Geduld van Tim Pleijte beloond in Mosselloop Tickets Zeeuwse titelstrijd als warme broodjes over toonbank Hockeysters Walcheren verspelen eerste punten 18 De Bruijn blijft winnen Zeeuwse driebanders verrassen vriend en vijand in de eredivisie met koppositite halverwege competitie. maandag 14 november 2016 Wie bij aanvang van het seizoen had be weerd dat de drie banders van Dallin- ga.com bij de top zouden behoren, was waarschijnlijk voor gek ver klaard. De werkelijkheid halverwe ge het seizoen is dat Dallinga de leiding in de eredivisie heeft geno men. Zaterdag werd overtuigend met 6-2 gewonnen van Ai Biljarts in Apeldoorn en gisteren in eigen huis met 8-o van medekoploper STZ Zundert. Omdat Eureka Biljarts drie pun ten verspeelde, is Dallinga nu al leen de trotse leider. Zaterdag zorgde Berry Dallinga met 38-40 en Steven van Acker met 25-40 al voor vuurwerk en na verlies van Bart Ceulemans maakte Jean Paul de Bruijn het karwei af met een ui terst knappe zege op wereldtop per Eddy Merckx, 34-40. Het was het weekeinde van De Bruijn, want gisteren tegen Peter Ceule mans was hij onstuitbaar. Een bliksemstart en een serie van 25 zorgden voor een riante voor sprong die, ondanks dat Ceule mans 20 punten in zijn 5 laatste beurten maakte, niet meer uit han den gaf, 40-29 in 20 beurten. De Bruijn: „Ik heb vandaag en gisteren goed gespeeld. Dat het in de wereldbeker niet wil lukken, heeft mogelijk met de korte par tijen te maken. Je krijgt geen tijd om aan het materiaal te wennen." Ook Vasseur, de laatste tijd goed op dreef, won na een sterke eindsprint van Raymon Groot, 40-30. Toen moest het klapstuk van de veiling nog komen. Steven van Acker begon moeizaam aan zijn partij tegen Barry van Beers, maar na een fraaie serie van tien zette hij de wedstrijd volledig naar zijn hand en won overtui gend met 40-27 in 26 beurten. Frédéric Caudron veegde de vloer aan met zijn landgenoot Roland Forthomme, 40-20 in 12 beurten, mede dankzij een serie van zes tien. De herfstkampioen maakte indruk met een teammoyenne van 1.777, een verbetering van het record dat met 1.739 op naam stond van Ai Biljarts. Het kaderteam 's Lands Wel varen 2 peurde zijn tweede punt van het seizoen uit de ontmoeting met Honky Tonk 2 in Brielle, 4-4. Je krijgt geen tijd om aan het materiaal te wennen De gebroeders Jos en Sjoerd Breas zorgden voor de winstpartijen. Het persoonlijk kampioen schap libre tweede klasse is een prooi geworden voor prijsvechter Rinus Buijs van BV Onder Vrien den uit Haamstede. In Café d'Eule in Oosterland voerde Arie van den Hoven van VEGABV lang de ranglijst aan, maar speelde gelijk tegen Cees Steenpoorte. Dat werd hem fataal want aan het eind kwam hij één punt tekort voor de titel. Paul Bodbijl van DOS Ooster land bleef tot de slotdag ongesla gen, maar zakte af naar de vierde plaats. Steenpoorte werd derde. Na het startschot trok Tim van den Broeke de 250 deelnemers op gang om na drie kilometer al een flinke voorsprong te hebben op Tim Pleijte. Achter dit tweetal lie pen Martijn de Kok, Niek den Ex- ter en Erwin Poldervaart. Ralph Wiessner voerde samen met Luuk Balkenende en David Schrier het langgerekte peloton aan. Tim Pleijte, met tien jaar meer ervaring, liet Van den Broek uitrazen om op de laatste drie heuveltjes zijn slag te slaan. Na 28 minuten en 15 seconden, iets boven zijn persoonlijk record van vorig jaar, kon zijn naam weer op het ereplatform met het mosselscheepje worden gezet. Van den Broeke gaf 26 secon- Tot mijn verbazing heeft mijn snelheid er nauwelijks onder geleden den toe. Zaterdag kan hij revan che nemen in de Hobbeldebob- belloop van Zoutelande. Martijn de Kok was tevreden met zijn derde plaats. „Het ging beter dan vorige week in Hulst en ik wil komend weekend een goede prestatie neerzetten in de Zeven Heuvelen loop in Nijmegen." Ex-wielerprof Johnny Hooger- land deed het met zijn zeventien de plaats uitstekend als voorberei ding op een eventuele deelname aan de Zakloop in november. Maar liefst vijf vrouwen in de categorie D35-45 namen de eer ste vijf plaatsen overall voor hun rekening. Winnares Anjolie En gels is weer terug in het lange loopsegment na een uitstekend baanseizoen met een aantal Ne derlandse mastertitels. „Ik loop duurlopen tot een uur en uiter aard de intervals", liet Engels we ten die 34 minuten en 49 secon den liet noteren. Caroline van de Kreeke was te vreden met haar tweede plaats: „Door werk op mijn camping en in het boerenbedrijf komt er in de zomer weinig van trainen", liet ze weten. „Tot mijn verba zing heeft mijn snelheid er nau welijks onder geleden." Gisteren bleek dat bij De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland in L2 geen probleem. Zestig procent van de combinaties behaalde een startbewijs. Niek Lous uit Bigge- kerke stuurde de vosmerrie Cazio- la met de megascore van 72,50 pro cent naar de hoogste eer. De pas van de pony's naar de paarden overgestapte vijftienjarige Suzan ne Kleijwegt uit Heinkenszand eis te met de schimmelruin in Zi de zege op (66,61 procent). De wedstrijd van de RV De Een dracht in Vrouwenpolder was van hoog niveau. Uitzonderlijk veel combinaties plaatsten zich voor het ZK. In Z stuurde Maxime Lefe- ber uit Koudekerke Domencio naar de overwinning (68,97). Kim Harte (Kats) was in L2 met Ever- ton de beste (67,50). Ook de als tweede eindigde Franciska van den Broeke uit Serooskerke kan zich met Gwendolyn opmaken voor de titelstrijd (66,33). Emily Wiskerke uit Kamper land stuurde bij de Haringruiters in Axel de vosruin Aristocraat in het ZZ-Licht met 66,43 procent naar de overwinning. Met twee overwinningen in de dressuur ZZ debuteerde menner Perry Boogaard (Zoutelande) met Arobofriese ruin Wonderboy in Nieuw- en Sint Joosland uitste kend (69,30 en 66,00). Bij het tweespan pony's liep Heidi te Poe- le uit Oud-Sabbinge met Popeye en Twarres in de klasse Z naar twee zeges op rij (64,50 en 67,70). In de vaardigheid klasse Z was Lou Willemse uit Domburg met de merrie Selena de beste. VLISSINGEN Koploper Walche ren moest de eerste verliespun- ten incasseren in de vierde klas se van de hockeycompetitie voor vrouwen. Het verloor met 2-3 van Gilze-Rijen. Het Schouwse HSD speelde een aanvaardbaar duel bij Olympia, maar moest met 3-0 buigen. Walcheren-Gilze-Rijen 2-3: Wal cheren kwam geen moment in het vertrouwde ritme. Binnen tien minuten stond Walcheren met 0-2 achter en had een straf- bal gemist. Toch bood de 1-2 van Frederique van Amersfoort in de zestiende minuut perspectief. Dat veranderde toen Gilze-Rijen op slag van rust 1-3 maakte. Kort na de hervatting kreeg Walche ren via Frederique van Amers foort opnieuw aansluiting. On danks een veldoverwicht keeg Walcheren de begeerde gelijkma ker niet op het scorebord. Olympia-HSD 3-0: Qua veldspel kon HSD bij vlagen aardig mee doen in dit aantrekkelijke duel. Olympia was echter gevaarlijker en doeltreffender. HSD riep ech ter het onheil al in het begin van de wedstrijd over zich heen. Toen was het team niet bij de les en kon Olympia binnen zeven minuten twee keer profiteren. In de tweede helft verhoogde HSD de druk, maar liep uit een tegen aanval tegen 3-0 aan. Herfsttitel Dallinga Sluiskil —Jean Paul de Bruijn „Winnen blijft leuk", zei Tim Plei te zaterdag na zijn tweede zege op rij in de Mosselloop. Evenals vorig week in Hulst versloeg de Vlissingse atleet Tim van den Broeke. zes dagen eerder was Van den Broeke nog winnaar in de Trail by the Sea in Burgh-Haamstede, maar in de Mosselloop liep het minder soe pel. „In de eerste drie kilome ters ging ik naar de kloten", liet hij teleurgesteld weten. Sjaak Sinke Westenschouwen —Caroline van de Kreeke Voor de dressuurruiters staan de maanden november en de cember in het teken van de se lectie voor het Zeeuws kam pioenschap. Met de norm van 66 procent ligt de lat hoog. Lucien Roelandt Vlissingen Het loperspeloton wordt op gang getrokken voor de 49ste Mosselloop in de bossen van Westen schouwen, foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76