Doden en ravage na beving Nieuw-Zeeland cl,) <jjE> Drukke weken voor vicepresident Pence ub 1 8 V* v De Amerikanen kijken met spanning toe hoe Trump zijn team gaat formeren. Een grote vraag: wie wordt de stafchef van het Witte Huis? Intussen blijven bezorgde Amerikanen demonstreren. maandag 14 november 2016 De beving leegde de schappen in een supermarkt, fotoepa Vijf jaar na de verwoestende aardbeving in Christchurch is Nieuw-Zeeland opgeschrikt door een vergelijkbare natuur ramp. Een beving bij het Zuider eiland met een kracht van 7,8 op de schaal van Richter zorgde voor twee doden en veel schade. Na de beving bereikten golven van 3 tot 5 meter hoog meerdere plekken langs de kust. ANP Christchurch De beving vond plaats op een diepte van to kilometer. Het epi centrum lag op ongeveer too kilo metervan de stad Christchurch. Op sommige plekken in de stad viel het licht uit, sneuvelden ruiten en bra ken schoorstenen af. De schokken waren tot in de hoofdstad Wellington te voelen. Daar werden enkele gebouwen, waaronder hotels, ontruimd. Later volgde een reeks naschokken. De autoriteiten waarschuwden na de beving voor het gevaar van een vloedgolf langs de oostkust van het Zuidereiland. De bevolking werd opgeroepen naar hoger gele gen gebieden te trekken, zo ver mogelijk van de kust. De waarschu wing gold ook voor het zuidelijk deel van het Noordereiland en de Chathameilanden, op 8oo kilome ter ten oosten van het Zuidereiland. Nederlander Tim de Jongh was tijdens de beving in Wellington, waar hij werkt in een hostel. Na het tsunami-alarm ging hij direct naar Mount Victoria. „Het waait hard en de golven zijn hoog, maar dat ge beurt hier wel vaker", het hij weten. Eén slachtoffer verloor het leven toen een pand instortte in de toe ristenplaats Kaikoura. Over het an dere dodelijke slachtoffer is nog niets bekend. Premier John Key zei dat er geen aanwijzingen waren dat het aantal slachtoffers zal stijgen, maar sloot dat ook niet uit. Door een aardbeving met een kracht van 6,3 vielen in de regio Christchurch in februari 2011185 doden en vele honderden gewon den. 10.000 panden raakten zwaar beschadigd. In februari dit jaar beefde Christchurch opnieuw, toen was er alleen materiële schade. ^Lk V advertentie "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" bol.com® HOLLAND BARRETT Grahams skincare Duizenden New Yorkers gingen dit weekeinde de straat op om hun verbijstering over de verkiezing van Trump te uiten, foto photo news/ mmatthewmcdermott Mark van Assen Washington Een van de eerste daden van Do nald Trump na zijn verkiezings overwinning was zijn vicepresi dent Mike Pence aan het werk zetten. Die is de komende weken bezig met het samenstellen van de ploeg die straks het land gaat leiden. Dit weekeinde kwamen de eerste namen bovendrijven. De meest interessante zijn die van Stephen Bannon en Reince Priebus. Zij zijn naar verluidt in de race voor de functie van staf chef van het Witte Huis. Dat is een cruciale positie. De stafchef stuurt niet alleen het team van de president aan, hij beheert ook zijn agenda en bepaalt grof ge zegd wie de leider van het land wel en niet spreekt. Bannon en Priebus staan echter voor twee verschillende richtingen. De eer ste heeft er als Trumps campag neleider geen geheim van ge maakt dat hij walgt van het hui dige establishment, óók het Re publikeinse. De tweede maakt daar als partijvoorzitter deel van uit. Gaat Trump er met gestrekt been in of gaat hij voor een rela tief kalme start? Ook voor andere belangrijke posten circuleren er interessante namen. Volgens de New York Ti- Rudy Giuliani verlaat Trump Tower na een ontmoeting met Donald Trump foto photo news mes zijn onder anderen John Bol ton en Newt Gingrich kandidaten voor Buitenlandse Zaken. Beiden gelden als haviken, of in elk geval als minder diplomatiek dan John Kerry, de huidige minister. De functie van hoogste open baar aanklager kan een prooi zijn voor Chris Christie of Rudy Giuliani. Deze functionaris gaat bijvoorbeeld over de mogelijke vervolging van Hillary Clinton, waar tijdens Trumps campagne luidkeels om geroepen werd, ook door deze twee mannen. Een opmerkelijke verschijning in het lijstje van de Times is Joe Arpaio, een voormalige sheriff uit Arizona die bekendstaat om zijn keiharde aanpak van criminelen. Hij zou kandidaat zijn voor het departement van binnenlandse veiligheid en dus verantwoor delijk worden voor de grens bewaking. Dit weekeinde waren er op nieuw demonstraties tegen Trump, onder meer op de stoep van zijn eigen Trump Tower in Manhattan. Ook stonden er grote protesten gepland in Los Angeles en Chicago. Op Facebook zegden 100.000 mensen hun komst naar een van die steden toe. In Port land (Oregon) werd zaterdag bij een protest een man neergescho ten. Hij raakte zwaargewond. Het is niet bekend wie daarvoor ver antwoordelijk is. NAVO-chef Jens Stoltenberg toonde zich tegenover Der Spiegel verrast over de winst van Trump. Om de nieuwe president meer tijd te bieden om zijn standpunt te bepalen, is alvast een top ver plaatst. Trump heeft het bondge nootschap 'overbodig' genoemd. Stoltenberg hoopt dat hij hierop terugkomt: op eigen houtje ope reren is geen optie, niet voor de VS en niet voor Europa, zei hij in The Observer. Gaat Trump er met gestrekt been in of gaat hij voor een relatief kalme start? Ook sijpelden er gisteren berichten naar buiten als zou Trump zijn land binnen een jaar terugtrekken uit het klimaat akkoord van Parijs. Hij had eerder al duidelijk gemaakt dat klimaat verandering wat hem betreft onzin is, een 'grap bedacht door China'. Auckland NOORDER- 1 EILAND -V Jü WelKngton f ZUIDER- XX "XX ïiA EILAND 7 Beving met kracht 7,8 brengt tsunami op gang. ©141116 ITU Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boek als een van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. Ik zei tegen mijn vrouw: "Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt". "Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleekte helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, lichttherapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke in grediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf verrassende resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke huidklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en ge zondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers en thousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: txoB4kci4> Wtakc! www.grahams.nl Wie wordt wat onder Trump?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8