Gratis parkeren bij Honte is een zeldzaamheid Ontdek de Debatclub CSW houdt eerste editie College Tour 5 Minister Lodewijk Asscher ging woensdag in debat met scholieren bij de eerste College Tour van CSW van de Perre. Ui shopnusnelonlineopwww.bomont.nl Als minister Lodewijk As scher (PvdA) vraagt welke CSW-leerlingen er na hun middelbare schooltijd weg willen uit Zeeland, vliegen honderden vingers omhoog. Asscher: „Ik vind het te makkelijk om te zeggen dat jullie allemaal te rug moeten komen, want er moet wel werk zijn. Maar ik denk dat on der andere de nieuwe economie - met bijvoorbeeld het windpark dat er voor de kust komt- zal zorgen voor meer banen in Zeeland." De centrale ruimte van CSW van de Perre in Middelburg zit stamp vol leerlingen, net als de trap. Lode wijk Asscher, vice-premier en mi nister van Sociale Zaken en Werk gelegenheid, was woensdag bij de eerste editie van de College Tour van CSW-debatclub Polyhymnia. VRAGEN De debatclub probeert jaarlijks twee of drie invloedrijke, maat schappelijk betrokken mensen op school te krijgen, waarmee de leer lingen vervolgens in debat gaan. Eerst zijn de jongeren wat terug houdend en wachten ze af hoe de minister op vragen reageert. As scher luistert geïnteresseerd naar de vragenstellers en geeft heldere antwoorden. Vaak vraagt hij door: wat vind je zelf? Al snel staan er meer leerlin gen op om vragen te stellen. Zo vraagt vwo-6-leerling en debat clublid Guido Lucieer (17) ophelde ring over het PvdA-idee om vluch telingen vanaf de eerste dag vrijwil ligerswerk te laten doen. Werkt dat niet stagnerend? TEVREDEN Asscher: „Complimenten voor je vraag, daar kunnen veel journalis ten nog een puntje aan zuigen. Maar uit het onderzoek dat hiernaar is gedaan blijkt dat het juist goed is als vluchtelingen gelijk aan de slag gaan. Je wordt er heel passief van als je hele dagen in een opvang op een eindeloze procedure wacht. Het is pure winst als mensen wel iets doen voor de maatschappij, ook als ze hier uiteindelijk niet kunnen Complimenten voor je vraag, daar kunnen veel journalisten een puntje aan zuigen blijven." Guido knikt, hij is tevre den met het antwoord. Er komen niet alleen politieke thema's voor bij. Zo vragen leerlingen zich af hoe Asscher het minister-zijn combi neert met het vaderschap en wat hij doet om te ontspannen. „Spinnen, bijvoorbeeld. Dan ben je kletsnat van het zweet, maar voelt het alsof er een nieuwe week begint." Veel stemgerechtigden waren er niet in de zaal, maar Asscher liet een goede indruk achter bij de scholieren. Zeker toen hij afslui tend zijn telefoon tevoorschijn haalde en een selfie maakte met de hele zaal. Bezoekers van het ZorgSaam-zie- kenhuis in Terneuzen kunnen al tijd wel een plekje vinden, waar door het invoeren van betaald par keren niet nodig is. Parkeren is overigens ook gratis (wel met par- keerschijf) bij het Van Weel-Be- thesda-ziekenhuis in Dirksland, dat ook nogal wat Zeeuwse bezoe kers krijgt. Bij het Admiraal De Ruijter Zie kenhuis (ADRZ) in Goes werd en kele maanden geleden betaald parkeren ingevoerd. Dat gebeurde omdat de parkeerplaats veel ge- De duurste parkeerplaats ligt in Amsterdam. Een dagkaart kost daar 36 euro. bruikt werd door mensen die niet in het ziekenhuis hoefden te zijn. Daardoor hadden patiënten en be zoekers soms geen plek. De maatregel heeft effect, liet het ziekenhuis al snel na de maatregel weten: zoeken naar een lege stek is nu met zo n grote opgave meer. Bij het ziekenhuis in Goes beta len automobilisten 1 euro per uur, met een maximum van 4 euro. Overigens is het eerste half uur gratis. Daarmee blijft het ADRZ fors onder het gemiddelde lande lijke tarief van de parkeerplaatsen bij ziekenhuizen: dat ligt op 1,54 euro. De duurste 'ziekenhuisparking' van Nederland ligt in Amsterdam, die van OLVG-Oost. Daar is een bezoeker van het hospitaal 4 euro per uur kwijt, ofwel 36 euro per dag. Bij het Bravis in Bergen op Zoom bedragen de kosten, net als in Goes, 1 euro per uur. Een dag kaart kost daar 3 euro. Het onderzoek werd uitgevoerd door Kortingscode.nl. Die helpt mensen bij het maken van goed kope keuzes. donderdag 17 november 2016 Selfie maken met Asscher Joanne Karkdijk Middelburg Minister Asscher maakte een selfie met de hele zaal. fotos ruben oreel De leerlingen vroegen zich onder meer af hoe Asscher zijn ministerschap combineert met vader zijn. - Lodewijk Asscher, vice-premier Het ziekenhuis in Terneuzen is één van de weinige hospitaals in Nederland waar je niet hoeft te betalen om te parkeren. Bij slechts vijf ziekenhuizen in ons land is dat het geval. Dat blijkt uit onderzoek van de website kortingscode.nl. Martijn de Koning Terneuzen gf AGAASTRA bloomings Marc O'Poio SCOTCH&SODA Süpërdry. RETOUR N I K K I E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36