WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 9 Hoewel ze de politieke weg ingeslagen is, trekt de diergeneeskunde Letty Demmers nog steeds. Maar om nu nog een carrièreswitch te maken? „Dat lijkt me een mission impossible." Op de middelbare school wilde ik graag die renarts worden. Mijn oma had een eendenfokkerij, daar waren altijd beesten. Bij ons thuis ook; bij voorbeeld kippen, honden, poezen en een paard. Daar voelde ik me heel erg toe aange trokken. Als ik de dierenarts zag, dacht ik: dat werk zou ik later ook willen doen. Zo gaan dingen in het leven. Ik had een fijne leraar scheikunde, hij sprak me erg aan. Toen besloot ik die richting op te gaan. Ik heb nog gekeken voor diergeneeskunde, maar er was toentertijd maar één faculteit en een hele grote numerus clausus. Wel heb ik tijdens mijn studie scheikunde als tweede vak biologie gekozen, om toch een beetje in die richting te blijven. Toen ik op de middelbare school zat, was ik altijd bezig met dieren. Zo wilde ik weten waarom bepaalde beesten dood gingen en an dere niet. Soms denk ik wel eens dat ik me toch had moeten aanmelden. Sommige vrienden probeerden wel twee of drie jaar toegelaten te worden, maar dat lukte dan toch niet. Dat hield me tegen en bij scheikunde kon ik wel terecht. Haha, ik heb er hele mooie droombanen voor terug gekregen. Ik ben burgemeester geworden en korpschef van de politie; dus nee. Maar ik heb zelf nog steeds honden en heb nog altijd affini teit met dieren, de natuur en alles daar omheen. Ja, eigenlijk wel. Als ik met mijn hond bij de dierenarts ben of praat met de dochter van een vriendin, die dierenarts is, dan vind ik het nog altijd boeiend. Ik doe nu veel vrijwilligerswerk. Zo ben ik landelijk voorzitter van D66 en voorzitter van de Raad van Toezicht van Scalda. Ook geef ik cursussen bij de politie. Ja, ik kan in deze functies de ervaringen die ik in mijn werkperiode heb opgedaan, zowel bij de politie als bij de gemeentes, uitste kend gebruiken om door te geven aan andere mensen. In de tijd dat ik heb gewerkt, ging alles al tijd heel snel. Nu merk ik bijvoorbeeld dat als er iets is, ik alle tijd heb om naar iemand te luisteren. Dat is heel plezierig. Ik heb nog best wel dromen, ook al ben ik 64. Maar om nog dierenarts te worden, lijkt me een mission impossible. Ik blijf er wel altijd met veel plezier naar kijken. donderdag 17 november 2016 Dieren boeien me nog altijd Marieke Kesteloo Wat had u graag willen worden? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwezenlijken? Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droom baan? 7Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? J s~\ Hebt u uw droom helemaal opgege- I j ven? A Toen Letty Demmers op de middelbare school zat, wilde ze niets liever dan dierenarts worden. Uiteindelijk koos ze voor een scheikundige studie en rolde vervolgens de politiek in. foto chris van klinken/pix4profs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40