Dekker: 'Dit is weer een typische actie van Hanegraaf 31 Ex-manager hevig ontstemd over beweringen uit Dekkers biografie Jacques Hanegraaf gaat Thomas Dekker voor de rechter slepen. In Dekkers biografie wordt beschreven hoe de ex-manager Dekker aanzette tot dopegebruik. „Er is niks van waar." Ex-renner en wielerma- nager Jacques Hane graaf stapt naar de rechter omdat hij op zijn zachtst gezegd 'not amused' is met de biografie van zijn voormalige poulain. „Ik ben vooral niet blij met de leu gens die er in het boek staan", be nadrukt Hanegraaf, van 2005 tot en met 2009 de manager van Dek ker. „En ja, die leugens staan er volop in. Het zijn bizarre beschul digingen en daar laat ik het uiter aard niet zomaar bij zitten." Volgens de 55-jarige Brabander, die in 1984 twee dagen de gele trui droeg in de Tour de France, is zo'n beetje alles gelogen van wat Dekker in het boek over hem be weert. Dat hij degene is geweest die hem zou hebben aangezet tot dopinggebruik. En ook dat hij daarvoor begin 2006 eerst toestem ming heeft gevraagd aan zijn ouders bij een etentje in Restau rant De Gouden Engel in Schagen. „Tja, wel zo netjes om eerst te vra gen of het mag, hè...", reageert Hanegraaf cynisch. En dan, se rieus: „Nee, natuurlijk heb ik dat niet gedaan. Het is de grootste on zin die er bestaat. Het grappige is dat Thomas in z'n vorige boek (Schoon Genoeg, verschenen in 2011, red.) ook een soortgelijk tafe reel omschreven heeft, maar met volkomen andere details." Etentje Daarin omschrijft Dekker slechts een etentje ter kennismaking, thuis bij zijn ouders in Dirkshorn, waar het niet één keer over het on derwerp doping gaat. Hanegraaf: „Als je dat er nu bij pakt, zie je hoe hij nu in dit boek weer de dingen totaal anders ver telt en draait. En dat geldt eigen lijk voor alles wat hij nu weer in dit nieuwe boek roept." Beweerde Dekker vijfjaar terug nog dat Hanegraaf'absoluut moet hebben geweten van zijn doping gebruik'. Nu is zijn voormalige ma nager de man die 'een renner van eenentwintig aan de dope hielp'. Een man met 'verstand van do ping, die weet wat er op de markt is, wat werkt en wat niet. En wel ke vorm de kleinste pakkans met zich meebrengt: bloedzakken'. Hanegraaf: „Er is niks waar, van wat-ie allemaal over mij roept. Dus dit ook niet. En hij roept nog heel veel meer onzin. Ook over mijn actieve carrière." „Totale onzin, ja. Hij noemt zelfs producten. Nou, ik weet niet of hij die tijdspanne nog kent. Ik ben in 1994 gestopt met wielrennen. Als je leest wat-ie dan roept qua gebruikte producten, dan denk ik dat hij heel bizarre sprongen maakt en een fout tijdsbeeld voor ogen heeft." „Maar ik wil het hier eigenlijk bij laten, want ik wil Thomas nu eerst zelf ter verantwoording roe pen. Juridisch, ja. Wat denk jij dan?" „Dat had ik wel verwacht, dit komt totaal niet als een verras sing", reageert Dekker kalm. Een eventueel juridisch proces ziet hij met vertrouwen tegemoet. „We moeten er maar van uitgaan dat de rechtspraak het straks bij het juiste eind heeft. Maar wat denk je zelf, als ik zo'n verhaal op laat schrijven? Dan moet ik toch wel een enorme fantast zijn als dat allemaal niet waar is. Dekker stelt dat alle details over zijn voormalige manager door an deren bevestigd kunnen worden. Ook over het bewuste etentje, waarin de manager toestemming zou hebben gevraagd aan Dek kers ouders voor dopinggebruik van hun zoon. „In het boek staat de rauwe waarheid en die is pijn lijk, voor velen. Ook voor mij. Maar mijn ouders kunnen die le zing bevestigen, net zoals er ook genoeg oud-renners zijn die we ten wat voor man Hanegraaf is en wat hij allemaal wist en deed. Er zijn gewoon te veel feiten. Ook deze reactie van 'm is weer een typische Hanegraaf-actie. Als je toch alleen eens opsomt hoe veel rechtszaken Jacques in zijn leven begonnen is en hoeveel er nog lopen. Nou heeft hij laatst wéér hoger beroep aangetekend in een zaak over gederfde inkom sten. Toch te bizar voor woorden dat iemand nog steeds geld van mij wil hebben uit de tijd dat ik geschorst was en niks verdiend heb, terwijl hij zeifin de lobby van het hotel zat te wachten, toen bij mij de eerste bloedzak af genomen werd." Auteur Thijs Zonneveld laat we ten dat alle details gecheckt zijn en door meerdere mensen beves tigd. Achterin het boek is boven dien opgenomen dat Hanegraaf ontkent Dekker in contact te heb ben gebracht met Eufemanio Fuentes. „Die ontkenning is voor zijn rekening. Net als het begin nen van een rechtszaak." donderdag 17 november 2016 Jacques Hanegraaf (I) tijdens de Tour in 1989, later actief als manager van Thomas Dekker (r) in zijn hoogtijdagen, tijdens de Ronde van Romandië in 2008. fotoscorvos Hanegraaf daagt Dekker voor rechter vanwege 'grote onzin' Arjan Schouten Rotterdam Dekker beweert dat juist u hem op het spoor van dopingarts Eu- femanio Fuentes heeft gezet, een oude bekende van u, uit uw tijd als manager bij de Bian- chi-ploeg van Jan Ullrich. Dat u een ontmoeting tussen de twee geregeld heeft in het Diana TRYP Hotel in Madrid. Dat u zelf als renner geëxperi menteerd heeft met verboden middelen. Thomas Dekker is allerminst geschrokken van de aankondi ging van Jacques Hanegraaf om vanwege de uitspraken in Dekkers nieuwe biografie 'Mijn gevecht' naar de rechter te stappen. Arjan Schouten Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30