(JiM C Zaamslag is de Boys op 12 Geen doelpunten in Zeeuws-Vlaamse derby Het duel tussen Philippine en HVV'24 bleef zaterdagavond in evenwicht. Toch kwam de ploeg uit Hulst als de morele winnaar uit de strijd. U mrnm maandag 14 november 2016 De thuisploeg deed daarmee goe de zaken, want Nuenen is na de nederlaag van Blauw Geel'38 bij Quick (3-0) nu medekoploper. Net als Blauw Geel'38 heeft Nue nen na 12 duels 27 punten, Vlissin gen is de nummer vijf met zes punten minder. De ploeg van Ruud Pennings zou zich dit sei zoen graag in de titelstrijd willen mengen, maar het duel van giste ren maakte duidelijk dat dat er dit seizoen niet in lijkt te zitten. Te gen veel ploegen is Vlissingen de bovenliggende partij, maar tegen KARAKTERISTIEK de echte titelkandidaten was het tot nu toe kansloos. Uit bij Blauw Geel'38 werd het eerder dit sei zoen 3-0, in Nuenen kreeg het een nog hardere tik. Dat Joan van Bel- zen onder de lat ontbrak kon weer als excuus worden aangedragen en in zulke duels valt wel erg op dat het ontbreken van een echte centrumspits een mankement is. Saïd Bouzambou mocht het een helft proberen, net als Raymond Wolff. Aanvallende middenvel ders, die niet de diepgang en snel heid van Yves Nyemb hebben. Nyemb wordt in december terug verwacht en tot die tijd blijft het puzzelen voor Pennings. „Het ont breekt aan vastigheden", zei de trainer. „We zijn op bepaalde posi ties nog steeds aan het zoeken." Pennings baalde van de dikke nederlaag, maar wilde er niet te zwaar aan tillen. „Zulke wedstrij den zitten er altijd een keer tus sen." Alleen moet je die in een sei zoen niet te vaak hebben. Vlissin gen had gisteren opvallend weinig te vertellen en keek bij rust tegen een 2-0-achterstand aan. Aan het begin van de tweede helft liet het de kans om terug in de wedstrijd te komen ook nog eens onbenut. Met Wolff en de debuterende Menancio Weeda in de ploeg start te Vlissingen na rust wat beter. Khalid El Hattach kreeg meteen een vrije doorgang maar zijn inzet werd gekeerd door keeper Danilo Verus. Kort daarna besliste Nue nen het duel met een fantastische stiftbal van Dennis van de Reek, die Van Belzens vervanger Jorn Niemantsverdriet kansloos liet. „We maken de 2-1 niet en dan valt de 3-0", zei Pennings. „Daarna was het over en sluiten." Het fysiek sterke en energieke Nuenen, dat voorin twee pijlsnel le spitsen had, voerde de score op naar 5-0. Vrijwel iedere aanval was gevaarlijk, maar in het laatste kwartier nam de thuisploeg gas te rug. „We waren veel te slordig aan de bal en Nuenen wachtte steeds op het foutje dat wij gingen ma ken. Dat waren er inderdaad nogal wat." De derby in de derde klasse A van het zon dagvoetbal tussen Phi lippine en HW'24 ein digde zaterdagavond zoals hij be gon: 0-0. Daarmee mocht HVV'24 zich de morele winnaar voelen. Philippine speelde voor de derde keer op rij gelijk. Trainer Pieter Ongena van HVV'24 sprak over een gewon nen punt. De 33-jarige opvolger van de ontslagen Ralph Zegers gaf toe dat zijn ploeg in de begin fase van het duel op alle fronten door Philippine werd afgetroefd. „Zeker in de eerste tien minuten waren we nergens", bekende hij. „Maar daarna hebben we veer kracht getoond. De jongens heb ben het voor een groot deel zelf gecorrigeerd." Marnix van Sonsbeek werd hal verwege de eerste helft door de oefenmeester vanaf rechts terug gehaald en op een centrale posi tie op het middenveld gepos teerd. Die omzetting leidde er on der meer toe dat de druk van Phi lippine afnam. Ongena: „Het was in de eerste twintig minuten duidelijk dat KARAKTERISTIEK we tegen een heel sterke tegen stander speelden. We waren geko men met het idee om hoog pres sie te spelen, maar dat lukte niet. We moesten wel terug. We heb ben ons blok lager gezet en gepro beerd om de druk naar de buiten kanten te verleggen." Siersema De bezoekers ontsnapten voor al in de beginfase diverse keren aan een doelpunt. Doelman Tim Siersema, die onder de opvolger van Ralph Zegers zijn plaats on der de lat heeft heroverd, was voor de Oost-Zeeuws-Vlamin gen man of the match. De klok op het scorebord telde nog geen minuut, toen de keeper al twee reddingen had moeten verrich ten. Siersema keerde een inzet eerst met de voet, in de rebound redde hij ten koste van een hoek schop met de hand. In de reeks aanvallen die volgde, bleef de keeper zich als beste man onder scheiden. Siersema, die een week eerder zijn plek onder lat terug kreeg, hield zijn doel ook in het restant van het duel schoon. „Ik vond de reden waarom ik er onder Ralph niet in stond flauwekul. Ik heb de ziekte van Crohn en zou niet fit genoeg geweest zijn. Maar ik heb een prima voorbereiding ge had en goed getraind. Ik was erg teleurgesteld, vooral omdat ik zó lang eerste keeper en aanvoerder ben geweest." Onder Ongena kreeg Siersema ruim een week geleden tegen Vic- toria'03 de voorkeur. „Twee keer de nul houden is dan fijn", erken de hij. „Voor hetzelfde geld gaat het niet goed." Trainer Dennis de Nooijer van Philippine vond dat zijn elftal m zichzelf tekort had gedaan. „We speelden gedurfd, met veel bewe ging en diepgaande mensen. Dan moet je jezelf belonen en de trek ker overhalen, maar we liepen te gen een goeie keeper aan", zei hij. Om daar vervolgens nog aan toe te voegen: „Ik denk trouwens dat we minstens één penalty had den moeten krijgen, maar hij gaf hem gewoon niet. Dan houdt het op." Scheidsrechter Dursun, die za terdagmiddag al een duel tussen de A-junioren van MOC'17 en De wil om te winnen zag men met name bij de treffers van Hyl- ke Stroo en Maikel Krans. Stroo liep na een botsing wat duizelig over het veld. De verdediger stond op het punt gewisseld te worden, maar schoot eerst op aangeven van Peter Dieleman zijn ploeg naar de 2-0. In de slotminuut kop te Maikel Krans uit een vrije trap van Mare de Haas met volle over gave Zaamslag naar de 3-0. De in valler kwam daarbij in aanraking met een vuist van Boys-doelman Dennis Rijnberg. Het shirt van de doelpuntenma ker zat onder het bloed, maar het leek hem nauwelijks te deren. Na een bezoekje aan het ziekenhuis, waar de wond boven zijn oog werd gehecht, keerde Krans snel terug bij zijn teamgenoten om de winst te vieren. „Ik zag de bal er nog net ingaan", lachte hij. Het typeerde de winnaarsmenta liteit bij Zaamslag, dat na vier ne derlagen een succes goed kon ge bruiken. „De ploeg heeft er kei hard voor gewerkt. We moesten Terneuzense Boys niet in zijn spel laten komen. Dat is gelukt", vond een zichtbaar opgeluchte Nieuwe link. Hij was er na de 1-0 nog niet helemaal gerust op. „Je kan ook een toevalstreffer tegen krijgen. Gelukkig viel alles op zijn plek." Terneuzense Boys zat aanvanke lijk goed in de wedstrijd. Al kreeg We moesten de Boys niet in hun spel laten komen. Dat is gelukt Vlissingen is machteloos Als er ooit een verkiezing komt voor het mooiste amateurcom plex van Nederland, dan komt dat van Nuenen zeker in de top tien. Het is een prachtig onderko men, met zeven velden en een imponerend hoofdgebouw, maar op de spelers van VC Vlissingen werkte het niet inspirerend. De Walcherse zondag-hoofdklasser had niets in te brengen en werd met 5-0 van het veld geveegd. Barry van der Hooft Nuenen Nuenen-VC Vlissingen 5-0 (2-0). 18. Yevghenny Marceli 1-0, 34. Jamey Raas 2-0,58. Dennis van de Reek 3-0,67. James Raas 4-0,71. Youri Sijbers 5-0. Scheidsrechter: B. Sahiner (Oss). Gele kaart: Lars van Stipdonk (Nuenen). Aantal toeschouwers: 300. VC Vlissingen: Jorn Nie- mantsverdriet; Renze Roe- meratoe, Regilio Pinas, Mil ton Roemeratoe, Daniel Jan sen; Etienne Mallie, Quincy Gooding (46. Menancio Weeda), Khalid El Hattach (72. Jarreau Manuhuwa); Abdoe Abdenbi, Saïd Bou- zambou (46. Raymond Wolff) en Hoessein Bou- zambou. Puntje voelt als Philippine Philippine-HW'24 0-0. Scheidsrechter: S. Dursun (Roosendaal). Gele kaart: Sam de Theije, Marnix van Sonsbeek, Tim de Feijter (HVV'24), Marik Waterman (Philippine). Aantal toe schouwers: 150. - V.' -' - - :«j •- Titiano Staes van Zaamslag (links) in achtervolging op Terneuzen- se Boys-aanvaller Roy van Ham. foto ronald den dekker Terneuzense Boys kreeg zater dag in de tweede klasse E een lesje wedstrijdmentaliteit van Zaamslag. Dat betaalde zich uit in een verdiende 3-0-overwin- ning voor de ploeg van trainer Tom Nieuwelink. Aector Doorns Terneuzen —Tom Nieuwelink, Zaamslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 93