Benny Thuy zet parkoers uit van wedstrijd die hij zelf loopt Zaamslag trekt winnende lijn door bij opening zaalseizoen Verlenging biedt Scheldesport uitkomst 17 alsnog overwinning Net-niet-weekend voor atleet Edwin de la Ruelle maandag 14 november 2016 Atleet Benny Thuy wil, als het ook maar enigszins kan, steeds meer. Zo zijn marathons al be hoorlijk aan hem besteed, maar te genwoordig behoren ook de trails tot zijn belangstelling. Bovendien wil de man uit Sint-Jansteen, zo als al vele jaren, de Zeeuwse cross competitie in zijn categorie weer naar zijn hand zetten. Af en toe staat Thuy dan ook nog eens aan de start, zoals zater dag in de Jeff Thuy Memorial van Heikant. In die wedstrijd, die ove rigens werd gewonnen door San- der Post, werd hij vijfde. Thuy voelde zich min of meer verplicht om deel te nemen aan de Jeff Thuy Memoral. Hij is immers be stuurslid van de organiserende Tourclub Heikant. „Ja, wat is verplicht. Inderdaad, ik ben bestuurslid en dan doe je aan een stratenloop mee. In een sei zoen is dat echter maar een enkele keer dat ik dat doe. Ik heb wel meegewerkt aan de voorbereidin gen. Zo heb ik mede het parkoers uitgezet", vertelde Thuy zaterdag middag na de finish. Dat Thuy bij het uitzetten van het parkoers zeg genschap had, was duidelijk te merken, omdat er naast verharde delen ook behoorlijk wat kilome ters door weiland en bossen moest worden gelopen. „Dat is nu eenmaal de aard van het beestje. Ik doe dat werk zelf heel graag. Door het evenwicht tussen ver hard en onverhard denk ik dat de lopers een aantrekkelijke omloop hebben gehad", zei Thuy. Inmiddels was Sander Post al lang en breed klaar met de loop. Hij was Edwin de Neijs uit Tilburg te snel af. Zijn tijd op de 12200 meter was 42.53. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Cathy Poppe uit Terneuzen in 52.45. Zij eindig de voor de Belgische Katrien van Geetsum. baar spelletje. In het tweede be drijf begon Stevo 2 goed. De Zeeuws-Vlamingen sloegen een gaatje van vijf punten, zagen dat wel slinken, maar hielden aan het eind van de rit net voldoende over om op gelijke hoogte te ko men. Een goed spelend was Ste vo 2 ook in de derde set niks minder dan MVC. De bezoekers namen in de slotfase echter af stand. In het vierde bedrijf maak te MVC met opnieuw een lasti ge opslag meteen het verschil. NATUURLOOP De basketbalsters van Scheid- sport trokken in Bergen op Zoom in de verlenging tegen WBB Giants de overwinning naar zich toe. Na de reguliere speeltijd stond het 54-54. In de verlenging sloeg Scheldesport toe door negen punten te scoren, terwijl de thuisclub op nul bleef staan. Dankzij de 63-54 zege blij ven de Terneuzense vrouwen meedoen aan de top in de twee de klasse zuid. Bij de rust nam de ploeg van coach Martin van Ham een 27-23-voorsprong. In de derde pe riode werd de marge uitgebreid tot zes punten in het voordeel van Scheldesport. In de laatste periode leek de Terneuzense ploeg op de winst af te stevenen, maar Giants drong steeds meer aan. „We kwamen in de proble men toen zij in de laatste minu ten druk gingen zetten, waar door we balverlies leden", zei Van Ham later. Giants zorgde in een spannen de slotfase voor de ommekeer. Het nam in de slotminuut zelfs brutaal de leiding: 54-52. Een ne derlaag werd door Scheldesport net voorkomen. In de verlenging bewaarde de ploeg de rust, zodat er de nodige punten werden ge scoord. Giants moest hierop het antwoord schuldig blijven. na een moeizame eerste helft (3-6) was de focus daar. „Uit onge duld maakten we verkeerde keu zes", keek coach Inge Bekaert te rug op de eerste dertig minuten in de zaal. Het aanhalen van af spraken leidde tot eenrichtingsver keer. Ondanks het gemis van de geblesseerde Marjolein Verpoorte werd het een simpele winstpartij. Uit ongeduld maakten we verkeerde keuzes Luctor-Volharding 14-14: Volhar ding had het beste van het spel in het eerste kwartier, maar verslap te waardoor de thuisploeg het ini tiatief overnam. De 5-6 achter stand werd omgebogen tot een 8-6 voorsprong. Na rust dicteerde Luctor maar verzuimde de voor sprong te vergroten. Daarmee ver zocht het de Goden. Vijf minuten voor tijd tekende Volharding de 24-23 aan, om in de dying seconds ook nog de overwinning weg te kapen voor de neus van Luctor. Scores Luctor: Adrie de Jonge, Anthony van de Velde en Jasper de Pooter 3, Pieter Kousemaker 2, Mar jolein Durink, Karlijn den Hollander en Marit de Kok 1. Wim de Vos Heikant Stevo De volleybalsters van Stevo vieren een punt in het verloren duel met De Burgst. foto ronald den dekker CADZAND-BAD Zaterdag werd hij nog derde in Heikant en giste ren wilde Edwin de la Ruelle gaan uitlopen. „Uiteindelijk heb ik dan toch maar gekozen om aan de Natuur- loop mee te doen", vertelde de Koewachtenaar. In de eerste VAC Engineeringloop van dit sei zoen finishte hij op de 9700 me ter op de tweede plaats achter de Belgische winnaar Stefan Vanneste. Bij de vrouwen won Roos de Smit (Schoondijke) de 4300 me ter en Louise Ie Coq (Breskens) de 2500 meter, foto ronald den dek ker Aector Dooms Terneuzen Bij de opening van het zaalsei zoen gaan de korfballers van Zaamslag door waar ze de veld- competitie al ongenaakbaar in waren: winnen. In dezelfde vier de klasse speelde Luctor gelijk tegen Volharding. JaapJan Ritsema Terneuzen 't Capproen-Zaamslag 6-18: Pas Inge Bekaert, coach Zaamslag Scores Zaamslag: Linda Hamelink, Marjan Verhage en Marco van Reeu- wijk 4, Richard Verolme 3, Erwin Verhelst, Gerwin Zegers en Jesse Hamelink 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 98