Klinkende zege voor TOP bij begin zaal Fortis wil weer mee gaan tellen Tjoba moet hoofd buigen in de slotfase 15 maandag 14 november 2016 De Souburgse club speelde in het seizoen 2008-2009 voor het laatst in de overgangsklasse. Dat was in de zaal. Op het veld degradeerden de geel-zwarten al een jaar eerder. In de periode die volgde, zonk For tis zelfs af naar de tweede klasse. Nu is er de ambitie om weer mee te gaan tellen in Zeeland. Om dat te kunnen bereiken, is een andere speelstijl nodig. 'Dyna misch korfbal' is de noemer waar alles onder valt. „Dat willen we van de E'tjes tot en met de senio ren erin brengen", vertelde Crucq. „Je ziet nu al bij alle jeugdteams dat dat goed gaat." Bij Fortis 1 duurt dat wat langer, weet Hans de Meij, die de andere hoofdtrai ner is. „Dat is ook logisch. De spe lers hebben zich al een speelwijze eigen gemaakt en moeten nu om schakelen. Dat kost tijd. Binnen een paar jaar moeten we er zijn." Onder 'dynamisch korfbal' ver staan de twee een spel waarbin nen alle acht spelers scoren. Crucq: „Er is dus niet iemand die de hele tijd alleen maar in de re bound staat. En we willen ook niet alleen maar afhankelijk zijn van de mannen." Bij de club kregen ze hulp van de korfbalbond KNKV. Bonds coach Wim Scholtmeijer en tech nisch directeur Kees Rodenburg kwamen vorig jaar langs in Oost- Souburg. „Maar hun denkwijze kun je nooit één op één overne men", zei Crucq. „Je geeft er als club altijd een beetje je eigen draai aan." Afspraken Zaterdag begon Fortis aan een nieuw zaalseizoen in de eerste klasse. Het resultaat was teleurstel lend - want er werd verloren - maar het spel sprak de trainers erg aan. Crucq: „Iedereen hield zich goed aan de afspraken en we hebben ook vaak gescoord van dichtbij de korf, iets wat juist bij dat dynamische korfbal past. Daar naast hielden we de druk in de verdediging hoog." Fortis was in de aantrekkelijke derby daardoor ook lange tijd de bovenliggende partij. Na de 20ste minuut (8-11) brak er een minde re fase aan bij de gasten. Ondo pro fiteerde daarvan en liep weg naar 17-13. Vervolgens kregen de Sou burgers weer de overhand. De Me ij: „Ondo scoorde tien minuten niet. In die tijd hadden wij erop en erover moeten gaan. Dat heb ben we nagelaten. Dat was het eni ge wat we onszelf kunnen verwij ten vandaag." TOP was veel te sterk voor Oranje Wit. Vanaf 3-4 hadden de Dordte- naren het nakijken. Met Corné Be- zemer, Wilma Meulmeester en Anita de Ridder terug in de basis speelden de Arnemuidenaren de thuisploeg bij vlagen zoek. Na de eerste 25 minuten zuivere speel tijd leidde de equipe van Goed koop comfortabel: 7-14. Dylan Gil lissen, in de zomer van Swift over gekomen, had er toen al vier in lig gen. Oranje Wit had veel overtredin gen nodig om vooral het rood-wit- te vrouwenkwartet van het lijf te houden. Van de strafworpen en vrije ballen die volgden, profiteer de TOP optimaal. In de tweede helft was Gillissen nog vier keer trefzeker, maar scoor den ook de andere zeven basis krachten minstens één keer. In no-time liep de voorsprong op tot tien punten. In de resterende speeltijd beloonde TOP zichzelf met een aantal frivoliteiten en fraaie treffers. „Als de teugels ook weer aangetrokken kunnen wor den, is dat begrijpelijk en moet dat kunnen", zei de oefenmeester tevreden over de geslaagde ope ning van het zaalseizoen. De Arnemuidenaars spelen ko mende zaterdag voor het eerst weer thuis. Dan is Sporting Delta de tegenstander. Overgangsklasse. Tjoba-GKV 22-29: Een wedstrijd met kerende kansen kreeg een geflatteerde uit slag. Tjoba deed niet onder voor GKV, maar miste te veel korte kan sen om een gat te slaan. Anders om bezorgde het Gorichemse he renkwartet de Bevelanders han denvol werk. Vier minuten voor tijd knakte de equipe van coach Tom Mertens mentaal. Op 20-22 liet Tjoba het lopen en kreeg ver volgens nog zeven treffers tegen. Scores Tjoba: Dennis Broerse 6, Jan-Kees Goossens 4, Sharon Goe- degebure 3, Manon Braam, Melissa Naumann, Jurgen de Kunder, Robin Harinck 2, Esmee Walraven 1. Eerste klasse. Valto-Swift 24-24: De eerste zaalminuten van Swift waren veelbelovend. Aanvallend dicteerden de Middelburgers in de Lier. De poging om na rust (11-15) ook verdedigend onder scheidend te zijn, leek in eerste aanleg te slagen. De Middelbur gers kwamen op zes punten voor sprong, maar misten uiteindelijk het beoogde effect. Als een onzeke re debutant verkrampte de ploeg in de laatste tien minuten. Tweede klasse. Reeuwijk-Togo 24-13: In het debuut als tweede klasser kreeg Togo een lesje effecti viteit. Reeuwijk speelde een ver snelling hoger en was bij vlagen uiterst trefzeker. „Was ik geen coach van Togo geweest, had ik van hun spel kunnen genieten", erkende Sjaak Joziasse. Maassluis-Seolto 26-11: Ook Seol- to maakte een harde landing in de tweede klasse. Titelkandidaat Maassluis maakte korte metten met de Vlissingse aspiraties. „Een hoop leermomenten", zei coach Bert Mol. Scores Seolto: Mick Goedegebuur 4, Pepijn Koppejan, Mariëlle Fran- cke 3, Mayella Kuizenga, Lieven Middelhoek, Remi van den BroekeL Derde klasse. Stormvogels-Blauw Wit 19-16: Stormvogels-coach Wim Allaart balanceerde tussen opluchting over eindelijk weer eens winst en verbazing over hoe moeilijk zijn ploeg het zich nog maakte. Blauw Wit kwam na rust nog gevaarlijk dichtbij, omdat Stormvogels naliet te scoren. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 7, Niek Peene 5, Tom van Sluis 3, Francky Koole 2, Angela Matthijsse 2, Evi Meeusen, Evy Koopman 1. KVK-Atlas 14-19: Atlas kneep hal verwege (8-8) de handjes dicht dat het niet op achterstand stond. Het eerste plaagstootje van Atlas na rust ving KVK nog op, daarna zakte de thuisploeg in. Fortis-korfbailer Mathijs de Vries (links) verdedigt Jeroen Mesu van Ondo. foto ruben oreel Fortis heeft de korfballers om weer terug te keren in de over gangsklasse. Dat stelde trainer Peter Crucq zaterdag, na de met 23-20 verloren derby tegen Ondo. „Met de mensen die we nü tot onze beschikking hebben en de mensen die er aankomen, moet dat binnen een paar jaar gaan lukken", zei hij. Roeland van Vliet Middelburg Scores Ondo: Ronald Wisse 11, Jeroen Mesu 5, Thomas Mesu 4, Dennis Witte 2, Kristy Kolmus 1. Scores Fortis: Justin Koppejan 8, Remco Crucq 4, Yasmin Swiers en Mathijs de Vries 2, Joyce Schoon- aard, Anita Wielemaker, Maurice van der Have en Juul van der Linde 1. Op www.pzc.nl/sport: Ondo blijft winnen, ondanks verre van ide ale trainingssituatie. Overtuigender hadden de korf ballers van TOP de zaalcompe titie niet kunnen beginnen. Oranje Wit kreeg met 15-27 op de broek. Een klinkende overwin ning waarmee de ploeg van coach Arco Goedkoop zich meteen voorin meldt in hoofd klasse B. JaapJan Ritsema Dordrecht Scores TOP: Dylan Gillissen 8, Ani ta de Ridder en Jeanine Marijs 4, Pe tra van Belzen, Peter van Belzen en Jurgen Janse 3, Wilma Meulmees ter en Corné Bezemer 1. Overgangsklasser Tjoba is met een nederlaag begonnen aan de zaalcompetitie. De Bevelandse korfballers bogen in de slotfase het hoofd: 22-29. JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Swift: Gijs Gillissen 10, Vera Kuijper 6, Aïsja Zuidweg, Mirel- la Pouwer, Sanne Oostinga en Step- han de Boer 2. Scores Togo: Niek Meerman 5, Marten Postema 4, Desiree Voshart 2, Sharona van Belzen en Marcel Jo ziasse 1. en Emmely de Visser 1. Scores Blauw Wit: Niek van Die- men 5, Ivo Flipse 3, Wouter de Kun der, Marty de Vilder, Scifo Minnaard Scores KVK: Tonia Verdonk en Ni cole Bostelaar en Lennard Volkers 3, Niels Verdonk 2, Jose Nieuwen- huijse, Sander Slabbekoorn en Koen Volkers 1. Scores Atlas: Ben Hese 8, Seran de Witte en Thomas Mesu 3, Niek Wondergem 2, Evi Ovaa, Shannon Bakker en Stephan den Boer 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43