Ook grafschennis Britse wrakken Wéér al op rood Overleg kerncentrale stokt Sven Kramer denkt niet in records De onderhandelingen tussen het Rijk en Zeeland over de kerncentrale zijn vastgelopen. De aandeelhouders van Delta zijn teleurgesteld. Walcheren De Britse regering heeft bij de In donesische autoriteiten om ophel dering gevraagd. Ze wil precies weten wat er is gebeurd. Ook wil ze dat het land de historische, be laden plekken beter beschermt. De Britse schepen Exeter, En- counter en de Amerikaanse onder zeeër Perch zijn compleet verdwe nen van de zeebodem. Een ander Brits schip, de Electra, is groten deels vernield. Gisteren werd al bekend dat de Nederlandse krui sers Hr. Ms. De Ruyter en Hr. Ms. Java zijn geruimd. Van torpedoja ger Hr. Ms. Kortenaer rest nog een klein deel. De Tweede Kamer eist snel opheldering over de verdwe nen scheepswrakken waarin hon derden Nederlandse en Indonesi sche militairen in de Tweede We reldoorlog de dood vonden. Premier Mark Rutte zal de rege ring van Indonesië 'indien nodig' vragen mee te werken aan een on derzoek naar de verdwenen zee mansgraven in de Javazee. Het ka binet heeft al een officieel verzoek gedaan aan de Indonesische auto riteiten om uit te zoeken waar de scheepswrakken zijn gebleven en de grafrovers op te sporen.P7 Gedeputeerde Carla Schönknecht heeft gisteren een gepeperde brief gestuurd aan minister Henk Kamp (Economische Zaken). „De situatie rondom Delta blijft kritiek", stelt ze. „Tot onze spijt hebben wij ge constateerd dat er na 5 oktober geen bestuurlijk overleg meer heeft plaatsgevonden over de situatie rond Delta. Ons bereiken signalen dat u hiertoe ook niet meer bereid zou zijn. Daarmee zou de weg om tot een aanvaardbare en haalbare oplossing voor Delta en de kern centrale te komen, worden afgesne den." Door de lage energieprijzen draait de kerncentrale met verlies. Delta moet de tekorten bijpassen, maar het energiebedrijf heeft het zelf zwaar. Bovendien moet het medio volgend jaar zijn netwerkbe drijven afsplitsen. Nadat het kabinet maandenlang weigerde Delta en de kerncentrale te hulp te schieten, stelden de mi nisters Henk Kamp en Jeroen Dijs- selbloem (Financiën) de aandeel houders op 5 oktober voor een nieuw Zeeuws nutsbedrijf te vor men door netwerkbedrijf Enduris en 50 procent van de aandelen van waterbedrijf Evides te kopen. Op die manier blijven 200 banen voor Zeeland behouden en met de op brengst zou Delta de kerncentrale door de magere jaren kunnen hel pen en de ontmanteling na 2033 kunnen betalen. Het Rijk wilde wel helpen met de oprichting van zo'n nutsbedrijf, maar eiste dat de arm lastige Zeeuwse gemeenten en pro vincie eerst hun eigen spaarpot zouden omkeren. „Het is teleurstellend dat van ons als aandeelhouders iets gevraagd De weg om tot een aanvaardbare en haalbare oplossing te komen, wordt zo afgesneden wordt dat niet kan," zegt Schön knecht. Zeeland voelt zich boven dien gesterkt door een tussenvon nis van het gerechtshof in Amster dam, dat onlangs vaststelde dat de kerncentrale een onevenredig zware last is voor Delta en dat fi nanciële steun vanuit het Rijk rede lijk zou zijn. In mei hebben Delta en zijn aan deelhouders aan Kamp voorgesteld de kerncentrale apart te zetten van Delta en een flink overbruggings krediet mee te geven. Het Rijk zou dan garant moeten staan. Schön knecht wil graag voortborduren op dit idee. „De aandeelhouders be twijfelen of u onze oplossing vol doende serieus heeft genomen", schrijft ze aan Kamp. 12°C Nieuwsmedia poppenhuis Nozze di Figaro Opera in een Fietsers uit Vlissingen reageren het vaakst op de oproep van deze krant om plekken te noemen waar onnodig lang op groen licht gewacht moet worden. Automobilisten noemen vaak een kruispunt in de Axelsestraat in Terneuzen.zeeland 2 P30 Zeeland knokt met Kamp Het schandaal met geruïneerde zeemansgraven in de Javazee in Indonesië blijkt veel groter dan gedacht. Behalve de drie Neder landse schepen zijn ook drie Britse schepen en een Ameri kaanse onderzeeër ten prooi ge vallen aan de slopershamer. Raymond Boere Hanneke Keultjes Den Haag Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Carla Schönknecht donderdag 17 november 2016 Windstoten en buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 o Inuit&thuis rOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1