Overwinning en remise voor waterpoloërs van DZK 16 Smerdiek geeft voetbalshow Delta Sport kan ingecalculeerde nederlaag Orion komt niet ongeschonden uit de strijd tegen SOS Kwieksport. Het mist topscorer Arno Riemens en ziet vijf spelers geblesseerd uitvallen. maandag 14 november 2016 Lindy van Anrooij doet voorin mee Olaf van der Sloot wint in extremis TTC Middelburg in de gevarenzone Mertens en Van Duijn winnen ZAALVOETBAL Groene Ster 2 toont vormbehoud De handballers van Del ta Sport konden giste ren in eigen huis niet voor een stunt zorgen tegen koploper Quintus en leden een 28-18-nederlaag. Orion bleef op bezoek bij SOS Kwieksport steken op een 2t-2i-gelijkspel. Daarmee was het eerste puntver lies van het seizoen een feit voor de promovendus uit Heinkens- zand. De vrouwen van EMM/Olympus verloren met 21-19 op bezoek bij Oktopus. Mannen. SOS Kwieksport-SV Orion 21-21: In Den Haag moest Orion een fysieke slijtageslag on dergaan, waarbij de ploeg van Jos Aertssen niet ongeschonden uit strijd kwam. Na een 9-8-achter- stand halverwege miste Orion in de slotseconden van de wedstrijd de uitgelezen kans om alsnog de volle winst te pakken. Ron van Dalen miste dertig seconden voor het einde een vrije worp, waarna de rebound niet besteed was aan Mare Dorst. De keepers Remco Potter en René Hooij- schuur bewezen hun waarde door beiden twee penalty's te stoppen. „Zonde van het puntverlies, maar vooral ook van de blessu res", concludeerde Aertssen. Orion miste topscoorder Arno Riemens al wegens knieproble men en zag zaterdagavond in Den Haag vijf spelers geblesseerd uitvallen. ingecalculeerde nederlaag voor Delta Sport tegen koploper Quin tus. „Geen schande, we hebben een verdienstelijke wedstrijd ge speeld", aldus trainer John Jan sen. Halverwege leidden de bezoe kers met 13-7. Met een offensieve dekking wist Delta Sport de mak kelijk scorende bezoekers onder dertig goals te houden. „Zelf heb ben we alleen iets te weinig ge scoord." Komene zondag moet de ploeg uit Zierikzee op bezoek bij hekkensluiter Celeritas. „Dan gaat het seizoen voor ons pas echt beginnen." Scores HV Delta Sport: Kevin Meulmeester 6, Koen de Bruijn 4, Thijs van Splunder 3, Bart Koetje 2, Brendan Meulmeester, Sebasti- aan Hoftijzer en Ruben Bos 1. Vrouwen. ESZV Oktopus - EMM/Olympus 21-19: In Eindho ven leed EMM/Olympus een on nodige nederlaag tegen midden moter Oktopus. Na een 10-9-rust- stand trokken de Brabanders met 21-19 aan het langste eind. „We waren slordig, misten te veel kan sen en waren te beperkt in de personele bezetting", analyseerde trainer Ron de Waal. Zonde van het puntverlies, maar vooral ook van de blessures kende een goede start in de voor uitgeschoven wedstrijd tegen de Hilversumse opponement, het eerste van twee duels dit week einde. De Zeeuwse ploeg nam snel een o-2-voorsprong. Nadien zakte de ploeg weg. Even leek een nederlaag nabij maar in een spannend slot bleef het bij 6-6. De Vliet-DZK 12-15: DZK kwam snel op een 2-0-achterstand in de tweede wedstrijd van het week einde. Bij het ingaan van de tweede periode werd het 5-2, maar daar na kwam DZK sterk terug naar 5-5- Na de 9-10 gingen de Vlissin- gers een tandje sneller spelen en speelde het de wedstrijd slim uit. Scores DZK: Bas Mechielsen, Wouter Stap, Pedro Mol en Sjoerd Leijnse allen 3, Martijn Mechielsen 2 en Sjakko Bekkers maal. Vrouwen. Njord 2-DZK19-2: Koploper Njord 2 kwam razendsnel op een 3-0-voorsprong. Lois van den Berg zorgde via een strafworp voor de 3-1. Het duurde tot 12-1 voordat Joy ce Piek namens DZK wist tegen te scoren. Daarna ging de Njord-machine door met scoren en won het uiteindelijk met dui delijke cijfers: 19-2. VOETBAL De voetbalsters van Smerdiek speelde in de eerste klasse een goede partij tegen Wartburgia 2 uit Amsterdam. Al na zeven minu ten maakte Colinda van der Steen haar eerste van drie tref fers. Wendy de Wilde mikte een vrije trap raak en Angelique Hage soleerde naar een doelpunt. Uit eindelijk stopte de doelpuntenma- chine van Smerdiek bij 0-7. „Het liep als een trein. Dankzij dit goe de resultaat kunnen wij nu naar boven kijken in de stand", zo ver telde een tevreden teammanger Wim Scherpenisse na afloop. In de tweede klasse leed Oostka- pelle de eerste nederlaag van het seizoen. Na negentig minuten was Sportclub Monster de koplo per met 0-3 de baas. In de eerste helft speelde de thuisploeg de beste dertig minuten van het sei zoen. Alleen stonden de bezoe kers met de rust met 0-2 voor. Tien minuten na de pauze werd het 0-3. „Het moest een keer ge beuren. Helaas zitten deze wed strijden erbij. Het is een leermo ment voor ons", aldus llona Stout- hamer van Oostkapelle. IJzendijke boekte in de hoofd klasse een belangrijke 3-2-zege op Be Quick'28. VELDRIJDEN ROSMALEN Veldrijdster Lindy van Anrooij uit Kapelle is zaterdag bij de Grand Prix van Brabant, verreden in Rosmalen, knap achtste ge worden bij de elite-vrouwen. Ze reed een goede wedstrijd en kon het verschil met de top klein houden. Haar zusjes Shirin won bij de nieu welingen-meisjes. Een dag later, in het Belgische Gavere, haalde Lindy van Anrooij de fi nish niet. Ze stapte uit na een val op haar knie. SCHAKEN Olaf van der Sloot won zaterdag het ZSB 50+ schaaktoernooi in Sas van Gent. Op de valreep ging hij Albert Vermue voorbij. Vermue leek twee ronden voor het eind de te kloppen man, maar Peter Neve verraste de Souburgse pre ses in de laatste ronde. Daarmee kon Olaf van der Sloot alsnog de winst grijpen.. TAFELTENNIS De tafeltennissers van TTC Mid delburg zijn na een goede start in de landelijke eerste divisie afge zakt naar de voorlaatste plaats. Zaterdag ging de Middelburgse ploeg met ruime cijfers onderuit tegen concurrent Bit.nl: 7-3. Sören de Witte sleepte twee pun ten in de wacht voor TTCM. Het andere punt kwam op naam van Arjan Huiden. Door de nederlaag in Ede staan de Zeeuwen vijfde van de zes. De achterstand op de nummers drie en vier is vijf punten. ID-WIELRENNEN Davy Mertens kwam zaterdag alsnog opdagen voor de indivi duele tijdrit voor ID-renners in Graauw. De renner uit Ouden bosch was meteen de snelste over de ruim zeven kilometer. Hij deed daar 12.09 over. Bij de vrouwen won de gedood verfde favoriete Irma van Duijn uit Schoondijke. Aan de overwinningsreeks van Groene Ster 2 kwam ook dit weekeinde geen eind. De Vlis- singse zaalvoetballers versloe gen in Eindhoven middenmoter Botafogo met 3-4 en bleven daar mee de ploeg met de minste ver- liespunten. Younes Ben Khedda (0-1) en Marcello Tuhuleruw (1-2) scoorden in de eerste helft al. Na de hervatting dreven opnieuw Tu huleruw en Soufyan Bousantouh de score eerst op naar 1-4, voor dat de thuisclub nog terugkwam tot 3-4. Orion loopt wat Menno Kole Vlissingen Scores SV Orion: Ron van Dalen 9, Guy Peters 7, Mischa Dorst 2, Michiel Schuijs, Jerry Aertssen en Jean-Marie Toubiana 1. Delta Sport-Quintus 318-28: Een Scores EMM/Olympus: Marieke Riemens 7, Demi van Strydonck 6, Lisanne Heijens 3, Suzanna 2, Lynn Laarakker 1. —Jos Aertssen, coach Orion De waterpoloëra van De Zeeuw se Kust hebben dit weekeinde punten laten liggen in de uitwed strijd bij HZ de Robben. Gisteren speelde het ook nog een duel, in Rijswijk, en daar wonnen de Vlis- singse mannen met 12-15 van De Vliet. De DZK-vrouwen konden bij koploper Njord 2 geen potten breken: 19-2. Ko Mechielsen Vlissingen Mannen. HZ de Robben-DZK 6-6: DZK Scores DZK: Martijn Mechielsen en Pedro Mol beiden 2, Wouter Stap, Bas Mechielsen en Sjakko Bekkers allen 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44