Herinneringen ophalen met boek over Philips Carnavalsseizoen feestelijk ingeluid Ifi Hunterfest uitverkocht 18 ZEE De theaterzaal van de Brouwzaele in Terneuzen barstte zowat uit zijn voegen zaterdagmiddag. Het parkeerterrein was al snel vol en tot in de verre omtrek zochten mensen naar een parkeerplek. Om oud-collega's van Philips Lighting te zien en om het boek Philips Ter neuzen Uitgelicht mee naar huis te nemen. Het boek, dat vol zit met anekdotes, foto's en verhalen van de werkvloer, beschrijft de ge schiedenis van het bedrijf dat Een gevoel van tevreden terugkijken op Philips Terneuzen overheerst vandaag eind oktober definitief de deuren sloot na 55 jaar. Schrijver Willy Taelman verwoordde de gevoe lens van veel aanwezigen. „Het is tegenstrijdig. Het is een beetje triest vanwege de sluiting, maar een gevoel van tevreden terugkij ken overheerst vandaag. We wil den mensen samenbrengen, om herinneringen te delen." Taelman overhandigde de eerste exemplaren aan oud-directeur Ro nald Reunis en aan voorzitter van de seniorenclub Johan de Wispe- laere. Taelman: „De seniorenclub is nog het enige tastbare overblijf sel van Philips Terneuzen." Na het officiële gedeelte was het aan schuiven voor een boek, én herin neringen ophalen. In een volle tent voor de cafés aan de Grote Markt in Hulst klonk za terdagavond carnavalsmuziek en waren veel mensen zelfs al ver kleed. Naast het Hulster Bierfesti val vond ook het jaarlijkse carna valsliedjesfestival van AHC de Vos sen plaats. Negen acts zongen en speelden een zelfgeschreven num mer in het carnavalsthema K èn 't van ghin vrimde. Dweilband de No- tekrakers ging er met de pu blieksprijs en de kapellenprijs van door, duo Dien en Lien won de ju ryprijs. Ook maakte prins Carolus it (Carlo Emeleer) bekend dat hij dit jaar weer de feestscepter over Hulst zwaait. Naast Carolus ver lengden veel carnavalsprinsen hun contract voor weer een jaar tje. Bij de Betekoppen in Sas van Gent en de Lamsoren in Lams- waarde werden de prinsen zater dag ook feestelijk bekendgemaakt. De Lamsoren presenteerden in ca fé de Koning prins Denniekes I (Denny Colpaert) voor de vierde keer als hoogwaardigheidsbekle der. Het prinsenbal werd als no- vemberfest gevierd en had een lu diek Duits tintje. De Betekoppen in Sas van Gent presenteerden na één jaartje prins Barend I (Brian Meesen) een nieu we prins. Op de traditionele tijd, elf minuten over elf, werd Bennie de Putter als prins Benito voorge steld. Voor het eerst sinds 1979 heeft Betekoppenstad ook weer een jeugdraad en een jeugdprins, Joep van Hecke. HULST De eerste editie van fes tival HunterFest was afgelopen vrijdag compleet uitverkocht. Met tweehonderd muzieklief hebbers was rond tien uur 's avonds al de maximale capaci teit van de zaal bereikt. De band HunterStreet hield het nieuwe indoorfestival bij Bally's Diner in Hulst. Zanger Rutger-Jan Cleiren kijkt meer dan tevreden terug op de avond. „Dit hadden we eigen lijk niet durven dromen", zegt hij. „We wilden ons nieuwe mi- nialbum presenteren en het idee liep een beetje uit de hand." Naast HunterStreet traden na melijk ook Windup Space, Oor- gasme en de Britse band Echo tape op. „Het was fantastisch en mensen waren razend en thousiast." Vanwege het succes krijgt HunterFest sowieso een ver volg, laat Cleiren weten. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD ECHTPAAR KRIJGT LINTJE maandag 14 november 2016 Willy Taelman (links), schrijver van het boek over Philips Terneuzen, deelde zaterdagmiddag 'zijn' boek uit. Er waren ruim achthonderd aanwezigen op de boekpresentatie, foto ronald den dekker „Ik zie zóveel bekenden, maar niet alle namen schieten me te binnen", fluisterde een oud-Phi- lipsmedewerker tegen zijn buur man. De opkomst bij de reünie van Philips Terneuzen en de pre sentatie van het boek over het bedrijf was dan ook enorm, er waren zaterdag ruim achthon derd aanwezigen. Sophie Stockman Terneuzen —Willy Taelman, auteur Philips Terneuzen Uitgelicht, 1961-2016 is ook te koop, bij on der meer boekhandel Van de San- de in Terneuzen. Het boek kost 12,50 euro. De opbrengst gaat naar de personeelsvereniging. De aftrap voor carnaval is gege ven. Afgelopen weekend werd prins carnaval op veel plaatsen gepresenteerd. In Hulst werd ook het carnavalslied gekozen. Sophie Stockman en Edy de Witte Hulst SLUISKIL Diederick en Teuni Benjaminsz-Hemelsoet dach ten zaterdag een 'gewoon' optreden te geven met de Bonte Avond Club (BAC) Sluiskil. In plaats daarvan werden ze in 't Meulengat verrast door burgemeester Jan Lonink die hen een lintje opspeldde vanwege hun vele verdiensten. Zowel op maatschappelijk als cultureel gebied is het echtpaar, dat nu Lid in de Orde van Oranje-Nassau is, op veel plekken on misbaar. Zo zetten Diederick en zijn vrouw Teuni zich al ja ren in voor cabaretgroep BAC. Hij is voorzitter en bandlei der, zij is penningmeester en verantwoordelijk voor de (aan)kleding. Ook waren ze beide 25 jaar actief als vrijwilli ger bij Sociaal Kultureel Initiatief. Naast BAC zijn ze ook nog actief bij andere stichtingen, foto ronald den dekker HULST Museum in Huis Bewoners van een verpleeghuis kun nen vaak zelf niet meer naar een mu seum, daarom haalt Curamus het mu seum naar de men sen toe. Op woens dag is het Museum in Huis tussen 10.00 en 16.00 uur geo pend, in de Truffino- zaal van de locatie de Blaauwe Hoeve in Hulst. Voor de da mes staat borduren centraal en voor de heren is barbier Kje- Id aanwezig om te knippen en scheren. Ook staan er oude kappersspullen uit gestald. Toegang tot het Museum in Huis is gratis. AARDENBURG Tweede editie eej! magazine Tijdschrift eej! maga zine verhoogt de op lage van het tweede nummer met vijfhon derd stuks. Initiatief neemster Viorella Luciana uit Aarden burg wil met het non-profit magazine Zeeland op eigenzin nige wijze laten zien, door de inwo ners uit te lichten. Het tijdschrift wordt bij verkooppunten door heel Zeeland verkocht en ook op verschillende plaat sen ver buiten de provincie. De oplage is ge groeid van duizend stuks naar vijftien honderd. Er komen ook steeds meer verkooppunten bij. Alle informatie en de verkooppunten staan op eejmagazi- ne.nl, waar het blad ook te bestellen is. AXEL De Halle, 10.00 uur: Formulie renbrigade; 13.30 uur: Kaarten; Grego- riuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaarten, bil jarten; CLINGE Malper- tuus, 13.00 uur: Bil jarten; 13.30 uur: Koersbal; Café Jo- Jo's, 20.00 uur: Bin go; HEIKANT 'tHeike, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Linedan- ce; HOEK De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jarten; 13.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Li- nedance; HULST Curamus Zoutestraat 28, 14.00 uur: Creatief; De Blaauwe Hoeve, 09.00 uur: Handwer ken; 14.00 uur: Sjoe len; De Lieve, 09.00 uur: Vrij biljarten, kaartjes maken; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules; 19.00 uur: Li- nedance; Grote Markt, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; KLOOSTERZAN- DE Antonius, 10.30 uur: Witte't Nog; 11.30 uur: 't Frietpa- leisken; 14.00 uur: In ternetcafé; De Bin nendeur, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal; Café Tom my's, 19.30 uur: Kaarten; SAS VAN GENT Sf. Albert, 14.00 uur: Bieden, jokeren, bil jarten; De Statie, 13.00 uur: Koersbal, bridge; SINT JANSTEEN De Warande, 09.30 uur: Biljartles; 13.00 uur: Biljarten; 13.15 uur: Seniorenweb In ternetcafé; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Bil jarten; 13.00 uur: Kaarten; De Trian gel, 10.00 uur: Zit- dans; De Kameleon, 19.00 uur: Linedan- ce; Ter Schorre, 14.00 uur: Crypto grammen oplossen Steunpunt Terneu zen; WESTDORPE De Kirke, 18.30 uur: Bil jarten; Café 't Oude Raedhuys, 13.30 uur: Kaarten 'Koeke tiene.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81