Tholense Boys Goes ziet Baronie weer uitlopen Flinke tegenvaller voor Zeelandia middelburg Nuenen legt Vlissingen over de knie 12 Ploeg van Ruud Pennings hard onderuit in uitduel. De Walcherse hoofdklasser verliest met 5-0 maandag 14 november 2016 Als er ooit een verkie zing wordt gehou den voor het mooiste amateurcomplex van Nederland, dan komt dat van Nuenen ongetwijfeld in de top tien. Het is een prachtig on derkomen, met zeven velden en een imponerend hoofdgebouw, maar op de spelers van VC Vlissin gen werkte het niet inspirerend. De Walcherse zondag-hoofdklas ser had niets in te brengen en werd met 5-0 van het veld ge veegd. De thuisploeg deed daarmee goede zaken, want Nuenen is na de nederlaag van Blauw Geel'38 bij Quick (3-0) nu medekoploper. Net als Blauw Geel'38 heeft Nue nen na 12 duels 27 punten, Vlissin gen is de nummer vijf met zes punten minder. De ploeg van Ruud Pennings zou zich dit sei zoen graag in de titelstrijd willen mengen, maar het duel van giste ren maakte duidelijk dat dat er dit seizoen niet in lijkt te zitten. Te gen veel ploegen is Vlissingen de bovenliggende partij, maar tegen de echte titelkandidaten was het tot nu toe kansloos. Uit bij Blauw Geel'38 werd het Zulke wedstrijden zitten er altijd een keer tussen eerder dit seizoen 3-0, in Nuenen kreeg het een nog hardere tik. Dat Joan van Belzen onder de lat ont brak kon opnieuw als excuus wor den aangedragen en in zulke duels valt wel heel erg op dat het ontbreken van een echte centrum spits een flink mankement is. Saïd Bouzambou mocht het gis teren een helft proberen, net als Raymond Wolff Aanvallende mid denvelders, die niet de diepgang en snelheid van Yves Nyemb heb ben. Nyemb wordt in december te rug verwacht en tot die tijd blijft het voorin puzzelen voor Pen nings. „Het ontbreekt aan vastig heden", zei de trainer. „We zijn op bepaalde posities nog steeds aan het zoeken." Pennings baalde van de dikke nederlaag, maar wilde er niet te KARAKTERISTIEK zwaar aan tillen. „Zulke wedstrij den zitten er altijd een keer tus sen." Alleen moet je die in een sei zoen niet te vaak hebben. Vlissin gen had gisteren opvallend weinig te vertellen en keek bij rust tegen een 2-0-achterstand aan. Aan het begin van de tweede helft liet het de kans om terug in de wedstrijd te komen ook nog eens onbenut. Met Wolff en de debuterende Menancio Weeda in de ploeg start te Vlissingen na rust wat beter. Khalid El Hattach kreeg meteen een vrije doorgang maar zijn inzet werd gekeerd door keeper Danilo Verus. Kort daarna besliste Nue nen het duel met een fantastische stiftbal van Dennis van de Reek, die Van Belzens vervanger Jorn Niemantsverdriet kansloos liet. „We maken de 2-1 niet en dan valt de 3-0", zei Pennings. „Daarna was het over en sluiten." Het fysiek sterke en energieke Nuenen, dat voorin twee pijlsnel le spitsen had, voerde de score op naar 5-0. Vrijwel iedere aanval was gevaarlijk, maar in het laatste kwartier nam de thuisploeg gas te rug. Daardoor bleef het voor Vlis singen bij 'slechts' vijf tegentref fers. „We waren veel te slordig aan de bal en Nuenen wachtte steeds op het foutje dat wij gin gen maken. Dat waren er inder daad nogal wat." Op de middag dat het bovenin de hoofdklasse B dichter bij elkaar kwam te staan, kroop Vlissingen over het kunstgras zonder ook maar iets dichter bij de titelkandi daten te komen. De ploeg maakte bij vlagen een lamlendige indruk, verdedigde zwak, had het midden veld niet in handen en kon aanval lend weinig uitrichten. De vuist die je in zo'n wedstrijd verwacht, werd nooit meer dan een slap handje. „Zondag spelen we voor de beker tegen Gilze, dan moeten we ons herpakken", aldus Pen nings. „Daarna krijgen we Quick thuis. Het is een mooie kans om iets recht te zetten." thuisclub was oppermachtig en liet voor de rust al een handvol goede mogelijkheden onbenut. Lennard Marsman was het dichtst bij de openingstreffer, met een achterwaartse kopbal op de paal. In de 55e minuut rondde Niels Hopmans een door Matthijs van Stee en Dani Glad- dines opgezette aanval af: 1-0. „We gaven niet thuis en konden er geen derby van maken', zei WHS-trainer Edwin Kriens. Tho lense Boys-coach Erwin de Nijs was tevreden. „Ik heb genoten van ons eerste uur. Na het doel punt werden we onrustig." Zwaluwe-Duiveland 2-1: Met een subtiel hakballetje zorgde Wou ter de Jonge in de openingsfase voor de 0-1. Vervolgens hield doelman Matthijs Verstrate met fantastische reflexen de voor sprong tot aan de pauze vast. Duiveland moest het in de top per doen zonder de as: Barry Steenpoorte, Marcel de Bruine en Dennie le Comte. „Maar dat Zeelandia Middelburg ondervond gisterenmiddag nog maar eens dat de ene zondag de andere niet is. Na de fraaie 4-0-overwinning van twee weken terug op Madese Boys, ging de thuiswedstrijd te gen Rijen met 2-3 verloren. „Een tegenvaller", gaf trainer Rogier Veenstra toe. „Zeker als je eerst nog met 1-0 voorkomt." Het duel met Rijen leek zich in eerste instantie in het voordeel van de thuisclub te ontwikkelen. Na een voortvarende start was het Daniel Wissel die de score al na tien minuten opende. Daarna bleek Zeelandia Middelburg ech ter de vorm van twee weken terug kwijt. De ploeg was lang zoeken de naar het juiste antwoord op het systeem dat Rijen hanteerde en moest na 25 minuten ook de gelijk maker incasseren. Halverwege de tweede helft deelde Rijen in een tijdsbestek van vier minuten de genadeklap uit. Eerst was het Paul Andrik die voor 1-2 zorgde en daarna trof ook Thom Avontuur nog doel: 1-3. Pas in blessuretijd kon Daniel Wissel de achterstand tot 2-3 terugbren gen, maar toen was het al te laat om het duel nog te doen kantelen. Goes begon dreigend aan de wed strijd, maar was erg onzorgvuldig. De bal werd vaak bij de tegenstan der ingeleverd en mogelijkheden bleven onbenut. Marvilde had slechts twee kansen nodig om weg te lopen bij de Bevelandse eer steklasser. Tommy van de Wiel knalde de bal in de 22e minuut in de rechterkruising, nadat het pro jectiel na een corner wat bleef han gen, en amper zestig seconden la ter verdubbelde Rick van den Bo gaard de marge. „We waren slordig voor rust", zag Karelse. „Uit een spelhervat ting en een counter kregen we in eens twee doelpunten tegen. We hadden moeite met hun 4-4-2-for- matie, maar toen we de controle weer hadden zag je - zeker na rust - dat wij gewoon een klasse beter zijn dan Marvilde." Pas na meerdere kansen en po gingen vond middenvelder Mart de Kroo in de 51e minuut het net voor de thuisploeg. Er volgde een stormloop op het doel van Marvil- de-goalie Sten Otter, die lang stand hield. Erwin Franse en Ste ve Schalkwijk waren ongelukkig in de afronding, maar Ray Kroon haalde de trekker in de 83e mi nuut wel over en bepaalde de eind stand op 2-2. „Dat die derde niet meer viel, is erg zonde", vond Kroon, met het oog op de confrontatie met Baro nie van 27 november. De achter stand op de koploper bedraagt nu zeven punten. „We hadden echt in hun nek kunnen hijgen. Maar het blijft natuurlijk een mooi affi che, eentje waar ook wij al naar uitkijken." Geen vuist maar een slap handje Barry van der Hooft Nuenen Ruud Pennings, trainer van zon dag-hoofdklasser VC Vlissingen Nuenen-VC Vlissingen 5-0 (2-0). 18. Yevghenny Marceli 1-0,34. Jamey Raas 2-0, 58. Dennis van de Reek 3-0,67. James Raas 4-0,71. Youri Sijbers 5-0. Scheidsrechter: B. Sahiner (Oss). Gele kaart: Lars van Stipdonk (Nuenen). Aantal toeschouwers: 300. VC Vlissingen: Jorn Nie- mantsverdriet; Renze Roe- meratoe, Regilio Pinas, Mil ton Roemeratoe, Daniel Jan sen; Etienne Mallie, Quincy Gooding (46. Menancio Weeda), Khalid El Hattach (72. Jarreau Manuhuwa); Abdoe Abdenbi, Saïd Bou zambou (46. Raymond Wolff) en Hoessein Bou zambou. Niels Hopmans besliste kort na rust de derby tegen WHS in het voordeel van Tholense Boys: 1-0. Daardoor sluit de ploeg uit Tholen aan bij de top. Duive- land verloor de topper bij Zwa- luwe in de slotfase: 2-1. Ben van den Aarssen Vlissingen Tholense Boys-WHS 1-0: De Eddy van der Hooft Middelburg Zondag-eersteklasser Goes zag de achterstand op lijstaanvoer der Baronie gisteren weer gro ter worden. De Bredanaars zege vierden in Nijmegen tegen NEC (0-2), terwijl de Bevelandse equipe van trainer John Karelse in eigen huis weliswaar een 0-2-achterstand Marvilde weg poetste, maar het moest doen met een punt: 2-2. Mitchell Minnaard Goes Tholense Boys (gele shirts) viert de 1-0 van Niels Hopmans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56