O. 'Het spel MM 28 Puntenverlies ligt op de loer als voetballers PSV opgelet! De eredivisie wordt na interlands hervat en traditioneel betekent dat een lastig karwei voor de Eindhovenaren. In de laatste vijf seizoenen verspeelde PSV na interlands meer punten dan Ajax en Feyenoord. Hiddink zei bij PSV altijd dat we voor onszelf moesten zorgen na een interland Kort 'jf W ;L>^ Murray bijna in halve finales Andy Murray (foto) is dichtbij de halve fina les van de ATP World Tour Finals in Lon den. De kersverse nummer één van de we reld troefde de Japanse tennisser Kei Nishi- kori af: 6-7 (9) 6-4 6-4. Met twee overwin ningen op zijn naam gaat de Schot aan kop in de groep John McEnroe en mag hij zich bijna halvefinalist noemen. Nieuw Nederlands team Jan Lammers, Rubens Barrichello en Frits van Eerd vormen een nieuw Nederlands ra ceteam, dat in juni 2017 gaat deelnemen aan de 24 Uur van Le Mans. Barrichello is voor malig Fi-coureur. Lammers, die ook uit kwam in de Ft, won in 1988 Le Mans. Van Eerd, eigenaar van supermarktketen Jumbo, doet mee als onervaren kracht. Verstappen genomineerd Max Verstappen komt opnieuw in aan merking voor de 'ac tie van het jaar' in de autosport. Volgens de Formule 1 verdient de Limburger die prijs voor de manier waarop hij zondag de Duitser Nico Rosberg passeerde in de Grand Prix van Brazilië. De winnaar wordt op 2 december bekendgemaakt. Verstappen won de prijs al in 2014 en 2015. UITSLAGEN Groningen jf. Klinsmann Barcelona Het is half okto ber als het pu bliek in het Phi lips Stadion na gelbijtend zit te kijken naar PSV-Heracles. Kansen blijven gemist worden, combinaties mislukken en de frus tratie neemt toe. Als de bezoekers via Samuel Armenteros zelfs op een o-i voorsprong komen zijn de rapen helemaal gaar. Een Eindho- vens fluitconcert volgt. In het res tant komt de thuisploeg niet ver der dan een teleurstellend t-r ge lijkspel. Niet voor de eerste keer in de af gelopen seizoenen lijkt PSV last te hebben van de competitieonder breking ten behoeve van interland voetbal. Ook tegen Willem II en Excelsior ging het vorig seizoen mis nadat het Nederlands elftal in actie was gekomen. Na de ontmoe tingen met Kazachstan en Tsje chië verspeelde de ploeg van trai ner Phillip Cocu thuis punten te gen Excelsior (1-1). En nadat Oran je Wales had verslagen en het oe fenduel met Duitsland geannu leerd zag worden, werd er op be zoek bij Willem II ook niet gewon nen: 2-2. Niet de grootste clubs, wél puntenverlies. Het zijn slechts cijfers, maar toch: voor trainers is het altijd weer afwachten hoe spelers terug keren na een interlandbreak. Fit of niet fit? Euforisch na een knappe zege of goede wedstrijd? Of juist teleurgesteld door een sportieve domper? Huub Stevens, in het sei zoen 2008/2009 trainer van PSV, herkent het allemaal. „Tegen wie we ook aantraden, ik sprak rich ting mijn teruggekeerde spelers meteen de verwachtingen uit voor het komende weekeinde", zegt hij. „Of ze nu hadden gewon nen of verloren. Het enige wat tel de, was het resultaat in de volgen de competitiewedstrijd." Juist die resultaten na interland ronden bleven bij PSV in de voor bije jaren dus achterwege. In de af gelopen vijf seizoenen kwam het 21 keer voor dat Oranje een of meer interlands speelde tussen twee competitieronden in. PSV verspeelde in deze wedstrijden liefst 23 van de 63 maximaal te be halen punten (nx winst, 7X gelijk, 3x verlies). Feyenoord liet er r8 liet liggen (14X winst, 3X gelijk, 4x ver lies), terwijl Ajax van de topclubs het beste presteerde. De nummer twee van de huidige ranglijst won 14 duels en speelde er zeven gelijk en liet zo 14 punten liggen. Dat terwijl het aantal internationals van de drie teams weinig van el kaar verschilt en ze stuk voor stuk spelers hebben die voor hun inter lands moeten afreizen naar La- tijns-Amerika en Afrika. PSV is er veel aan gelegen om za terdagavond bij Willem II nieuw puntenverlies te voorkomen. Het trucje daarvoor? Stevens bena- drukt vooral het geven van per soonlijke aandacht in aanloop naar de wedstrijd. „Het verschilt per speler hoe hij terugkomt van interlands. De één heeft een schouderklopje nodig na een goe de prestatie, bij de ander moet je voorkomen dat hij niet arrogant wordt. Internationals die meer dan een helft hadden gespeeld, trainden de eerste dag na terug keer vaak niet mee bij mij. Maar als ze verloren met hun land, maakte ik de afweging om ze wel te laten trainen om ze uit de nega tieve spiraal te halen." Mark van Bommel, assistentvan bondscoach Bert van Marwijk bij Saoedi-Arabië, had er in zijn perio de als profvoetballer geen last van. „Ook na een interlandweek moet je kunnen brengen wat er van je wordt verwacht. Zelfs als dat op bezoek is bij Excelsior, na een wed strijd tegen Italië", schetst hij een voorbeeld. „Guus Hiddink zei bij PSV altijd tegen ons dat we voor onszelf moesten zorgen na een in terland. Trainen, slapen of het krachthonk in: dat maakte hem niet uit. Als je er de eerstvolgende wedstrijd maar weer stond. Hij legde de verantwoordelijkheid bij de spelers zelf. Zo deden wij er on bewust alles aan om fit en scherp te blijven." PSV moet het in Tilburg stellen zonder Andrés Guardado. Sinds de Mexicaan in de zomer van 2014 naar Eindhoven kwam, keerde hij al zes keer geblesseerd terug na een interlandperiode. Stevens: „Maar Bart Ramselaar zal in Oran je bijvoorbeeld weer vertrouwen hebben opgedaan. Desondanks kan ik me inbeelden dat Cocu zijn spelersgroep de afgelopen weken liever bij elkaar had gehouden om samen te werken aan herstel." Trainen op Josimars effectvolle plofschot was Dennis (Bergkamp) ten voeten uit. Altijd op zoek naar inzichten en technieken waarmee hij zijn repertoire als doelgerichte aanvaller, en later als spelbepalen- de middenvelder, kon uitbreiden. Hij was er voortdurend op uit zijn spel te perfectioneren, nog mooier te maken, nog aanvallender. De trainer Bergkamp prefereert donderdag 17 november 2016 R( TENNIS AUTOSPORT AUTOSPORT Biljarter Dick Jaspers heeft zijn eerste wedstrijd op het WK driebanden gewonnen van de Libanees Antoine Gholam (40-19). Van daag wacht voor de drievoudig wereldkampi oen de Oostenrijker Arnim Kahofer. Voor Rai- mond Burgman is het WK al voorbij. Tennisster Cindy Burger is kansloos ten onder gegaan bij het WTA-toernooi in het Franse Limoges. De Volendamse werd in de eerste ronde uitgeschakeld in slechts 47 minu ten door Pauline Parmentier: 6-0 6-2. Biljarten Mannen. Bordeaux. WK driebanden, groep C: Jaspers (Ned) - Gholam (Lib) 40-19. D: Merckx (Bel) - Burgman (Ned) 40-24. Tennis Mannen. Londen. WTA Tour Finales. John McEnroe-groep: Murray (GBr/1) - Nishikori (Jap/5) 6-7 (9) 6-4 6-4. Vrouwen Zawada (ITF), 1ste ronde: Kerkhove (Ned/1) - Dolonc (Ser) 3-6 6-4 7-6, Le- moine (Ned/8) - Ferrando (Ita) 6-2 3-6 6-4. Limoges, 1ste ronde: Parmentier (Fra) - Burger (Ned) 6-0 6-2. Voetbal Vrouwen. Womens Champions League, achtste finales: FC Twente - FC Barcelona 0-4 (0-2). Door naar kwartfinales; FC Barcelona won heen wedstrijd vorige week met 1-0. 22,1 FC Groningen heeft sportief geen topjaar ach ter de rug, maar de omzet steeg door de deelna me aan de Euro pa League naar recordhoogte: 22,1 miljoen euro, 24 procent meer dan het jaar ervoor. 0 De Verenigde Staten hebben na twee wedstrij den in de laatste groepsfase om kwalificatie voor het WK in Rus land nul punten. De rol van bonds coach Jürgen Klinsmann (foto) lijkt uitgespeeld. Rakuten is de nieuwe shirt sponsor van FC Barcelona. De Japanse internet winkel zal, voor 60 tot 65 mil joen euro per jaar, vanaf vol gend seizoen tot 2021 op het shirt van de Catala nen te zien zijn. tr o Na interlands Leendert Kamsteeg Rotterdam —Mark van Bommel Dennis Bergkamp bij Arsenal als voorbeeld van het spel dat hij na streeft en niet terugzag in het Ajax onder Frank de Boer. foto vi images Dennis Bergkamp belijdt in het nieuwe Santos Magazine zijn lief de voor het 'mooie' voetbal. Maar de stilist van weleer uit ook kritiek op Ajax en het Neder landse voetbal. Fragment uit het interview dat Jaap Visser met hem had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27