Inwoners Smerdiek minst tevreden over leefbaarheid Hondenspeelplaats weer stap dichterbij 18 B maandag 14 november 2016 De signeersessies die boek handelaar en uitgever Anthoni Fierloos van Het Paard van Troje in Goes met enige regelmaat organiseert, zijn inmid dels bekend. Maar voor zijn nieuw ste uitgave, het informatieve strip prentenboek Verder op zoek naar Zeeland, wilde hij het eens over een andere boeg gooien. Niet 'stan daard' in de winkel, maar op vijf verschillende locaties in de binnen stad. Op zoek naar handtekeningen dus, voor de mensen die het boek in bezit hebben. Verder op zoek naar Zeeland leent zich daar ook uitstekend voor, want er werkten liefst elf mensen aan mee: negen auteurs, een teke naar en een vormgever. Danker Jan Oreel maakte de thematische teke ningen, die door de schrijvers zijn voorzien van lezenswaardige infor matie. Auteurs Ad Tramper en Frank de Klerk hadden zich zaterdag in de gewelven onder Slot Oostende in aanbouw geposteerd. Een straalka cheltje en een neut hield de heren warm. „Dit is toch gewoon een er varing?" zei Tramper, nadat hij weer een boek had voorzien van een krabbel. De mannen hadden ei genlijk continu aanloop. Mattie van Willegen vond het de moeite waard om te komen vanuit Vlissin- gen. „Ik heb het boek vorige week gekregen voor mijn verjaardag." Ook het eerste deel heeft zij in be zit. „De geschiedenis, de korte en krachtige teksten en het zoekele- ment spreken me aan." De andere medewerkers aan het boek zaten in het lunchcafé onder het stadhuis (René Verhulst, Margot Verhaagen en Veronique de Tier), Het Paard van Troje (Danker Jan Oreel en vormgever Henk Wittenberg) het museumcafé (Jan Zwemer en Eugè- ne de Kok) en boekhandel De Kope ren Tuin (Peter de Jonge en Arend van der Wel). Voor wie alle handte keningen had verzameld, was er een prent uit het boek op stevig pa pier. Dat blijkt uit een onderzoek dat is gehouden door onder meer wo ningcorporatie Stadlander. Meer dan achthonderd inwoners van de gemeente vulden de vragenlijst in. De inwoners van Sint-Maar tensdijk geven hun dorp gemid deld een 6,9. Er zijn zorgen over onder meer de veiligheid, crimina liteit en de ontwikkeling van het dorp. De uitslag mag geen verras sing heten. Sint-Maartensdijk zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Veel inwoners zijn ontevreden over onder meer de le ge plekken in de kern, leegstand en de sociale samenstelling van het dorp. De dorpstafel werkt aan een toekomstvisie. De gemeente wil daaraan meewerken. De inwoners van Sint-Annaland zijn met een 7.6 gemiddeld het meest tevreden over de leefbaar heid. Daar worden juist opvallend hoge cijfers gegeven voor het vei ligheidsgevoel. Er is ook grote te vredenheid over het aantal win kels en voorzieningen. Alle andere kernen in de ge meente Tholen scoren cijfers van 7,3 tot 7,5. In zijn algemeenheid zijn inwoners van de gemeente minder tevreden over het groen onderhoud. In 2011 en 2013, toen het onderzoek ook werd gehou den, was dat beter. Goes De komst van een omheinde hon denspeelplaats in Goes is een stap dichterbij. Dat meldt initiatief neemster Alie Heerspink in het Wijkblad Goes-Zuid. Volgens haar is er sprake van een 'door braak'. Wijkbelangen Goes-Zuid is al geruime tijd bezig de voorziening van de grond te krijgen. Een eerde re aanvraag werd vorig jaar door de gemeente afgewezen en ook een crowdfundingsactie had niet het gewenste resultaat, maar vol gens Heerspink gaat het om een voorbeeld van burgerparticipatie. Ook de Koninklijke Nederland- sche Heidemaatschappij steunt De behoefte aan een hondenspeelveld is volgens Wijkbelangen groot het initiatief met een financiële bijdrage. De gemeente zal de rest van de kosten aanvullen via het wijkbudget. Volgens Heerspink is de behoefte aan een hondenspeels- peelveld, een primeur voor Goes, groot. „In een gesprek met Edudel- ta, gemeente, aannemer KNHM en Wijkbelangen hopen we de planning dit najaar af te ronden", schrijft Heerspink. De aanleg zal volgend voorjaar plaatsvinden. Heerspink stelt dat wethouder Loes Meeuwisse het plan binnen kort voorlegt aan ht college van B en W en de gemeenteraad. MIJN DORP MIJN STAD Goes IN DE REGIO HONDERD JAAR Auteurs Frank de Klerk, Ad Tramper en 'handtekeningenjaagster' Mattie van Willegen (vlnr). foto johan van der heijden Binnen de gemeente Tholen zijn de inwoners van Sint-Maartens dijk het minst tevreden over de leefbaarheid van hun kern. Sint-Annaland scoort het best. Rob Paardekam Tholen Luc Oggel GOES Wijtske Kroeger - van der Wal vierde zaterdag haar honderdste verjaardag in Randhof in Goes. De geboren Frie zin ging na haar trouwen met Jan Kroeger in Franeker wo nen. Samen kregen ze drie kinderen, van wie er één is overle den. Ze heeft acht kleinkinderen en elf achterkleinkinderen. Bovendien is ze acht maanden geleden betovergrootmoeder geworden waar ze erg trots op is. Na het overlijden van haar man in 1990, belandde ze via Rot terdam en Spijkenisse in Goes, waar ook haar zoon woont. Daar heeft ze het prima naar haar zin en neemt ze als het even kan, aan alle activiteiten deel want ze houdt van gezel ligheid en van vrolijkheid. GOES 's-Heer Elsdorpweg 12, 09.00-12.00 uur -Start nieuwe trai ning voor gezins maatjes, vrijwilligers oefenen om onder steuning te bieden bij gezinnen met op groeiende kinderen; Stadskantoor, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling 'Zeeuwse poezen' door Jenny Bom- mert; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur-Di gitaal Café; vanaf 13.00 uur - Activitei ten voor senioren, waaronder handwer ken, bridge, tafelten nis en schilderen; Wijkcentrum De Spinne, 19.30 uur- Bridgecursus; Cof fee Bar Shine, Mag- dalenastraat 2-4, 19.30-21.30 uur- Suffe Tutten organi seert cursus breien. HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur- Kaarten en Biljarten voor senioren. HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten on der professionele begeleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit kracht, souplesse, coördinatie en uit houdingsvermogen. KAPELLE Gemeentehuis, Kerkplein 1, 09.00-17.00 uur- Expositie aquarellist Henk Bisschop. KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur - Sjoelen en Biljar ten voor senioren. KRUININGEN Hof Cruninghe, Lan- geviele 41, 13.30-15.30 uur- Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden, o.a. breien en ha ken. RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00 -16.30 uur - Kaarten voor senioren. WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 9.00-10.00 uur-Allevo Lessen 'Bewegen voor 50+'. YERSEKE Moerplein, 19.15 en 20.15 uur - Bewe gingsuur senioren. rie van Toverkunst en vader van drie schoolgaande kinde ren. Toch blijft het verleden hen achter volgen. De titel van het boek is Harry Potter en het ver vloekte kind'. Spe ciaal voor het nieu we boek is Boekhan del Het Paard van Troje in Goes deze zaterdag geopend van 07.00 tot 19.00 uur. NISSE Toneel in Durpsuus Toneelvereniging Kunstvrienden houdt zaterdag 19 november haar voor stelling 'De neuroot en de gehoorge stoorde' in het Durp suus in Nisse. Na de voorstelling is er een nazit en lote rij. De zaal is open vanaf 19.30 en het toneelstuk begint om 20.00 uur. Kaar ten kosten 9 euro per stuk, voor 65-plussers 7,50 eu ro en voor kinderen tot en met twaalf jaar 4,50 euro en zijn aan de deur ver krijgbaar. Op zoek naar elf handtekeningen Luc Oggel GOES Harry Potterdag bij Paard van Troje Het nieuwe Harry Potterboek ver schijnt op zaterdag 19 november en dat is reden voor een Harry Potterdag bij boekhandel het Paard van Troje in Goes. De verschijning van het nieuwe deel ge beurt negentien jaar na de publicatie van het eerste deel. Het achtste verhaal gaat over Harry als overwerkte ambte naar op het ministe-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65