Warm onthaal voor sinterklaas en Zwarte Pieten in steenkoud Yerseke Publiek laat het op eerste editie nog klein beetje afweten ILEN 19 Margreet Ie Clerq en Sabrine Carp willen hun evenement voor ondernemers en muzikanten vier keer per jaar in Goes laten plaatsvinden. maandag 14 november 2016 Creativiteit in de breedste zin van het woord, daar draait het om bij de Ma kersmarkt. Het nieu we Goese evenement van Mar greet le Clerq en Sabrine Carp be leefde zaterdag de eerste editie op het Bleekveld. Die liet aan publiek nog enigs zins te wensen over, maar de lan delijke intocht van sinterklaas en wellicht ook de kou hielden meer mensen dan anders thuis. Want Goes is zeker klaar voor de Makersmarkt, denkt Le Clerq. Zij maakte voorheen deel uit van het Pop-up Team, dat ook allerlei hippe evenementen in de binnen stad organiseert, zoals bijvoor beeld Festival De Veste. Maar Le Clerq en Carp willen niet meer hapsnap overal opduiken, zoals bij een pop-upconcept, maar een terugkerend evenement neerzet ten op een vaste plek en zo een begrip worden in Zeeland. Maar wat is de Makersmarkt nou precies? „Letterlijk dingen maken en figuurlijk 'het ma- ken'", legt Le Clerq uit. „We bie den de deelnemers, vaak begin nende ondernemers en muzikan ten, een podium om te laten zien wat ze doen." Zich offline presen teren, zoals de initiatiefnemers zeggen. De producten die op de markt verkocht worden zijn in beperkte oplages gemaakt en daardoor exclusief, bijvoorbeeld leren tassen, sieraden, illustra ties, woonaccessoires, homema de taartjes en vintage speelgoed. De kraampjes stonden zaterdag buiten op het plein, maar in het voormalig It's-pand was ook nog allerlei vertier: oude flipperkas ten, computerspelletjes en een bar. 'Mannenvermaak', zoals Le Clerq het noemt. „We merkten dat zij er altijd een beetje verlo ren bijlopen", lacht ze. Ook was er een voorleeshoek en een mas- sagehoek. Eten kon bij foodtrucks. Nu is het wel zo dat het It's-pand niet blijvend bij het evenement kan worden betrok ken. Volgende edities zullen zich waarschijnlijk volledig in de bui tenlucht afspelen. „Als het wat warmer is", lieten de initiatief neemsters na afloop op Facebook weten. et slechts een paar gra den boven nul was het afzien in de ha ven van Yerseke. Maar de tientallen kinderen en va ders en moeders lieten zich er niet door ontmoedigen en gaven sinterklaas en zijn - nog altijd - Zwarte Pieten zaterdagmiddag en warm onthaal. Voorafgaand aan de binnenkomst van de pakjes boot werden liedjes gezongen. Zie ginds komt de stoomboot had een aangepaste tekst gekregen, want de roe is tegenwoordig taboe. De strofe 'wie zoet is krijgt lekkers, wie stout is de roe' was veranderd in 'ik heb genoeg lekkers voor heel Nederland'. Dat bleek, want nadat sint en zijn Pieten voet aan wal hadden gezet, werd naar hartelust snoep- De Pieten in Yerseke waren zwart, maar de roe was taboe. De tekst in het liedje was aangepast goed uitgedeeld. En zoals dat an no 2016 gaat, filmden veel kinde ren de aankomst met hun smart phone. Vervolgens was er een rou te door het dorp naar het Kerk plein, waar burgemeester Piet Zoon van Reimerswaal de sint welkom heette. In kerkelijk cen trum De Haven barstte vervolgens de kidsmiddag los met pietendis co. De goedheilig man bezoekt ko mende twee weken nog veel meer Bevelandse dorpen. Deze zaterdag meert hij onder meer aan in Goes, Colijnsplaat, Wilhelminadorp, Ril land, Hansweert en op Tholen in Oud-Vossemeer. Makersmarkt moet begrip worden op het Bleekveld Luc Oggel Goes De Makersmarkt biedt (beginnende) ondernemers, maar ook muzikanten een offline podium om zich te laten zien. Producten als zelfge maakte sieraden en tassen in beperkte oplages zorgen voor een exclusief tintje, foto's johan van der heijden Margreet le Clerq Sinterklaas kreeg zaterdag een warm onthaal in Yerseke. Met smartphone, zoals dat tegenwoordig gaat. foto johan van der heijden Luc Oggel Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66