Zoek de verschillen Speurneuzen zoeken poep 7 HEERLIJKE HERFSTDEALS (.088-0331543 Strijd tussen Asscher en Samsom begint hoteldeal.nl 3 dagen uitwaaien aan de Belgische kust diner! 3 dagen kerstshoppen in Monschau 8-daagse rondreis door Andalusië incl. vluchtauto! Lodewijk Asscher De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb voorspelt dat 'de Nederlandse identiteit' hét thema van de komende verkiezingen wordt, en daar zou hij best eens gelijk in kunnen hebben. Lodewijk Asscher (42) heeft als minister van Integra tie veel meer smoel op dit thema dan Samsom. Zijn boodschap is sinds jaar en dag hard voor alle extremisten, of ze nu moslim zijn of extreemrechts. En hij legt de nadruk op inburgeren. Iedereen kan en moet iets van zijn leven maken door te leren en te werken. Zijn tegenstanders van de PVV krijgen in debatten nauwelijks vat op hem. Ook dat is een kracht van Asscher: hij is een sterke debater, die zich met onderkoelde humor uit moeilijke vragen redt en ondertussen een sneer uitdeelt. Of, zoals een Kamerlid eens zei: „Hij geeft je een klap en daarna een aai over je bol, waardoor je alleen die aai onthoudt." Asscher wil een 'radicale verandering' brengen, naar eigen zeggen als Bernie San ders, de Democraat die Hillary Clinton uit daagde. Maar net als Clinton belichaamt Asscher veel meer de gevestigde orde, waar zoveel kiezers tabak van hebben. De vicepremier is mede het gezicht van het huidige impopulaire kabinet. Het komt niet zo geloofwaardig over, dat hij nu hard schopt tegen de plannen van de WD met de arbeidsmarkt, terwijl hij vier jaar lang constructief met de partij heeft samen gewerkt. Diederik Samsom Diederik Samsom (45) heeft een slimme campagneleus: doorknokken. Hij wekt sympathie, omdat hij als een Job vier jaar lang satanische plagen doorstond. Zijn ver trek is al vaak voorspeld op het Binnenhof -Asscher stond zelfs klaar om de regie over te nemen - maar steeds bleef hij aan. Ook zijn pijnlijke scheiding was voor hem geen reden om het bijltje erbij neer te gooien. Nu wil Samsom verantwoording afleggen voor zijn daden. Anders dan Asscher loopt hij al weken zaaltjes af om PvdA-leden on der ogen te komen. Die vechtersmentaliteit valt te prijzen. Met diezelfde instelling bezorgde hij zijn partij bij de vorige verkie zingen onverwacht 38 zetels. Het is de vraag of Samsom de PvdA weer groot kan maken, of tenminste groter dan de - pak 'm beet -13 zetels die de partij nu virtueel toebedeeld krijgt. Samsom staat er al jaren dramatisch voor in de peilingen en verloor drie verkiezingen op rij. 35 procent van de potentiële PvdA-stemmers denkt zelfs dat hij als lijsttrekker kiezers wegjaagt, blijkt uit recent onderzoek van Ipsos. Waar Asscher als bestuurder wordt ge roemd, is het cv van Samsom als fractie leider niet fantastisch. In vier jaar tijd ver trokken maar liefst vijf Kamerleden uit on vrede, van wie er twee een eigen partij begonnen die kiezers van de PvdA kan af snoepen (Denk). Laatste opstapper Jacques Monasch, die ook zijn zetel meenam, ver wijt Samsom dat hij de fractie bewust ver waarloost en te veel controle wil houden. Lodewijk Asscher of Diederik Samsom: het is kiezen tussen de ene rode roos en de andere. Vanavond moeten de verschillen zichtbaarder worden, als de twee kandidaatlijsttrekkers van de PvdA met elkaar in debat gaan. Hun sterke en zwakke punten. Tarragona is tot de slotsom gekozen dat het inzetten van speurneuzen een goedkopere methode is om de hondenpoepplaag te lijf te gaan. Bovendien rekent de gemeente op een preventief effect. Sinds vorige week speuren detec tives rond op plaatsen in de stad waar het probleem het grootst is. De gemeente wil niet zeggen om hoe veel detectives het gaat en waar en wanneer ze op pad zijn, om slor dige hondeneigenaren niet op het spoor te zetten. Wie de poep van zijn hond niet opruimt, kan gefoto grafeerd worden. De detective volgt de dader daarna naar huis om hem te kunnen identificeren. Met die gegevens schrijft de gemeente ver volgens een boete van 100 euro uit. „Aanvankelijk deed de politie dat, maar de mensen wisten inmiddels wel waar en wanneer de agenten kwamen. En we kunnen de politie ook niet te veel belasten met een probleem als de hondenpoep", zegt wethouder Ivana Martinez. De de tectives, die tot het einde van het jaar actief zullen zijn, zijn het sluit- stuk van een campagne die in juni begon met posterteksten als 'Ik zal je mijn hele leven trouw zijn, als jij mijn poep opruimt.' Andere gemeentes in Catalonië hebben vergaande plannen om een database op te zetten met het dna van de honden. Hondeneigenaren Andere gemeentes willen een database opzetten met het dna van de honden zullen misschien volgend jaar al worden verplicht om niet alleen de hond te registreren en een chip aan te laten brengen, maar ook om bloed van het huisdier te laten af nemen. Zo kunnen de honden aan de hand van een analyse van hun niet opgeruimde poep worden ge- identificeerd. maandag 14 november 2016 HotelSandeshoved 2 overnachtingen incl. ontbijt l x 3-gangendiner en een glas Cava v Gelegen op de Zeedijk in Nieuwpoort v Tussen de Panne en Oostende gelegen hoteldeal.nl/K11147 De Lange Man 2 overnachtingen incl. sekt-ontbijt V Gratis parkeren en welkomstdrankje v Bezoek vele kerstmarkten in de omgeving hoteldeal.nl/K11148 Granada/Cordoba/Sevilla/Ronda/Malaga 7 overnachtingen incl. ontbijt 8 dagen autohuur Vlucht van Eindhoven of Amsterdam hoteldeal.nl/K11149 Sterk rechtlijnig Sterk goede debater Zwak hoort bij de gevestigde orde Zwak geloofwaardigheid Sterk knokker Sterk verantwoording Zwak niet populair Zwak leegloop prijzen p.p. o.b.v. 2 personen in een kamer, excl. reserveringskosten Deborah Jongejan De hondenpoep opruimen kost de gemeente Tarragona jaarlijks zo'n 250.000 euro. Een privéde- tective kost 50 euro per uur. De Spaanse gemeente heeft die be dragen tegen elkaar afgezet. Edwin Winkels Tarragona A Hondenpoep is in Tarragona een plaag, fotoshutterstock

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7