Ciske, de Musical zijn bucketlist afwerken 23 12 'vergeten' sprookjes uit de schatkamers van de Efteling altijd bij me blijven." De musical over Ciske, hij was er al in 2007. De Munk speelde aanvankelijk de hoofdrol, maar na een halfjaar namen anderen zijn rol over. „Het liep spaak. Het waarom, daar kan ik niets over zeggen, maar ik heb het niet kun nen afmaken. Het had de kroon op mijn werk moeten zijn. Piet Bak ker schreef een trilogie: Ciske de Rat, Ciske Groeit Op en Cis, de Man. Dat laatste boek is nooit verteld. Daarom ben ik zo blij dat ik 'm nu kan doen, nu ik er nog ben. Als Ciske de man ben ik nu nog ge loofwaardig. Over tien jaar niet meer." Nu hij er nog is? De Munk is toch pas 46 jaar? „Niet raar hoor", countert hij. „Ik heb velen om mij heen al zien wegvallen. Ramses Shaffy. Albert Mol. Benny Ney- man. Allemaal ouder dan ik ja, maar hé, ik zat vroeg in het vak, hè. André Hazes was begin vijftig. Had jij gedacht dat hij al dood zou gaan? Het is heel naïef om te den ken dat je het eeuwige leven hebt. André en ik waren close. Op een gegeven moment kraaide geen haan meer naar hem. De man was nog niet dood of werd populairder dan ooit. Heel de Arena liep vol. Ook door velen die hem amper hebben gekend. Nou, ik geef liever complimenten bij het leven. Nee, ik ben niet bang voor de dood, maar wil wel alles uit het leven ha len. Dat ze later - als ik er niet meer ben - zullen zeggen: hij heeft wel overal de slingers opge hangen. Geloof me, een ander doet het niet voor je." Ruzie De slingers waren lange tijd ver weg als het gaat om zijn ouders met wie De Munk twee jaar lang in onmin leefde. De ruzie is in middels bijgelegd, al zullen Joop en Ria niet bij de première van de musical zijn. „Waarom niet? Om dit soort vragen te vermijden. De media zullen er dan toch weer op duiken, ook al is het alweer een tijdlang goed tussen ons. Ze zul len een andere keer naar een voor stelling komen. We zijn als gezin natuurlijk opgelucht dat het weer goed is. Hoe dat zo gekomen is? Praten. Dat is de basis van alles." Ik heb een leeftijd in mijn hoofd waarop het genoeg is geweest De Amsterdammer doelt ook op zijn huwelijk met Jenny, zijn jeugdliefde die hij al op zijn 19de leerde kennen. „In 1990. Zij was 17. Praten is het geheim, anders groei je uit elkaar. Jenny kent me inmiddels beter dan ik mezelf ken. Natuurlijk heb ik uitspattingen. En in ons vak wordt wat afgeflirt, maar ik zal mijn gezin nooit op het spel zet ten. Ik ben overal dezelfde. Zij weet dat. Laatst ging het gesprek in de studio over konten. Dan haal ik die van mijn vrouw erbij, hoor. Ik ben een kontenman. Mijn vrouw zou Surinaams kunnen zijn, haha. Het gaat vaak mis als je iets tekortkomt. En nee, dat kom ik niet." Plank Zoon Davy (14) weet nog niet wat hij wil, dochter Bo (18) zit op de dansacademie Lucia Marthas. „Mijn artiestengenen? Haha, nou nee. Ik heb een plank in mijn rug. Het dansen heeft ze van Jenny. Het gaat hard met de kids. Zij heeft een vriendje, al een jaar. Ontzettend lieve knul. Bo heeft nooit echt gepuberd. Davy meer. Is wel eens opstandig, maar dat mag ik wel. Er moet een beetje le ven in zitten." Ciske de Rat gaat zondag in pre mière in het DeLaMar Theater in Amsterdam, waar tot maart vol gend jaar gespeeld wordt. Daarna volgt een tour door het hele land. Nee, de musical is niet het laatste artistieke kunstje in zijn loop baan. Danny de Munk is pas 46, zal altijd blijven zingen ('Mijn passie, als het een niveautje min- Het besef dat dit de laatste keer was, raakte me. Ciske zal altijd bij me blijven der wordt, hoor ik dat meteen van Jenny'), maar komt wel met nieuws: „Ik heb een leeftijd in mijn hoofd waarop het genoeg is geweest. Dat duurt niet lang meer. Financieel kan dat, ja. Oké, ik hou van een mooi horloge, een lek kere auto, maar we hebben nooit buitensporige dingen gedaan. Geen villa's in het buitenland. Ik kan het ge zellig hebben op één vier kante meter. Daardoor kan ik over een paar jaar mijn bucketlist afwerken. Ik wil nog veel van de wereld zien. Las Vegas. Rusland. Hong Kong. Tokio. Ik wil walvis sen zien. Tussen de ijsbergen va ren. In een ijshotel slapen. Het is niet zo dat mijn leven mislukt is als het allemaal niet gebeurt, maar ik vind het nu al heerlijk om die plannen te maken." 20EgBl6f ^u4ate Bestel nu de collectie op pzc.nl/efteling donderdag 17 november 2016 de ijsbergen varen, ik over een poosje9 Een piep jonge Danny de Munk als Ciske de Rat in de gelijknamige speelfilm (r) en als Cis de man (I) in de nieuwe musical, fotos STEFNAGELEN ANP KORTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23