Zelfs dit kon Maradona niet verleiden: 6 Voormalig topvoetballer komt niet opdagen en geeft organisatie de schuld Diego Maradona (56) zou naar Limburg komen. Alles stond al in de steigers: gala avonden, interviews, benefietvoorstellingen, ontmoetingen. Eén probleem: Pluisje kwam niet. maandag 14 november 2016 We hebben kosten noch moeite gespaard om het meneer naar de zin te maken. Er wa ren zes suites in het Hilton in Antwerpen voor hem en zijn gevolg gereserveerd, zijn favoriete sigaren waren er, hij zou vervoerd worden in limousines. Er zijn op vier op eenvolgende dagen twaalf businessclass tickets naar hem gestuurd, maar ze zijn nooit gebruikt. Hij heeft ons gewoon laten zitten, zo simpel is het." De schade is volgens Petermann enorm. „Er is maandenlang promo tie gemaakt voor een demonstratiewed strijd mét Marado na, de gala's zijn af gelast, er zijn fans voor niets naar Ne derland en België gekomen vanuit Griekenland en Na pels. Ik heb begre pen dat hij en zijn vertrouwenspersonen kankerden op het ga la voor kinderkanker - daar zou zogenaamd geld worden opgehaald over hun rug. Hij schijnt zelfs een koffertje met een tonnetje extra hebben gekregen, maar dat was blijk baar ook niet genoeg." Schade „Voor de Belgen schat ik de financiële scha de op zo'n half miljoen euro", zegt hij. „Voor ons? Op advies van Pim Blokland (de Rotterdamse zakenman die ook investeert in Feyenoord, red.) heb ik geen geld van te voren overgemaakt, ook al vroegen ze er wel om. Ik heb gezegd dat ik het eerste deel - 20.000 van de 40.000 euro - pas zou beta len als hij in de auto naar Limburg zou stappen. Dat was achteraf wel zo verstandig. Maar persoonlijk vind ik het 't ergste voor Fer nando Ricksen. Dit was waar schijnlijk de laatste keer dat hij de kans zou krijgen om Maradona de hand te schud den. Gelukkig hebben we nog wel behoorlijk wat geld opgehaald voor ALS." De organisatie overweegt juridische stappen tegen Maradona en zijn advocaat. Petermann: „We gaan on derzoeken wat er mogelijk is. Maar ik heb geen zin in een jarenlange procedure in drie verschillende lan den." En zo loopt het feest je rond Pluisje uit op een fiasco. De sigaren blijven ongerookt, het bier kan te rug naar de brouwer, de li- mo blijft leeg. Maradona op een Limburgs veldje. Het was te mooi om waar te zijn. Op donderdag stond er een li mousine voor de deur van de aankomsthal van Zaventem. Op vrijdag ook. Net als op za terdag en op zondag. De Cu baanse sigaren lagen al klaar, het koelkastje was gevuld met bier. Duizenden reizigers stapten uit de deuren van de vertrekhal, maar die ene waarop de limousine stond te wachten niet. Ken je die mop van die wereldberoemde ex-voetballer die naar Brunssum zou ko men? Die kwam niet. Diego Maradona bleef thuis. Er was van alles en nog wat voor hem georganiseerd. Er stonden gala avonden gepland, hij zou geld ophalen voor goede doelen, hij zou talloze televisieoptre dens doen en interviews geven, hij zou een demonstratiewedstrijd spelen met de Bel gische ex-doelman Jean-Marie Pfaff. En tus sendoor zou hij een penalty nemen in Brunssum, na een competitiewedstrijd van derdeklasser W Heksenberg tegen Simpel- veld. Er was een benefietavond aan gekop peld, waarop geld zou worden opgehaald voor de ziekte ALS. Hij zou er Fernando Ik had van tevoren wel divagedrag van hem verwacht, maar dit slaat echt alles Ricksen - de oud-voetballer die lijdt aan de ziekte - ontmoeten. Zou, zou, zou. Want er kwam niets van terecht. Op zondagmiddag schuift Maradona in een verklaring op Facebook de schuld van zijn afwezigheid in de schoenen van de Belgische en Nederlandse organisatie. „Ik moet helaas melden dat ik mijn presen tatie in België moet annuleren vanwege or ganisatorische problemen. Vlak voor de evenementen konden ze niet garanderen dat het allemaal geregeld was met de transfer, het verblijf en de activiteiten." Maar volgens Christian Petermann, de Limburgse zakenman die het Nederland se deel van de organisatie leidde, klopt er niets van Maradona's excuus. „Ik had van tevoren wel divagedrag van hem verwacht, maar dit slaat echt alles. De mop van Maradona die naar Brunssum zou komen tijdens het WK van 1986. Hij mist de replay van dit duel. foto getty images Twaalf tickets voor de business class T Fraaie limousines Diego Maradona in actie tegen België Thijs Zonneveld •4 Organisator Christian Petermann (links) en Fernando Ricksen fotoanp Uitstekende sigaren Zes suites in het Hilton Heerlen —Organisator Christian Petermann

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 90