Veerkrachtig De Schelde moet winst aan RZ laten 16 Vliegende start voor TOP Enkel Stevo 2 behaalt na 2-O-achterstand De Zeeuws-Vlamingen winnen dit weekend slechts één duel. Stevo 2 kantelt de wedstrijd nadat het met meer lef en risico gaat spelen. maandag 14 november 2016 ZAALKORFBAL Lindy van Anrooy doet voorin mee Olaf van der Sloot wint in extremis Mertens en Van Duijn winnen Alleen PIBLW is nog ongeslagen Koploper te sterk voor Novitas laatste set wist Stevo de eer te red den. Stevo 2-MVC 1-3: De thuisploeg kreeg in de eerste set geen grip op de service van MVC en werd als gevolg daarvan in aanvallend op zicht gedwongen tot een voorspel- Voor de hoogst spelende Zeeuws-Vlaamse volley balteams was het een weekend met een scha mele oogst. Slechts de vrouwen van Stevo 2 kwamen tot winst. In eigen huis werd een zwaar bevoch ten zege geboekt: 3-2. Stevo-De Burgst 0-4 (21-25, 16-25,21-25,18-25): Het vlaggen schip van Stevo is in de nieuwe sa menstelling nog steeds zoekend naar de juiste afstemming. Mo menten waarop goed werd ge speeld werden ook tegen De Burgst afgewisseld met periodes, waarin de thuisploeg door het ijs zakte. „Zodra we voor staan, sluipt er onzekerheid in en laten we de tegenstander terug in de wedstrijd komen", zei Stephanie Herman. In zulke fases lukte het Stevo niet om druk te zetten en de bezoekers het initiatief te ont nemen. Bovendien had De Burgst op cruciale momenten over mee val niet te klagen. Spivo 2-YVC 3-1 (25-17, 23-25, 25-20, 25-23): Tegen een ploeg uit de subtop begon YVC slap, maar in de tweede set kwam de motor op gang. Karen Quist pakte YVC met een prima service bij de hand en wees de weg naar de winst. Na die opsteker was YVC in de derde en vierde set nauwe lijks minder dan de thuisploeg. Met een verbeten inzet hield de debutant in beide sets lang gelijke tred. Dat resulteerde in een volley balgevecht met lange rally's. Spivo maakte uiteindelijk met veel meer wisselspelers in de gelederen en serverend het verschil. Waar de thuisploeg in staat bleek om met veel risico lastig te serveren, gin gen er aan West-Zeeuws-Vlaamse kant te veel ballen net uit. Stevo 2-De Burgst 3 3-2 (19-25, 22-25, 25-16, 25-21,15-11): De thuisploeg had aanvankelijk wei nig in te brengen, maar hield uit eindelijk de schade beperkt. Stevo 2 had in de eerste twee sets onvol doende grip op de aanval van de bezoekers en was zelf te lief voor de gasten. Toen vanaf de derde set de angst om fouten te maken ach terwege werd gelaten, kantelde het duel. Stevo speelde met meer lef in de aanval en zag de speelwij ze met meer risico beloond. Nadat de stand in evenwicht was getrok ken, werd de goede lijn in de vijf de set doorgetrokken. Stevo-Vollido 1-3 (32-34,19-25, 16-25,25-15): Stevo trof een team dat over veel aanvalskracht en een prima blok beschikte. Beide teams maakten in de eerste set reclame voor het volleybal. Stevo slaagde er na een inhaalrace niet in om drie setballen te verzilveren en werd na die mentale tik in de tweede set in een vroeg stadium op achterstand gezet: 2-7. Het lukte de thuisploeg daarna niet om die marge te verkeinen. Goed passend lukte het Stevo ook in de derde set niet om het blok van Vollido te verschalken. In de Met een verbeten inzet hield debutant YVC in beide sets lang gelijke tred met Spivo 2. De Schelde-RZ 6-8: De mannen van De Schelde hadden een mati ge start en keken snel tegen een 0-2-achterstand aan, waarna De Schelde uit een strafworp op 1-2 kwam. Er ontplooide zich een spannende wedstrijd. Toch kwam RZ in de tweede periode op 2-4. Begin derde periode werd het ver schil zelfs drie punten. Vervolgens toonde De Schelde weer veerkracht en daardoor kre gen de bezoekers het lastig. Hal verwege de derde periode stond het plots 4-5. Twee minuten voor tijd was het 6-7, maar de thuis ploeg kon niet doordrukken. Twee seconden voor tijd werd de marge weer twee. mannen van De Bruinvis konden geen vuist maken en keken in de eerste periode snel tegen een 0-3-achterstand aan. Er volgde een acceptabele twee de periode waarin De Bruinvis goed polo speelde, maar vergat de kansen te benutten, zodat het 1-4 was. Na de 2-4 leek er in de derde pe riode weer van alles mogelijk maar de thuisploeg maakte te veel fouten. Zodoende liep ZV DO'74 uit naar 3-8. Na een gelijk opgaande laatste periode werd het 5-11. Overtuigender hadden de korfbal lers van TOP de zaalcompetitie niet kunnen beginnen. Oranje Wit kreeg zaterdag met 15-27 op de broek. Een klinkende overwin ning waarmee de ploeg van coach Arco Goedkoop zich meteen voorin meldt in hoofdklas se B. Vanaf 3-4 hadden de Dordtena- ren het nakijken. Met Corné Beze- mer, Wilma Meulmeester en Ani ta de Ridder terug in de basis speelden de Arnemuidenaren de thuisploeg bij vlagen zoek. Na de eerste 25 minuten zuivere speel tijd leidde de equipe van Goed koop comfortabel: 7-14. Dylan Gil lissen, in de zomer van Swift over gekomen, had er toen al vier in lig gen. In de tweede helft was Gillis sen nog vier keer trefzeker, maar scoorden ook de andere zeven basiskrachten minstens één keer. In no-time liep de voor sprong op tot tien punten. In de resterende speeltijd beloonde TOP zichzelf met een aantal frivo liteiten en fraaie treffers. Scores TOP: Dylan Gillissen 8, Anita de Ridder, Jeanine Marijs 4, Petra van Belzen, Peter van Bel- zen en Jurgen Janse 3, Wilma Meulmeester, Corné Bezemer 1. VELDRIJDEN ROSMALEN Veldrijdster Lindy van Anrooij uit Kapelle is zaterdag bij de Grand Prix van Brabant, verreden in Rosmalen, knap achtste ge worden bij de elite-vrouwen. Ze reed een goede wedstrijd en kon het verschil met de top klein houden. Haar zusjes Shirin won bij de nieu welingen-meisjes. Een dag later, in het Belgische Gavere, haalde Lindy van Anrooij de fi nish niet. Ze stapte uit na een val op haar knie. SCHAKEN Olaf van der Sloot won zaterdag het ZSB 50+ schaaktoernooi in Sas van Gent. Op de valreep ging hij Albert Vermue voorbij. Vermue leek twee ronden voor het eind de te kloppen man, maar Peter Neve verraste de Souburgse pre ses in de laatste ronde. Daarmee kon Olaf van der Sloot alsnog de winst grijpen.. ID-WIELRENNEN Davy Mertens kwam zaterdag als nog opdagen voor de individuele tijdrit voor ID-renners in Graauw. De renner uit Oudenbosch was meteen de snelste over de ruim zeven kilometer. Hij deed daar 12.09 over en daarmee bleef hij Brian Nugteren uit Alblasserdam voor, terwijl Edwin Maas uit Ter- neuzen een knappe prestatie le verde door als derde te eindigen in deze GP Denis Steijaert. Bij de vrouwen won de gedoodverfde favoriete Irma van Duijn uit Schoondijke. ZAALVOETBAL In de tweede klasse van het zaal voetbalrayon Midden Zeeuws- Vlaanderen is alleen PIBLW nog ongeslagen. De nieuwe koploper was in de topper tegen De Bokx zijn belangijkste concurrent met 7-2 de baas. Voor PIBLW was het sowieso een goede dag, om dat ook de nummers drie en vier verloren. HANDBAL De handbalsters van Novitas ble ken gisteren niet opgewassen te gen Witte Ster. De koploper uit Waspik won met 13-7 het duel in de derde klasse. Novitas miste haar topscorers Leonie de Graaf en Patricia Bel (gebroken vin ger), die alleen werd ingezet bij de strafworpen. Verdedigend ver weerde de ploeg zich met de sterk keepende Cindy Duerink knap. In de tweede helft was No vitas gelijkwaardiger aan de te genstander, maar een overwin ning bleek niet meer haalbaar. Povere daden Peter van Kouteren TERNEUZEN Mannen. De waterpoloploegen van De Schelde en De Bruinvis kwamen dit weekend niet tot winst. De Schelde speelde thuis tegen RZ en liep een hele wedstrijd ach ter de feiten aan en verloor met 6-8. De Bruinvis was van meet af aan de mindere en verloor met 5-11 van ZVDO'74 Ko Mechielsen Vlissingen Scores De Schelde: Niek Kamp man en Cees van Houwelingen bei den 2, Koen Legters, Mark Legters en Ivan Jansen van Roosendaal allen 1. De Bruinvis-ZVDO'74 5-11: De Scores De Bruinvis: Jeroen Kamp 3, Angelo de Meijer en Tim Roeb beiden 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 97