Watersportvereniging koopt jachthaven 2 Conflict om onderhoud muziektent Noordgouwe 6 We moeten geld gaan reserveren voor onderhoud en vervanging De vereniging neemt steigers, palen, toegangsbrug en nutsvoorzieningen van de gemeente over. Lust of last? Vooral dat eerste, verwacht verenigingsvoorzitter Antoine de Ceuster. „Wij vinden het aantrekkelijk om die voorzieningen over te nemen. De gemeente heeft aangegeven dat als we het niet overnemen de huur omhoog wordt getrokken tot een marktconform niveau. Dat betekent dat de huidige huur ongeveer 2,5 keer wordt verhoogd. Of de soep zo heet wordt gegeten als ie wordt opgediend, weet ik niet. Maar dit was voor ons wel het uit gangspunt." „Ja, en daar zitten ook risico's aan. We hebben geprobeerd zo ver mo gelijk vooruit te kijken. We moeten geld gaan reserveren voor onder houd en vervanging. En er is nog een ander risico. Dat is de enorme vergrijzing die plaatsvindt, ook in de watersport. Je weet niet hoe hard dat gaat en hoe dat gaat. Gaan mensen kleinere boten aanschaffen of juist grotere? En wat kunnen we van jongeren verwachten? Zijn er genoeg mensen om tot in de lengte van dagen ligplaatsen aan te ver huren? We hebben vorige week een in formele bijeenkomst gehad waar alle leden voor zijn uitgenodigd. De stemming was heel positief. In de cember is er een besluitvormende ledenvergadering. Ik verwacht niet anders dan dat er een positief besluit wordt genomen. 3 Gaat het door dan willen jul lie elektra en waterleidin gen op de steigers moderni seren. Gaat de huur van ligplaat sen dan meteen fors omhoog? „Nee, sterker nog. Als er niks bij zonders gebeurt dan gaan de liggelden de komende drie jaar helemaal niet omhoog. Die mod ernisering is wel hard nodig. De au tomaten voor elektriciteit zijn zwaar verouderd. Er is regelmatig storing. Er moeten munten in, dat is niet meer van deze tijd. En de afgelopen jaren zijn de kastjes ook regelmatig gekraakt. Nu komt er een voorziening waarbij iedere lig plaatshouder een eigen aansluiting heeft met een eigen metertje. Daar naast komen wat aansluitingen voor passanten." „Zien niet, nee. Maar het is ook voor Zierikzee belangrijk dat de haven van de watersportvereniging een aantrekkelijke haven is en dat die haven volledig bezet blijft. Datzelfde geldt voor passanten. Daar komen er jaarlijks heel wat van naar Zierikzee. Die stellen het op prijs dat er goede voorzieningen zijn. In die zin is dit ook voor Zierikzee belangrijk." De muziekkiosk op de dorpsring van Noordgouwe staat er treurig bij. Onderhoud is nodig. „Daar hebben we al vaker om gevraagd", klaagt voorzitter Ineke van Dijke van de dorpsraad. „De stichting Muziek tent beloofde de tent vóór 1 novem ber te schilderen, maar dat is niet gebeurd. Dinsdag kregen we een brief dat ze 4000 euro willen heb ben voor een schilderbeurt. Er ligt ook inmiddels een advies van de stichting Renesse om de muziek tent onder te brengen bij de stich ting Monumenten. Daarmee is het onderhoud verzekerd. Maar dat willen ze niet. De stichting wil niets en nu zit de zaak muurvast." Van Dijke kan zich hier boos over maken. „De muziektent is betaald en gebouwd door de inwoners van Noordgouwe en Schuddebeurs. Die kun je niet in verval laten raken." Wil Alkemade van de stichting Muziektent snapt de opwinding niet. „In de brief aan de dorpsraad melden we dat de muziektent medio februari wordt geschilderd. Dat heeft men kennelijk niet gelezen. We vragen de dorpsraad inderdaad om een bijdrage. Dat lijkt me terecht, aangezien in 2006 bij de bouw van de muziektent is afge sproken dat de dorpsraad ons een jaarlijkse subsidie van 500 euro geeft. Dat geld hebben wij nooit gehad en eerlijk gezegd hebben wij er ook nooit om gevraagd." Van het advies om de muziektent bij de stichting Monumenten in be heer te geven, weet Alkemade niets. „We zijn daar niet over benaderd." Dat klopt, zegt Rob de Vlieger, sec retaris van de stichting Muziektent. Dat is een idee van onszelf. We hebben daar informeel wel eens over gesproken. Maar er zit zo veel vrijwilligerswerk in dat we het be heer liever in eigen hand houden. Dat heeft ook als voordeel dat we een vergoeding kunnen vragen voor commercieel gebruik." De Vlieger: „We hebben geen contact met de dorpsraad en dus ook niet om subsidie gevraagd." IN DE REGIO Harmonie verkoopt kerstbomen Kerstkoor houdt repetities Opening 'Be Happy' MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 16 november 2016 Het drijvend clubhuis en het toi letgebouw zijn al eigendom van watersportvereniging (WV) Zierikzee. Gaan de leden akko ord dan wordt de club per 1 janu ari eigenaar van heel de door haar gebruikte jachthaven. Esme Soesman Zierikzee IHet water blijft WV Zierikzee van de gemeente huren. De rest is straks jullie pakkie-an. Dat is toch een hoop verantwo ordelijkheid voor een club? -Antoine de Ceuster, voorzitter Zien de leden het zitten? 4 Het is een grote stap voor WV Zierikzee. Maar Zierikzee zelf ziet hier straks niets van? Dorpsraad en stichting Muziek tent in Noordgouwe kibbelen over het noodzakelijk onder houd van de muziektent. Ton van den Nouweland Noordgouwe De muziektent van Noordgouwe werd in het voorjaar van 2006 geplaatst, archieffoto dirk-jan gjeltema ZONNEMAIRE Résidence Oud Bommenede in Zonnemaire heeft twee velden kerst bomen die onder meer op zaterdag 19 november wor den verkocht ten bate van Harmonie vereniging Nut en Uitspanning. Tussen 11.00 en 14.00 uur kunnen mensen een boom uitzoeken. Een Fijn- spar kost 12,50 euro en een Nord- mann 17,50 euro. Ook is er glühwijn en erwtensoep. BURGH- HAAMSTEDE Het kerstkoor van de Vrouwen van Schouwen houdt komende weken re petities in dorps huis de Schutse. De repetities zijn voor de kerstbijeen komst van 20 de cember. Deze vin den plaats op 6 en 13 december om 14.00 uur in dorps huis de Schutse. BROUWERSHAVEN Centrum 'Be Happy' in Brou wershaven wordt op zaterdag 19 no vember geopend. Er is muziek en er kan een hapje en drankje genuttigd worden. Tussen 15.30 en 18.00 uur zijn bezoekers wel kom aan het Kerk plein 1. OUWERKERK In het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk wordt op zondag 20 november een jazzmiddag verzorgd. Deze staat in het teken van de jaren vijftig. De jazznummers worden gespeeld door de band 'Jazzy Combo' onder leiding van Maarten Bruijnes. Jazzy Combo is een kwartet dat wordt gevormd door Peter Kanters, Jan van der Straate, Ron Henderikse en Maarten Bruijnes. Zij vormen een combinatie van gitaar, contrabas, saxofoon en klarinet en piano. De zang is meerstemmig. Het optreden vindt tussen 14.00 en 16.00 uur plaats in de koffiehoek. Het optreden is gratis toegankelijk bij een be zoek aan het Watersnoodmuseum. FOTO PPFOTO BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan; Yogacentrum Be happy, 16.30- 17.45 uur: Yogales Marianne van den Haak; BURGH-HAAM- STEDE De Schutse, 9.30- 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu, 19.00-21.30 uur: Drumband; DREISCHOR De Dorsvloer, 14.00-17.00 uur: Volwassen Ont moetingplaats, 19.30-21.30 uur: Gevoels- en foto schilderen; ELLEMEET Dorpshuis, 9.50 uur: 55+ Yogales door Lena Span, 13.00- 17.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND De Oosterhof, 13.30 uur: Koersbal, 19.30 uur: Sinterklaas feest Vrouwen van Sameé; RENESSE De Blikvanger, 14.00-17.00 uur: Verkoopexpositie bijzondere Pop-up boeken aangevuld met kerstboom volg met miniatuur schoentjes van Har- rods; Dorpshuis, 9.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten; SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.00 uur: Yoga; ZIERIKZEE Eilandzorg locatie de Wieken, 15.00- 17.00 uur: Mantel zorgmiddag; Fizi, 14.30 uur: Kubo en het Magische Zwaard, 20.00 uur: Ultimo Tango; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Inloop- middag Breek de Week; JAZZMIDDAG IN HET WATERSNOODMUSEUM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54