50% Abonneedagen in de Winter EfteLing! van die eeuwige vierde plek 7 Nuis troeft rivaal af, Kramer wint weer Ik heb het gevoel dat ik een stap heb gezet. Maar ik wil nog geen conclusies trekken Ga naar pzc.nl/winterefteling SCHAATSEN WERELDBEKER IN HARBIN maandag 14 november 2016 Wie Marrit Leenstra direct na haar 1.500 meter had gesproken, had een blije schaatsster gehoord. Maar Leenstra, Friezin - al woont ze tegenwoordig in Italië, is een streber en kijkt nou eenmaal snel weer naar het volgende doel. Dus klinkt ze een paar uur na haar tweede plaats bij de wereldbeker wedstrijd in het Chinese Harbin gematigd. „Het was een goed weekeinde, maar ik ben er nog niet." Na vorig seizoen besloot Leens tra (27) dat het anders moest. Haar afstand, de 1.500 meter, wordt de laatste jaren beheerst door een aan tal uiterst getalenteerde vrouwen: Jorien ter Mors en de Amerikaan se Heather Bergsma-Richardson en Brittany Bowe. Leenstra was de eeuwige vierde. Daar doet ze het niet voor. Leenstra wil over ruim een jaar op het podium staan bij de Win terspelen. Daarom besloot ze zich aan te sluiten bij de Italiaanse ploeg, het team waar haar Italiaan se man Matteo Anesi assistent-trai ner is. Een risico, zo noemt Leenstra haar overstap zelf. Het blijft schaatsen, maar een buitenlandse trainings- aanpak is anders dan de Neder landse. Er is een taalbarrière. Ze spreekt door haar man redelijk Ita liaans, maar de dialecten die ze aan tafel bij de Italiaanse bond hoort, zijn lastig te volgen. En ja renlang werkte Leenstra samen met dezelfde begeleiders, mensen die ze vertrouwt. „Ik wist altijd wat ik kon ver wachten, dit jaar was alles anders. Dat maakte het wel zwaar", zegt Leenstra. Het grote verschil tussen haar voorgaande trainers en de Ita liaanse coach Maurizio Marchetto - onder meer betrokken bij de twee olympische titels van Enrico Fabris - is de zwaarte van het pro gramma. Alle trainingen die Leens tra tegenwoordig doet, duren lang. En het zijn er veel. Verbaasd Leenstra, die samen met Anesi in bergdorp Baselga woont, had ver wacht dat ze daardoor meer uit houdingsvermogen zou hebben, maar opmerkelijk genoeg won ze bij de KNSB Cup in Groningen de 500 meter. Daarmee verbaasde Leenstra ook zichzelf. „Ik heb meer snelheid gekregen." Tegelijkertijd presteerde ze in okto ber nog tegenvallend op de langere afstanden. „Toen dacht ik wel even: oh jee, heb ik er wel goed aan gedaan? Ik heb dat gevoel wel di rect geparkeerd, want ik heb er niks aan om te twijfelen. Door Gro ningen en dit weekeinde ben ik ge lukkig wat rustiger." Conclusies In Harbin was het gat met de num mer één van de dag op de 1.500 me ter, Richardson, 64 honderdste van een seconde. In het verleden was dit vaak veel groter. Bovendien was het verval in de laatste ronde bij Leenstra vaak groter dan zon dag. Ook op de 500 meter eindigde Leenstra met haar tiende plaats als beste Nederlandse. „Ik heb het ge voel dat ik een stap heb gezet. Maar na het eerste weekeinde wil ik nog geen conclusies trekken. En een deel van het veld is hier niet aanwe zig." Bowe zit door een hersen schudding thuis, Ter Mors is mo menteel aan het shorttracken. Voor Leenstra is er genoeg om re kening mee te houden. Want stel nou dat Richardson weer een stap maakt? En als ze kijkt naar het ver schil tussen haar en de Amerikaan se in de bochten, dan móét ze daar nog verbeteren. Maar ze ziet het zo: door punten ter verbetering te hebben, kun je inhalen. CADEAU VAN UW KRANT PZC Club trakteert en betaalt de helft van uw ticketprijs GRATIS PARKEREN Schaatsster Marrit Leenstra werd de laatste jaren vaak vierde, dus veranderde ze van team en trainer. Gisteren won ze zilver op de 1.500 meter. Lisette van der Geest Harbin Marrit Leenstra sloot zich aan bij een Itali aans team. Dat lijkt zijn vruchten af te wer pen. FOTO GETTY IMAGES Marrit Leenstra HARBIN Kjeld Nuis heeft het be laden rechtstreek se duel met Pavel Koelizjnikov zater dag op de 1.000 meter in zijn voor deel beslist. Hij won de afstand in een tijd van 1.09,58. De Rus, Nuis' grootste ri vaal, werd in maart voorlopig ge schorst wegens meldoniumge- bruik. Een hand zou Nuis hem niet geven, had de schaatser van team Lotto-Jumbo vooraf gezegd. Op zijn beurt liet sprintwereldkam pioen Koelizjnikov aan Russische me dia weten dat 'het makkelijker is een excuus te hebben, dan toe te geven dat je op waarde bent geklopt'. Nuis wilde waken voor een man-tegen- man-gevecht, waarbij de focus ligt op het ver slaan van zijn te genstander in plaats van de winst en hield zijn hoofd koel. Sven Kramer won voor het eerst sinds 2008 weer een wereldbeker wedstrijd op de 1.500 meter. Met een baanrecord versloeg hij de on genaakbaar geach te Rus Denis Joes- kov. Voor Kramer is de 1.500 meter een bijnummer. Hij heeft zijn pijlen ge richt op goud bij de Winterspelen op de langste af standen. De Efteüng verandert in een mooi winterdecor, met twinkelende Lichtjes, ijspret en knisperende vreugdevuren. PZC Club biedt u de mogelijkheid om voor de helft van de prijs één van de twee exclusieve abonneedagen in de Winter EfteLing te bezoeken. 26 en 27 november zijn bijna uitverkocht, 2 extra abonneedagen op 3 en 4 december a.s Mis het niet! Eindelijk af

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 91