film drukt op alle juiste knopjes. Want groeipijnen in combinatie met enorme bril len, hoogwaterbroeken en malle kapsels zijn extra aandoenlijk. Net zoals het fanatisme van de jongens in hun analoge videotijd- perk. De aanstekelijke liedjes en dito knutselvideoclips zijn rond uit vrolijkmakend. De soms slor dige montage zien we met liefde over het hoofd. donderdag 17 november 2016 GO Dankzij afwijzing voor Harry Potter sta ik nu hier' Ab Zagt Regisseur David Yates DRAMA Regie: Paolo Genovese. Hoofd rollen: Marco Giallini, Anna Foglietta. Hoe reageren vrienden als ze de inhoud van al jouw appjes en telefoontjes horen? fotofilmdepot - A.Z. DRAMA Regie: John Carney. Hoofdrollen: Ferdia Walsh-Peelo, Aidan Gillen. - M.N.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54