Plastic van vaten bevat 300 kilo coke Activist Jerry Afriyie weer opgepakt 5 Leraren in verzet tegen register Leraren zijn in het geweer ge komen tegen het zogenoemde lerarenregister, dat het kabi net volgend jaar wil invoeren en bedoeld is om de kwaliteit van het onderwijs te verbete ren. Binnen een week hebben al meer dan 7.000 docenten de petitie 'Stop dit lerarenre gister' getekend, meldde de vakbond Leraren in Actie (LIA) gisteren. Het lerarenregister is vorige maand goedgekeurd door de Tweede Kamer. Naar ver wachting zal de Eerste Kamer binnenkort ook instemmen met het plan. LIA wil met de actie de Eerste Kamer oproe pen tegen het wetsvoorstel te stemmen. In het register moeten docenten zelf hun kennis en ervaring gaan bij houden. Hiermee moet de kwaliteit van de docenten worden verbeterd en daarmee het onderwijs. Volgens LIA wordt het regis ter gepresenteerd als de op lossing voor het lerarentekort en het onbevoegd lesgeven en worden echte verbeteringen, zoals kleinere klassen en min der lesuren, niet ingevoerd. Wat Amerika niet lukt, lukt Bemmel wel Politie pakt vernielers van 'gaybrapad' op De politie heeft vijf mannen tussen de 19 en 21 jaar uit Leiden opgepakt, omdat ze vorige maand een regen boogzebrapad in Leiden hebben overgeverfd en er de Hitlergroet brachten. Het voorval werd gefilmd en daarna via sociale media gedeeld. De gemeente deed aangifte en de politie wist de vijf te achterhalen. Ze zitten nog vast. Het zebrapad, beter bekend als het gaybrapad, werd in 2015 tijdens Coming Out Dag onthuld door de gemeente en het COC. ^Ilïscnametiou* De vaten, die zouden worden ge vuld met fruitpulp, waren op weg naar Nederland en Spanje. De antidrugsbrigade stuitte afge lopen week op de 188 lege vaten die per schip werden vervoerd van Colombia naar Panama. Daar zou den ze in de haven van Buenaven tura worden gevuld met biologi sche fruitpulp. Maar toen agenten de vaten inspecteerden, ontdekten ze iets vreemds. Het plastic voelde aan de binnenkant aan als een rub berachtige substantie. Na laborato riumtests bleek dat er cocaïne in het plastic was verwerkt. Volgens de Colombiaanse politie waren Spanje en Nederland de eindbestemming. Nederland is met de Rotterdamse haven en luchtha ven Schiphol een gewilde overslag plaats van drugs richting Europa. „Daar zijn ze in staat om de cocaïne via een omgekeerd chemisch proces uit het plastic te destilleren", aldus adjunct-directeur Ricardo Alarcon van de Colombiaanse antidrugs brigade. Colombia is 's werelds grootste producent van coca, de grondstof voor cocaïne. Naar schatting van de Verenigde Naties wordt per jaar 96.000 hectare van de plant ver bouwd, met een opbrengst van 646.000 kilo. Recordaantal De Colombiaanse politie stevent af op een recordaantal inbeslagnames. Tot oktober was al een hoeveelheid van 300.000 kilo onderschept. Al jaren sleutelen Zuid-Ameri kaanse drugskartels aan manieren om de drugs zo ongezien mogelijk te verschepen. Cocaïne wordt ver stopt in goederen, kan vloeibaar worden gemaakt en zit ook ver werkt in kleding. De verwerking in het plastic van vaten was de politie nog niet eerder tegengekomen. Nog geen tips over moord Supermaan siert de hemel Dode man in bermA58 maandag 14 november 2016 DEN HAAG Marianne Schuurmans, burgemeester van Bemmel. Daar komt dit jaar geen prins carnaval, maar een prinses. Carnavalsvereniging De Gein trappers vond het tijd voor een statement. Het motto van prinses Mirjam de Eerste: „Heb het lef om anders te zijn." LEIDEN Vijf jaar geleden werd activist Jerry Afriyie opgepakt bij de sinterklaas intocht in Dordrecht, twee jaar ge leden opnieuw bij de intocht in Gouda en afgelopen zaterdag moest de Amsterdammer weer mee naar het politiebureau. „Dit is hoe Nederland jou behandelt als je opkomt voor jouw vrijheid van me ningsuiting", stelt hij. De activisten van Kick Out Zwarte Piet speelden de afgelopen dagen kat en muis met de politie. Toen ze zaterdag met bussen vanuit Amster dam vertrokken, werden ze al snel opgepikt door motoragenten. Vrij dagavond kreeg die politie in de gaten dat de activisten afweken van hun oorspronkelijke plan - demon streren bij de intocht in Maassluis - en van plan waren naar de intocht in Rotterdam te komen. Eerder hadden ze al laten weten in Maassluis in elk geval niet in het hun toegewezen de monstratievak te gaan staan. Burgemeester Aboutaleb van Rotter dam stelde daarop een noodbevel in. Vanwege de drukte bij de landelijke intocht in Maassluis zouden er te weinig agenten in Rotterdam over zijn om een demonstratie te begelei den. Uiteindelijk werden in Rotter dam 198 activisten aangehouden die daar probeerden te demonstreren. Bij hun arrestatie deelden de politie en de activisten over en weer klap pen uit. De demonstranten werden naar het politiebureau in Maassluis gebracht. Onder hen was ook Mi- chiel Pestman, de advocaat van Af riyie. Volgens hem wisten de beto gers niet dat er een demonstratie verbod in Rotterdam was. Zaterdagavond was het gros van de arrestanten weer vrij. De meeste de monstranten kregen een boete van 150 euro. Jerry Afriyie kreeg een dagvaarding voor de rechtbank mee naar huis. Hij zegt bij zijn arrestatie diverse verwondingen te hebben op gelopen. Enkele weken geleden oor deelde de rechtbank dat de arresta tie van Afriyie in 2014 onrechtmatig was. Nu moet hij waarschijnlijk weer voorkomen. Bij de intocht lieten zowel voor- als tegenstanders van Zwarte Piet zich horen, foto'smarcodeswart&anp ZUID-KOREA Demonstranten tegen de Zuid-Koreaanse president Park Geun-hye stuiten in de hoofdstad Seoul op een politiekor- don. Honderdduizenden betogers gingen zaterdag de straat op om haar aftreden te eisen. Park heeft haar hartsvriendin Choi Soon-sil geheime stukken ter inzage gegeven, terwijl zij geen lid van de regering is. fotoafp De Colombiaanse politie heeft een nieuwe smokkelmethode ontdekt: 300 kilo cocaïne bleek verwerkt in het plastic van vaten. Koen Voskuil Bogota AMSTERDAM De politie in Am sterdam zoekt ge tuigen van een schietpartij, die vrij dagavond in de Ten Katestraat een 18- jarige jongen het leven kostte. Er is geen enkele tip bin nengekomen. De twee mannen van 22 en 24 jaar die lichtgewond raak ten, zitten nog steeds vast. Zij zijn aangehouden we gens betrokkenheid bij het schietinci dent. ASTRONOMIE Vanavond is de grootste super maan te zien sinds 1948. Het is de combinatie van een volle maan en een korte afstand tus sen de aarde en het hemellichaam. De maan lijkt daardoor veel groter. BERGEN OP ZOOM De politie heeft gis terochtend in de berm van de A58 het lichaam gevon den van een 32-ja- rige man uit Bergen op Zoom. Agenten waren op zoek ge gaan na een tele foontje van een trucker, die schade aan zijn wagen zag en vermoedde dat hij tegen een dier of een voorwerp was gereden. Waarom het slachtoffer op de snelweg liep, is onduidelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5