FC Axel boekt terreinwinst u inzet de baas Cadzand en Spui geven allebei voorsprong weg 13 in de derde klasse maandag 14 november 2016 FC Axel-Nieuwdorp 3-1: De eerste helft ging gelijk op, maar tien mi nuten voor de pauze kwam Nieuwdorp wel op o-i. Stefan van de Klooster maakte zich knap vrij en schoot onhoudbaar raak. Al in de 46e minuut schoot Maik de Wolf de bal in de bovenhoek en de thuisploeg ging op jacht naar meer. De voorsprong kwam er in de 57e minuut, toen Marco Plas- schaert een voorzet vanaf links tot doelpunt promoveerde. In de 74e minuut gooide Plasschaert het duel met de 3-r op slot, al raakte Van de Klooster in de attractieve slotfase ook nog de lat. Bruse Boys-Serooskerke 1-0: „Dik verdiend, maar moeizaam. Seroos heeft een uitstekende ploeg", sprak Bruse Boys-trainer Marco Groeneveld na de zevende Bruse zege. In de eerste helft rook Bru de r-o al, maar een inzet werd van de doellijn gehaald. Daarna verzuimden Dylan Adelaar en Mats Willemse (gemiste straf schop) de thuisploeg op voor spong te zetten. Tom Blomaard kopte vervolgens op de paal, maar in de 81e minuut viel alsnog de winnende treffer. Groeneveld: „Een mazzeltje, want er gleed bij Seroos iemand uit." Domenique van den Berge profiteerde dank baar en schoot de koploper dus naar de zege. Klundert-SSV'65 4-3: SSV'65 leid de tien minuten voor tijd nog met 1-3. Richard Schouten scoorde in de negende minuut de 0-1 en via Poger Mukoko werd het in de 61e minuut 1-1. Daarna leek SSV'65, na goals van Bas Biesterbosch en Dennis Weijers, op weg naar de zege. Wisselingen bij Klundert de den het tij alsnog keren. Jeffrey van Wingerden scoorde in de 80e minuut de 2-3, Eric Fuanani vier minuten later de 3-3 en in de 88e minuut deed invaller Joeri van Laarhoven SSV'65 nog meer pijn: 4-3- Bij rust leidde Prinsenland door goals van Branden Jansen, Pieter Suijkerbuijk en Sven Damen al met 0-3. „We wilden na rust meer druk naar voren gaan geven", gaf trainer Adil Fertoute de Dauwen- daelse bedoelingen van de tweede helft aan. Dat strijdplan kreeg na dertig seconden een knauw te ver werken toen Nicky de Frel de 0-4 maakte. „Hun eigen schuld. Een breedteballetje in de verdedi ging", aldus Prinsenland-trainer Door een nipte zege in de topper tegen Serooskerke (1-0) vergroot Bruse Boys de voorsprong Erwin van der Woerdt. Na een pass van Maarten van Vooren te kende Quinten Lourens voor de 1-4. Jansen hielp Prinsenland aan de 1-5, waarna Van Vooren met een prachtige goal - bijna vanaf ei gen helft - voor de eindstand zorg de. Fertoute: „Ik hoop dat we over twee weken wat completer zijn en dat Peter van Gorsel er dan weer bij is." wedstrijd werd prima geleid door de 21-jarige arbiter De Jong uit Borssele. Voor rust kreeg De Meeu wen via Delano Langezaal en Ro bin Davidse twee goede kansen en was Sjoerd Verhulst namens Oostkapelle dichtbij een treffer. Na vijf minuten in de tweede helft viel de beslissing. Na een misverstand met zijn doelman Jes se Kerkhove kopte Eddy Matthijs- se de bal in eigen doel, waardoor Oostkapelle won. RBC Roosendaal had gefloten, leidde de wedstrijd in Philippine en had gisteren ook nog de regie in de Tilburgse derby tussen Sar- to en Desk. Hij zag in de beginfase geen fout van Siersema in een duel met Maarten van Hecke. Toen na de rust uit een hoekschop de hand van Job Inghels de bal be roerde en Yannick Vanhijfte in een duel zou zijn vastgehouden floot hij evenmin. Naarmate het duel vorderde, lukt het Philippi ne steeds minder om gaten in de Hulster afweer te vinden. „We gaven vanuit het midden veld veel foute passes", vond Den nis de Nooijer, die voor de derde keer op rij gelijkspeelde met Phi lippine. „We hebben zes grote kansen gehad, zij twee. Dit is een domper. We hebben twee pun ten verloren." We waren gekomen om hoog pressie te spelen, maar dat lukte niet. Zaamslag de betere kansen. Zo had Dieleman in de beginfase al de openingstreffer op de schoen, toen de spits de weifelende Boys verdediger Michel Romeijnsen af troefde en doelman Rijnberg voor bij was. De inzet ging naast. De thuisclub antwoordde met een goede aanval, maar de kans was niet aan Ruud Hoogesteger besteed. In het spel van Zaamslag zat meer dreiging en dat leverde de 1-0 op via Ruben de Haas. De midddenvelder reageerde attent op een bal die in het strafschopge bied viel, waarbij de Boys-verdedi ging toekeek. Daarna stuitten Niek Luime en Dieleman in kansrijke positie op Boysdoelman Rijnberg. Aan de an dere kant zag Roy van Ham zijn inzet voorlangs gaan. In de twee de helft kwam de kwetsbaarheid bij de Boys aan het licht. De ploeg van trainer Diederik Hiensch maakte een geslagen indruk en slaagde er niet meer in om een kans te creëren. „Ik heb één red ding verricht", illustreerde Zaam- slagdoelman Guido Vinke de on macht bij zijn oude club. „Als we op achterstand komen, kunnen we niet omschakelen naar een andere speelwijze", zei Hiensch. Naast de fysieke tekort komingen bij een aantal spelers ontbeert de Boys een balvaste, die pe spits als Dieleman. De aanval ler van Zaamslag was weer belang rijk als aanspeelpunt. „Dat blijft KARAKTERISTIEK een gemis. Dus moeten we anders spelen." De Boys-trainer moet ook steeds terugvallen op jonge spelers. Zo zijn Len Eversdijk en Frank van Kouteren langdurig uit geschakeld en haakte verdediger Sander Overbeeke af vanwege een hamstringblessure. Aanvoerder André Siereveld: „Maar het schort te vooral aan mentaliteit." Cadzand en Spui gaven zaterdag allebei een voorsprong weg. Eerst genoemde ging na een r-o-voorps- rong met 3-1 onderuit tegen Smer- diek en Spui gaf een 2-0-voros- prong weg tegen Hoedekenskerke: 4-2. Zeeuws-Vlamingen kwamen uit één van de spaarzame aanvallen zelfs op voorsprong. Giovanni Keij- mel zorgde voor de verrassende 0-1. In het tweede bedrijf ging het wat makkelijker voor Smerdiek en meteen na het eerste fluitsignaal zorgde Jan van Damme voor 1-1. Niet veel later produceerde Sander Vroegop de 2-1. Cadzand loerde op de gelijkmaker, maar Dennis Moerland bepaalde de eindstand op 3-r. Hoedekenskerke-Spui 4-2: Spui opende heel goed en na achttien minuten stond het door twee per fecte counters 0-2. Fabian le Feber en Bert Scheelde scoorden. Hoede kenskerke bleef rustig en kwam te rug. In de tweede helft kreeg de thuisploeg voldoende kansen en werd het uiteindelijk 4-2. Sebasti- aan La Grand verzorgde de eerste treffer, Martijn Rijk maakte vervol gens gelijk. Via opnieuw La Grand en een goal van Richard Uitterhoe- ve werd de eindstand bepaald. FC Axel is de nieuwe nummer twee in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. De ploeg won met 3-1 van Nieuwdorp en profiteerde van de nederlaag van Serooskerke tegen koplo per Bruse Boys: 1-0. SSV'65 ver speelde in de slotfase een 1-3-voorsprong en verloor in Klundert met 4-3. Klaas Verspoor Vlissingen FC Dauwendaele-Prinsenland 2-5: De Meeuwen-Oostkapelle 0-1: De 'n overwinning HVV'24-middenvelder Marnix van Sonsbeek (links) kijkt naar de verrichtingen van tegenstander Colin van den Hout, de linksback van Philippine, foto ronald den dekker Pieter Ongena, trainer HVV'24 Terneuzense Boys-Zaam- slag 0-3 (0-1). 21. Ruben de Haas 0-1, 75. Hylke Stroo 0-2, 90. Maikel Krans 0-3. Scheidsrechter: B. Wattel (Serooskerke). Gele kaart: Ewoud van Troost (Terneu zense Boys), Juriën Dam (Zaamslag). Aantal toe schouwers: 400. Robin Hamelink Vlissingen Smerdiek-Cadzand 3-1: De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 94