Geduld van Tim Pleijte beloond in Mosselloop Hockeysters Rapide hebben geen medelijden met Scoop Boniki vlekkeloos van springen naar dressuur 18 De Bruijn blijft winnen Zeeuwse driebanders verrassen vriend en vijand in de eredivisie met koppositite halverwege competitie. maandag 14 november 2016 Wie bij aanvang van het seizoen had be weerd dat de drie banders van Dallin- ga.com bij de top zouden behoren, was waarschijnlijk voor gek ver klaard. De werkelijkheid halverwe ge het seizoen is dat Dallinga de leiding in de eredivisie heeft geno men. Zaterdag werd overtuigend met 6-2 gewonnen van Ai Biljarts in Apeldoorn en gisteren in eigen huis met 8-o van medekoploper STZ Zundert. Omdat Eureka Biljarts drie pun ten verspeelde, is Dallinga nu al leen de trotse leider. Zaterdag zorgde Berry Dallinga met 38-40 en Steven van Acker met 25-40 al voor vuurwerk en na verlies van Bart Ceulemans maakte Jean Paul de Bruijn het karwei af met een ui terst knappe zege op wereldtop per Eddy Merckx, 34-40. Het was het weekeinde van De Bruijn, want gisteren tegen Peter Ceule mans was hij onstuitbaar. Een bliksemstart en een serie van 15 zorgden voor een riante voor sprong die, ondanks dat Ceule mans 20 punten in zijn 5 laatste beurten maakte, niet meer uit han den gaf, 40-29 in 20 beurten. De Bruijn: „Ik heb vandaag en gisteren goed gespeeld. Dat het in de wereldbeker niet wil lukken, heeft mogelijk met de korte par tijen te maken. Je krijgt geen tijd om aan het materiaal te wennen." Ook Vasseur, de laatste tijd goed op dreef, won na een sterke eindsprint van Raymon Groot, 40-30. Toen moest het klapstuk van de veiling nog komen. Steven van Acker begon moeizaam aan zijn partij tegen Barry van Beers, maar na een fraaie serie van tien zette hij de wedstrijd volledig naar zijn hand en won overtui gend met 40-27 in 26 beurten. Frédéric Caudron veegde de vloer aan met zijn landgenoot Roland Forthomme, 40-20 in 12 beurten, mede dankzij een serie van zes tien. De herfstkampioen maakte indruk met een teammoyenne van 1.777, een verbetering van het record dat met 1.739 op naam stond van Ai Biljarts. Eerste divisie. Pearle Opticiens - De Molen 6-2: Pearle blijft afgete kend leider. Op Eddy Leppens stond weer geen maat met winst Je krijgt geen tijd om aan het materiaal te wennen op Paul Bruijstens met precies 2.000 gemiddeld. Pascal Claus bleek met 1.538 veel te sterk voor Erwin Hens, Jens van Dam met 1.739 een paar maten te groot voor Wim van Dijck en alleen Dion Bergmans verloor na een goede maar matige tweede helft van zijn partij. Het teamrecord van 1.467 in de eerste divisie van de Distel bleef staan, maar met 1.313 kwa men de Sassenaren dicht in de buurt. Jens van Dam: „Ik ben con tent met de teamprestatie en mijn eigen partij. Ik heb goed gespeeld, geen grote series gemaakt, maar met regelmaat gescoord." Na het startschot trok Tim van den Broeke de 250 deelnemers op gang om na drie kilometer al een flinke voorsprong te hebben op Tim Pleijte. Achter dit tweetal lie pen Martijn de Kok, Niek den Ex- ter en Erwin Poldervaart. Ralph Wiessner voerde samen met Luuk Balkenende en David Schrier het langgerekte peloton aan. Tim Pleijte, met tien jaar meer ervaring, liet Van den Broek uitrazen om op de laatste drie heuveltjes zijn slag te slaan. Na 28 minuten en 15 seconden, iets boven zijn persoonlijk record van vorig jaar, kon zijn naam weer op het ereplatform met het mosselscheepje worden gezet. Tot mijn verbazing heeft mijn snelheid er nauwelijks onder geleden Van den Broeke gaf 26 secon den toe. Zaterdag kan hij revan che nemen in de Hobbeldebob- belloop van Zoutelande. Martijn de Kok was tevreden met zijn derde plaats. „Het ging beter dan vorige week in Hulst en ik wil komend weekend een goede prestatie neerzetten in de Zeven Heuvelen loop in Nijmegen." Ex-wielerprof Johnny Hooger- land deed het met zijn zeventien de plaats uitstekend als voorberei ding op een eventuele deelname aan de Zakloop in november. Maar liefst vijf vrouwen in de categorie D35-45 namen de eer ste vijf plaatsen overall voor hun rekening. Winnares Anjolie En gels is weer terug in het lange loopsegment na een uitstekend baanseizoen met een aantal Ne derlandse mastertitels. „Ik loop duurlopen tot een uur en uiter aard de intervals", liet Engels we ten die 34 minuten en 49 secon den liet noteren. Caroline van de Kreeke was te vreden met haar tweede plaats: „Door werk op mijn camping en in het boerenbedrijf komt er in de zomer weinig van trainen", liet ze weten. „Tot mijn verba zing heeft mijn snelheid er nau welijks onder geleden." Rapide boekte een zeer overtui gende zege (6-0) op Scoop Delft in de derde klasse van de hockey- competitie voor vrouwen. Bij de mannen blijft Olympia het goed doen. Nu werd Liberty verslagen. Vrouwen. Rapide-Scoop Delft 6-0: Al in de eerste minuut open de Lieke Alberti de score. Daar mee was de toon gezet. Uit straf- corners liep Rapide vrij vlot uit naar 4-0 door twee treffers van Aisha Langerak en één van Tatsja- na van den Eynde. Nog voor de rust werd een fraaie solo en dito voorzet van Ayra Lambert door Frederique van Tatenhove omge zet in 5-0. Op aangeven van Van den Eynde zorgde Frederique van Tatenhove voor na rust voor 6-0. Olympia-HSD 3-0: Qua veldspel kon HSD bij vlagen aardig mee. Olympia was echter veel gevaarlij ker en had pech dat het tot twee keer toe de paal trof. Carolien Zwart en Kirsten van der Peijl zorgden voor 2-0. Via een counter bepaalde Kirsten van der Peijl de eindstand op 3-0. Mannen. Rapide-Vlijmen 1-2: In het begin stond Rapide wat onder druk, maar naarmate het duel vor derde was het gelijkwaardig aan Vlijmen. Toch werd het 0-1 voor de bezoekers. Kort voor de doel- wisseling zorgde Teun van Doese- laer voor de 1-1. Vlijmen kwam in de tweede helft op voorsprong. Daarna was Rapoide dicht bij de gelijkmaker via Benoit de Booy. Liberty-Olympia 1-2: Olympia be gon goed en opende al na vijf mi nuten de score. Met een fraai back handschot in het dak van het doel maakte Koen Boerjan 0-1. Nauwe lijks vijf minuten later kwam Li berty langszij. De eerste twintig minuten na rust had Olympia op nieuw het beste van het spel. Dat resulteerde een kwartier voor tijd in de 1-2 via Rinke Wijffels. Na een rustperiode van drie maanden nam Sidney Mast zater dag in de dressuurwedstrijd van de Haringruiters in Axel, de teu gels weer voortreffelijk in han den. Mast liep in de arena van Stal de Beatrixhoeve met de mer rie Toplevel's Boniki in de klasse Li naar de overwinning. Met de score van 67,5 procent sleepte de combinatie uit Koe wacht ook nog een startbewijs voor deelname aan het Zeeuws kampioenschap in de wacht. „Bo niki reageerde goed op mijn hul pen en bleef goed bij de les. Maar deze score had ik echt niet verwacht", vertelde Mast. Boniki was het springpaard van Yenca Sips. „Toen die een ander paard kreeg mocht ik haar uitbrengen in de dressuur. Ik zat zonder paard en was daar erg blij mee. Het klikte meteen." Birdie-lynn Giele (Westdorpe) werd met de hengst Deejay tweede (65,16 pro cent). De voor de Axelse Oranje- ruiters uitkomende Julie de Baer- demaeker uit Moerbeke stuurde in Mi de mooi gedragen draven de vosmerrie Gudiana VOD naar een nipte zege (65,00). Sibylle Burm uit Vogelwaarde eindigde met de merrie Ginger op de tweede stek (64,83). Herfsttitel Dallinga Joop van den Oudenhoven Sluiskil —Jean Paul de Bruijn „Winnen blijft leuk", zei Tim Plei te zaterdag na zijn tweede zege op rij in de Mosselloop. Evenals vorig week in Hulst versloeg de Vlissingse atleet Tim van den Broeke. zes dagen eerder was Van den Broeke nog winnaar in de Trail by the Sea in Burgh-Haamstede, maar in de Mosselloop liep het minder soe pel. „In de eerste drie kilome ters ging ik naar de kloten", liet hij teleurgesteld weten. Sjaak Sinke Westenschouwen —Caroline van de Kreeke Peter Snelders Terneuzen Lucien Roelandt Axel Het loperspeloton wordt op gang getrokken voor de 49ste Mosselloop in de bossen van Westen schouwen, foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 99