Biografie Thomas Dekker II naar Timmermans wekt wrevel Walcheren Wielerwereld schudt op zijn grondvesten In Geld&Goed Hollandse garnaal maakt nog een flinke omweg Met een onbezonnen uitspraak over de Gülenbeweging lijkt Eurocommissaris Frans Timmermans zich opnieuw in de nesten te werken. In een interview met het Vlaamse weekblad Knack zegt hij 'steeds meer indicaties' te zien voor de be trokkenheid van de Gülen beweging bij de staatsgreep in Tur kije in juli. Hij beroept zich op 'Amerikaans onderzoek'. Maar in de Verenigde Staten weet niemand waar de Eurocommissaris het over heeft, de woordvoerster van de Europese buitenlandchef Federica Mogherini valt van haar stoel en de Tweede Kamer vraagt zich af waar hij zich op baseert. Timmermans zelf reageert via zijn woordvoerster op de vraag van deze krant op welk onderzoek hij zich baseert: „Ik sprak slechts over indicaties die ik gezien en gehoord heb in de vele contacten die ik heb. Niet meer, niet minder." Op nadere vragen gaat hij niet in. Turkije beschuldigt de in Ame rika wonende Turkse geestelijke Fethullah Gülen er al maanden van het brein achter de mislukte coup te zijn. Maar veel bewijs is daarvoor tot nu toe niet geleverd. Toch zegt Timmermans in Knack: „Het is ondertussen duidelijk dat wat de Turkse president Recep Tayyip Erdogan zegt over de rol van de Gülenbeweging geen totale on zin is. Op basis van Amerikaans on derzoek zijn er steeds meer indica ties te vinden dat die beweging wel degelijk een rol heeft gespeeld." De VS heeft publiekelijk geen uitlatingen gedaan over de uit komst van een onderzoek. De Ame rikaanse overheid heeft geen in vloed op het juridische proces rond een uitleveringsverzoek, is herhaal delijk gezegd. Onder anderen vice- president Joe Biden stelde dit toen hij in augustus in Turkije was om steun voor bondgenoot Erdogan uit Het is intussen duidelijk dat dat wat Erdogan zegt geen totale onzin is te spreken. Een rechter moet beslis sen of er voldoende bewijs is om Gülen voor vervolging naar Türkije te sturen. Vermoedelijk komt er geen uit sluitsel over uitlevering voordat de regering Obama afscheid neemt. Een van Donald Trumps belang rijkste adviseurs, generaal Michael Flynn, publiceerde op verkiezings dag een opiniestuk dat in Turkse re geringskringen met gejuich zal zijn ontvangen. Hij riep op Gülen niet langer een veilige haven te bieden en prees Turkije als 'sterkste bond genoot in de strijd tegen IS'.P5 14°C Nieuwsmedia Cornelissen werd rond 8.oo uur aangereden door een auto op het Stationsplein. Hij brak zijn pols en liep een hoofdwond op. Ambulan cepersoneel verrichtte eerste hulp. Cornelissen had echter hoofdpijn en vroeg om een ritje naar het zie kenhuis. Volgens het slachtoffer vertelde het personeel hem daarop dat zijn verwondingen niet ernstig We vonden geen indicatie om hem te vervoeren genoeg waren. Ook de politie wei gerde hem naar het ziekenhuis in Goes te rijden. Collega's van Corne lissen brachten hem uiteindelijk naar Goes. Uit een CT-scan en echo voor interne bloedingen, bleken zijn verwondingen mee te vallen. Volgens het Witte Kruis Zeeland, waar het ambulancepersoneel on der valt, zijn alle protocollen ge volgd. „We hebben deze meneer gecontroleerd en vonden geen indi catie hem te vervoeren, de ambu lance is er in principe voor ernstige gevallen", zegt Ton van Broekho ven, operationeel hoofd bij de am bulancezorg. Van Broekhoven zegt dat het slachtoffer wel een rit naar het ziekenhuis is aangeboden, maar in overleg met het slachtoffer be sloten is om dat niet te doen. „Vreemd dat meneer daar nu nog op terugkomt." 'Gülen achter coup' Frans Boogaard Karlijn van Houwelingen Brussel -Frans Timmermans, Eurocommissaris Bewolkt met regen woensdag 16 november 2016 pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Vlissingen -Ton van Broekhoven, ambulancezorg Marco Cornelissen na behan deling. FOTO LEON ONDERDIJK Marco Cornelissen uit Vlissin gen vindt het schandalig hoe ambulancepersoneel hem be handelde, nadat hij gisteren ge wond raakte bij een ongeluk. Hij zegt dat hulpdiensten weiger den hem naar het ziekenhuis te brengen. Bas Bareman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1