Plan voor ecolodges op de Grevelingendam Goud en zilver voor drie trouwe muzikanten Witte van Haemstede Redders naar Serious Rescue 18 maandag 14 november 2016 „We wisten wel dat het recreatie schap aan de Grevelingendam ont wikkelingen toestaat, maar dit plan komt voor ons als een verras sing," zegt SGP-fractieleider Flo- rus van der Paauw. „Er gebeurt na tuurlijk al het een en ander - Brouwerseiland bijvoorbeeld - en daarom is de vraag hoeveel meer we nog willen. Dat willen wij eerst eens goed bekijken." Volgens Van der Paauw is er bij de gemeente nog geen vergun ning aangevraagd voor de duurza me bungalowtjes. „Van de wet houder willen we weten hoe het ermee staat. Hij heeft ons schrifte lijk antwoord beloofd." De ondernemer zelf bevestigt het plan voor de ecolodges. „Of het haalbaar is, weet ik niet. Dat ligt er aan hoe graag gemeente en provincie dit willen. Het heeft Hoeveel meer van deze projecten willen we nog? heel wat voeten in de aarde om dat het om Natura 2000-gebied gaat." Details over zijn plan geeft De Jonge niet: „Zolang er nog geen handtekeningen zijn gezet, heb ik niets te melden." Het Natuur- en Recreatieschap Zuidwestelijke Delta juicht nieuwe activiteiten aan de Grevelingendam toe. „Als tweede pijler van de recreatie naast de Brouwersdam is dit ge bied onderbenut", staat in het plan 'Zicht op de Grevelingen II'. De bezoekersaantallen lopen te rug. Een door het recreatieschap in geschakelde landschapsarchitect adviseert 'het ontwikkelen van de commerciële potentie' van het ge bied en 'het versterken van de re latie met Bruinisse'. Aan beide zijden van de Greve lingendam liggen strandjes. Aan de Oosterscheldezijde staat een frituur en aan de Grevelingen- kant zit De Jonge met zijn pavil joen en surfshop. Plannen voor een kabelskibaan en een openboten-centrum lig gen in de koelkast. Rotterdammer Henk Gravestein wil nog steeds een pirateneiland aanleggen. De 58-jarige Johan Vredenbregt is vijftig jaar muzikant. Begonnen op trompet, schakelde hij toen daar in de vereniging behoefte aan was, over op bariton en later eufonium. In 1991 werd hij be stuurslid en vier jaar later werd hij gevraagd voorzitter te wor den. Hij is ook de man van het in zamelen van oud papier bij de Witte. „Wie in deze zaal kan ook zeg gen dat hij één uur per dag in het oud papier zit?," vroeg burge meester Gerard Rabelink. Vreden bregt ziet toe op de verkeersvei ligheid als de Witte marcheert. Hij kreeg voor zijn muzikale ver diensten een gouden trompet en voor zijn 25 jaar bestuurslidmaat schap een zilveren hamer. Gou den trommelstokken had Rabe- link voor Gerrit van Damme (59) die sinds 1 januari 1966 lid is van de Witte van Haemstede. Gerrit loopt graag voorop en is het voor beeld voor twee zoons in de mu ziek en zijn echtgenote die pen ningmeester was. Janneke van der Wekken-Kloet (42) kreeg een zilveren fluit om dat ze 25 jaar muzikant is. Rabe link prees haar ook omdat ze op school muziekles geeft en op de ze manier zorgt voor jonge aan was van de vereniging. De brigade gaat waarschijnlijk met twee ploegen. Acties worden druk voorbereid. Er wordt nog naar sponsors gezocht. Met Se rious Rescue varen reddingsbriga des drie dagen lang in een lang lint van Gouda naar Breda. Die 145 kilometer leggen ze af voor 3FM Serious Request dat geld inza melt voor het Rode Kruis. Dit jaar wordt aandacht gevraagd voor kin deren die sterven aan de gevolgen van longontsteking. Om een zo groot mogelijk be drag aan het goede doel te kunnen geven, draaien de brigades zelf op voor de kosten van de vaartocht in samenwerking met leveranciers. Er wordt gevaren met de reddings- vlet die het ministerie van Binnen landse Zaken beschikbaar heeft ge steld voor inzet bij watersnood. „Het is een fantastisch evene ment", zeggen Davey van den Hummel en Paul Kouijzer van de brigade. Vanwege het goede doel, maar ook omdat de brigade zich zo in de kijker kan spelen. „En misschien wel leden kan werven voor de club en jongeren enthou siast kan maken. Want het is niet alleen baantjes zwemmen. Als je even doorbijt, kun je als je wat ouder bent hartstikke leuke din gen doen." Meer informatie over de sponsormogelijkheden via: seriousrescue@rbzd.nl. IN DE REGIO MIJN DORP, MIJN STAD VARKENSPOOTJES Ondernemer Peter de Jonge wil bij zijn strandpaviljoen Meer zicht aan de Grevelingendam dertig ecolodges bouwen. De SGP heeft daar twijfels over. Ton van den Nouweland Bruinisse Florus van der Paauw, SGP Bij koninklijke muziekvereniging Witte van Haemstede werden za terdagavond drie jubilarissen ge huldigd. Ton van den Nouweland Burgh-Haamstede A Jubilarissen bij de Witte van Haemstede. V.l.n.r.: Johan Vredebregt, Gerrit van Damme en Janneke van der Wekken, foto marieke mandemaker De Reddingsbrigade Zierik- zee-Duiveland doet vanaf 17 de cember mee aan Serious Res cue. Esme Soesman Ouwerkerk DREISCHOR Kerstkeramiek ma ken bij Studi Onbe kommerd Studio Onbekom merd houdt op don derdag 17 novem ber een workshop kerstkeramiek ma ken in Dreischor. Tijdens de work shop kunnen begin ners en gevorder den kiezen uit ver schillende projecten voor thuis of om weg te geven: een mooie schaal voor het kerstdiner, ver schillende waxine- lichthouders of kerstdecoraties, er is van alles mogelijk. In één middag wordt het project af gerond en na twee weken kan het - ge glazuurd en wel - op gehaald worden. Vanaf 12.30 uur is er een workshop voor volwassenen en vanaf 15.30 uur start de kinderwork shop. Aanmelden via www.studioonbe- kommerd.nl of bel naar 06-23863388. ZONNEMAIRE Karaoke in café Bommenede Café Bommenede in Zonnemaire houdt op zaterdaga vond 19 november een karaokeavond. De gasten kunnen meezingen met de nummers die gepro jecteerd worden op een groot scherm en televisie. Aanvang is om 20.00 uur. GOES Harry Potterdag bij Paard van Troje Het nieuwe Harry Potterboek ver schijnt op zaterdag 19 november en dat is reden voor een Harry Potterdag bij boekhandel het Paard van Troje in Goes. Speciaal voor het nieuwe boek is Boekhandel Het Paard van Troje in Goes deze zater dag open van 07.00 tot 19.00 uur. OOSTERLAND Een Zeeuwse wintermaaltijd stond zaterdaga vond klaar in het Oosterlandse dorpshuis. Twintig mensen deden zich - terwijl de bingonummers werden afgeroepen - tegoed aan varkenspoten, varkensoren, daarmwoste, woste- ballen en spek. „Vooraf zelfgemaakte erwtensoep en na het toetje nog een glaasje zelfgemaakte advocaat", vertelt Anne- marie Le Comte van de activiteitencommissie. Alles werd be reid en opgeschept door Le Comte en vier collega-vrijwilli gers. Met de Kraoiedurpse Dag en de bingo zorgt de commis sie voor reuring op het dorp. foto marieke mandemaker BROUWERSHA VEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Openstelling Mu seum; Tonnenmaga- zijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten jeugd Artemis; BURGH-HAAM STEDE Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leerlingenorkest; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Mu ziekvereniging Cres cendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerk groep CresBeat; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 20.00-22.00 uur: Country Linedance; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65-plus; 19.30 uur: Muziek: O&U; NOORDGOUWE Kuuroord de Schouw, 18.30- 19.45 uur: Yoga; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yo ga; 19.00 uur: Koor Rodonis; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Fotogroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Luctor et Emergo; ZIERIKZEE FIZI, 20.00 uur: Cap tain Fantastic; Ge meentehuis, 19.30 uur: Najaarsbijeen komst Provinciale Chronisch zieken en Gehandicapten organisatie Zee land; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming toren, Expositie Phantasm en Expo sitie Beeld van een Zeeslag anno 1304; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00-10.30 uur: Dan sen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Re petitieavond Nut en Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51