Dertigers zoeken naar antwoorden 5 Bamblett terug bij roots 'Oldies' brengen eigen hits Ensemble'Arenski speelt onbekendere werken DEGVR Komedie durfde hem bijna niet aan te spreken. Uiteindelijk vroeg ik in 2000 of hij een proefsamenwerking met mij wilde aangaan om ervaringen en technieken uit te wisselen. Sindsdien is hij mijn vaste regisseur." In eerste instantie schreef het team vooral eigen scenario's. „We wilden diepgang in een voorstelling brengen en ervoor zorgen dat het geheel met de poppen klopte. Door de crisis wer den we min of meer gedwongen op een andere manier te werken. Daarom besloten we een boek als script te nemen. Al snel werden we het erover eens dat we De GVR zou den vertolken. Dat boek staat bij mij thuis versleten in de kast. Het is een verhaal dat je als kind keer op keer van kaft tot kaft blijft lezen. Ik hou van de boeken van Roald Dahl; zijn donkere humor is zo absurd dat je er als volwassene ook om blijft lachen." Dat deze uitvoering van het kin derboek in de smaak valt, blijkt uit het gegeven dat de voorstelling is ge nomineerd voor de Zapp Theaterprijs. „Bovendien is het ook nog eens een jubileumjaar; honderd jaar geleden werd Roald Dahl geboren. Een mooi jaar om het werk van deze fantasti sche schrijver in het zonnetje te zet ten." Nu Femke Vernij, Charlotte Waar denburg, Kim de Fuijk en Dookje Engelhard uit Arnhem rond de dertig zijn, vinden ze het tijd om volwassen te worden. Al durft al leen Vernij haar ware leeftijd te vermelden op hun website (29). De rest antwoordt op de vraag 'gebo ren' met: ja, 21 augustus en 3 april lang lang geleden. In hun nieuwe voorstelling VAST proberen de vier (bijna) dertigers zich staande te houden op hoge hakken terwijl ze belangrijke keuzes moeten maken. En een antwoord proberen te vin den op de vraag: is VASTigheid Nu ze de dertig naderen, vinden ze het tijd om volwassen te worden uiteindelijk hun droom of juist een nachtmerrie? De vier vriendinnen leerden el kaar kennen tijdens hun opleiding Muziektheater aan het ArtEZ Con servatorium in Arnhem. In mei 2006 deden ze hun allereerste op treden samen, in 2009 besloten ze te starten met Stichting LOS Mu ziektheater. Ze deden mee aan ver schillende cabaretfestivals en tre den sindsdien op in theaterzalen in heel Nederland. Na hun voorstellingen Lijf On Stage, FCKD en Total LOS komen de vrouwen nu met hun vierde voorstelling, VAST. In hun vorige shows zongen ze nummers als The Vagina Song, Vuile Slipjes en Ode aan alle piemels, terwijl ze in palen hingen en in sexy Bob de Bouwer pakjes dansten. Ook de nieuwe voorstelling belooft weer vol hila riteit, muzikaliteit en fysieke uit spattingen te zitten. Volgens de re censies is het een geweldige, pak kende show vol humor met mooie scherpe randjes, maar ook vertede rende liedjes. Ha van penspeler. „Mijn interesse voor deze der Pouw manier van optreden ontstond toen brengt de ik naar een voorstelling van de Aus- persona- traliër Neville Tranter ging. Hij was ges uit De een solist met een stoffen medespe- GVR tot Ier. Ik herkende mezelf in zijn manier leven. van optreden. Vanaf dat moment foto anne wist ik dat ik ook die kant op wilde. alders I ik bewonderde Neville mateloos. Ik Rock Dire Straits Klassiek donderdag 17 november 2016 De GVR, oftewel de Grote Vriendelijke Reus, is een kin derboek van Roald Dahl dat in 1982 verscheen. Het verhaal kent twee hoofdrolspelers: de GVR en Sofie. Sofie is een wees meisje dat op een avond door de GVR wordt meegenomen naar Reuzenland. Hij blijkt daar de kleinste reus te zijn en ook nog eens de enige die geen mensen baksels, maar snoskommers eet. Zijn mensenetende soortgeno ten gaan iedere avond op pad om kinderen uit bed te plukken en op te smikkelen. Om de En gelse koningin te waarschuwen voor de verschrikkelijke kindere ters gaat de GVR samen met Sofie op dromenjacht. Weten hoe dat afloopt? Lees het boek of bekijk de gelijknamige voor stelling of film. 'De GVR', zondag 20 november vanaf 15.00 uur in het CCXL Theater in Vlissingen. Is vastigheid een droom of juist een nachtmerrie? Dat vragen de vier dames van LOS Muziekthea ter zich af in de show Vast. Na optredens in onder andere Gel derland, Groningen en Noord- Holland staan de meiden van daag en morgen op podia in Zeeland. Gertie de Boey De voorstelling VAST van LOS Muziektheater is vandaag (don derdag 17 november) te zien in 'fiZi' in Zierikzee en morgen (vrij dag 18 november) in Klein Thea ter De Verwachting in Ritthem. Beide voorstellingen beginnen om 20.15 uur. Weinigen kennen de naam Anton Arenski. Deze Russische musicus doceerde onder meer Rachmaninov en Scriabin. Drie Vlaamse musici noemde zich eerst En semble Arensky, maar toen bleek dat een Ne derlands Kwartet zich zo noemde, werd de naam veranderd in Ensem ble'Arenski. Pianiste Stephanie Proot, speelde al enkele solo keren in de reeks Con- certenVlissingen. Met het ensemble krijgt ze nu ver sterking van de zusjes Claire Dassesse (viool) en Aurore Dassesse (cello). Het drietal stu deert in de Elisabethka- pel in Brussel en treedt veelvuldig op. Het en semble wil in Vlissingen met de Fantasy voor pia notrio van Frank Bridge en het pianotrio Opus 8 van Brahms het publiek kennis laten maken met bekend en minder be kende klassieke werken. Zondag 20 november, Ter Reede, Vlissingen, 11.30 uur. Muziek van de Ame rikaanse toetsenist, saxofonist, gitarist, zanger en compo nist Randall Bram- blett is voer voor liefhebbers van een mix van jazz, rock en funk. Ruim 45 jaar heeft hij samenge werkt met groothe den in jazz, rock, soul, folk en gospel, zoals Greg Allman en Steve Windwood, Bonnie Raitt. Die sa menwerking heeft ook zijn sporen in zijn solowerk nagelaten. Met de broeierige southern rock op zijn in 2015 verschenen Devil Music lijkt hij terug te zijn bij zijn eigen roots. Morgen, Porgy en Bess, Terneuzen, 21.30 uur. De officiële versie van Dire Straits mag dan niet meer op tournee gaan, oud leden Chris White en Chris Whitten houden de muziek levend. Onder de naam The Dire Straits Expe rience brengen ze hits als Sultans Of Swing, Money For Nothing en Private Investigations. De twee oud-leden spelen samen met sterke muzikanten, die hebben samenge werkt met onder meer Tina Turner, Eric Clapton en Mick Jag- ger. Singer-songwri- ter Solof verzorgt het voorprogramma. Zaterdag 19 no vember, CCXL Vlis singen, 20.15 uur. De vier dames van LOS Muziek theater naderen de dertig en stel len zichzelf aller lei levensvragen in de komedie VAST.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52