Bruse Boys loopt weer uit klimt dankzij derby-zege Borgo snoept RCS de eerste punten af 13 heeft de ploeg prima opgevan gen", zei trainer Anne Smit. Tot een kwartier voor tijd leek Duive- land op weg naar de winst. De ge lijkmaker van Gijs van der Made was volgens Smit dubieus. „Ze komen met gestrekt been in op onze keeper en vervolgens staan de verdedigers te slapen." Even la ter werd een ongelukkige actie van Wilmar van de Sande be straft met een penalty. Vanaf de stip zorgde Zwaluwe-aanvoerder Pim Schonk voor de 2-1. DHV-Noad'67 3-0: Noad-doel- man Pjotr Mosselman was de gro te uitblinker in Zevenbergschen- hoek. Met schitterende reddin gen hield hij zijn team voor de pauze op de been. Maar in het tweede bedrijf was er ook voor Mosselman geen houden aan. Rillandia-De Fendert 0-3: De ope ningstreffer werd door keeper Lars van de Griek op een presen teerblaadje aangeboden. Bart Kleinjan profiteerde: 0-1. Vervol gens viel een als voorzet bedoel de bal van Kleinjan bij de tweede paal binnen. In de slotfase gooide Janko Raaymakers de partij in het slot. Een kwartier voor het einde claimde de thuisclub tever geefs een strafschop. Rillan- dia-coach Bram Kot noemde de nederlaag verdiend. „We hebben bijna geen kansen gecreëerd." SKNWK-Kogelvangers 2-3: Ali Zaman kopte al vroeg in de wed strijd de 1-0 binnen. Drie minu ten na de hervatting zorgde Ro bert Padmos voor de 2-0 en leek het duel beslist. Een snelle aan sluitingstreffer van Edgar van der Giesen was het kantelmoment, hoewel Robert Padmos na de 2-1 nog de paal raakte. Een rake kop stoot van Jelle Knook leverde tot zaterdag nog puntloze Braban ders de 2-2 op. Een kwartier voor het einde benutte Edgar van der Giesen een strafschop: 2-3. In een sensationele slotfase raakte Rem- co van den Berge en ook Kogel vangers nog de paal. Een kopbal van Zaman werd op de lijn ge keerd. SKNWK-coach Perry Snoep zat vol emoties. „Een 2-0 voorsprong mag je nooit wegge ven." „Dik verdiend, maar moeizaam. Seroos heeft een uitstekende ploeg", sprak Bruse Boys-trainer Marco Groeneveld na de zevende Bruse zege. In de eerste helft rook Bru de 1-0 al, maar een inzet werd van de doellijn gehaald. Daarna verzuimden Dylan Adelaar en Mats Willemse (gemiste straf schop) de thuisploeg op voor spong te zetten. Tom Blomaard kopte vervolgens op de paal, maar in de 81e minuut viel alsnog de winnende treffer. Groeneveld: „Een mazzeltje, want er gleed bij Seroos iemand uit." Domenique van den Berge profiteerde dank baar en schoot de koploper dus naar de zege. FC Axel-Nieuwdorp 3-1: De eerste helft ging gelijk op, maar tien mi nuten voor de pauze kwam Nieuwdorp wel op 0-1 via Stefan van de Klooster. Al in de 46e mi nuut schoot Maik de Wolf de bal in de bovenhoek en de thuisploeg ging op jacht naar meer. De voor sprong kwam er in de 57e minuut, toen Marco Plasschaert een voor zet vanaf links binnenwerkte. In de 74e minuut gooide Plasschaert het duel met de 3-1 op slot, al raak te Van de Klooster in de attractie ve slotfase ook nog de lat. Klundert-SSV'65 4-3: SSV'65 leid de tien minuten voor tijd nog met 1-3. Richard Schouten scoorde in de negende minuut de 0-1 en via Poger Mukoko werd het in de 61e minuut 1-1. Daarna leek SSV'65, na goals van Bas Biesterbosch en Dennis Weijers, op weg naar de zege. Wisselingen bij Klundert de den het tij alsnog keren. Jeffrey van Wingerden scoorde in de 80e minuut de 2-3, Eric Fuanani vier minuten later de 3-3 en in de 88e minuut deed invaller Joeri van Bij rust leidde Prinsenland door goals van Branden Jansen, Pieter Suijkerbuijk en Sven Damen al met 0-3. „We wilden na rust meer druk naar voren gaan geven", gaf trainer Adil Fertoute de Dauwen- daelse bedoelingen van de tweede helft aan. Dat strijdplan kreeg na dertig seconden een knauw te ver werken toen Nicky de Frel de 0-4 maakte. „Hun eigen schuld. Een breedteballetje in de verdedi ging", aldus Prinsenland-trainer Erwin van der Woerdt. Na een pass van Maarten van Vooren te kende Quinten Lourens voor de 1-4. Jansen hielp Prinsenland aan de 1-5, waarna Van Vooren met een prachtige goal - bijna vanaf ei gen helft - voor de eindstand zorg- FC Axel profiteert van de nederlaag van Serooskerke en is de nieuwe nummer twee de. Fertoute: „Ik hoop dat we over twee weken completer zijn en dat Peter van Gorsel er weer bij is." De Meeuwen-Oostkapelle 0-1: De wedstrijd werd prima geleid door de 21-jarige arbiter De Jong uit Borssele. Voor rust kreeg De Meeu wen via Delano Langezaal en Ro bin Davidse twee goede kansen en was Sjoerd Verhulst namens Oostkapelle dichtbij een treffer. Na vijf minuten in de tweede helft viel de beslissing. Na een misverstand met zijn doelman Jes se Kerkhove kopte Eddy Matthijs- se de bal in eigen doel. Terneuzense Boys-Zaamslag 0-3: Een terechte zege voor Zaamslag, dat de onderste plaats weer heeft verlaten. Ruben de Haas zette de bezoekers op voorsprong. Hylke Stroo maakte er vervolgens 0-2 van en het derde en laatste Zaam- slag-doelpunt kwam op naam van Maikel Krans. prachtig uitgevoerde vrije trap, waarbij Yordi Nijland betrokken was, opende Marlo Janisse de sco re. Uit een omschakelmoment maakte Pierre Borgo de 1-1. Mer- vin Niemantsverdriet kreeg voor rust direct rood van scheidsrech ter Kenson en de leidsman stuur de in de 55e minuut ook Lars van Rosevelt met direct rood van het veld. „De 1-1 hebben we knap ver dedigd", vond RCS-trainer John Bentschap Knook. Arnemuiden-Kapelle 5-0: Voor rust kwam Arnemuiden via Leon van Belzen op 1-0. Kapelle was on machtig. Alleen door een eigen in zet van Janick Schaier kwam Ka pelle bijna aan een goal. Na rust maakte Arnemuiden door goals van Ronaldo Meijer (2x), Schaier en Guus van Hecke het karwei af. In de 58e minuut zette Guus de Leeuw Yerseke op 0-1 en via Ricar- do Kriekaard werd het negen mi nuten later op fraaie wijze 1-1. In de 89e minuut kreeg Yerseke een strafschop. „Een duidelijke over treding", erkende Arendsker- ke-trainer Adriaan Nieuwen- huijse. Arjen Dingemanse schoot Yerseke naar de winst. Vlissingen-GPC Vlissingen 0-4: „We zitten in de hoek waar de klappen vallen", reageerde Vlissin- gen-trainer Renato Dijkstra. Colle ga Karl Vergouwen was opgewek ter. „Met een vreemdelingenle gioen, maar wel allemaal ras-GPC' ers, hebben we toch maar mooi ge wonnen bij de buurman. Alles goals vielen na rust. Tussen de 69e en 90e minuut scoorden Björn Langeveld, Mike Schrooten (2x) en Rafael Vulin. Lewedorpse Boys-Colijnsplaatse Boys 2-1: De derde zege op rij voor LeBo. Danny de Looff zette Colijn op 0-1, maar Jasper Ver donk maakte na een halfuur ge lijk. Na rust was LeBo beter en een kwartier voor tijd viel via op nieuw Verdonk de verdiende 2-1. Walcheren-Kruiningen 5-4: Bij rust stond het al 2-3. Mario Gjoka (0-1 en 2-3) en Thomas Paauwe (0-2) scoorden namens Kruinin- gen, Lois Spelier (1-2) en Daryl Hollander (2-2) namens Walche ren. Na de pauze zette Spelier Wal cheren met twee goals op 4-3 en via Tim Smulders werd het 5-3. Myron Sinke maakte er nog 5-4 van. „Ik had het niet meer op het eind. Het was weer 'Walche- ren-thuis, gekkenhuis'", sprak trai ner Kevin Hollander. Jong Ambon-VCK 2-5: Pieter van der Horst scoorde de 0-1 en via Yannick Taniwel (penalty) werd het 1-1. Voor rust liep VCK door goals van Van der Horst en Stefan Wielemaker uit naar 1-3. Erik Goudt schoot na rust de 1-4 bin nen. Anwar Roemeratoe scoorde nog wel tegen, maar het slotak koord was via Jesper Harinck weer voor VCK. maandag 14 november 2016 WL 'Tho'en De bezoekers uit Sint Annaland kijken verslagen toe. foto johan van der heijden In de tweede klasse E van het za terdagvoetbal heeft Bruse Boys goede zaken gedaan. De ploeg won met 1-0 van nummer twee Serooskerke en loopt dus ver der uit. Klaas Verspoor Vlissingen Bruse Boys-Serooskerke 1-0: Laarhoven SSV'65 nog meer pijn. FC Dauwendaele-Prinsenland 2-5: RCS pakte met negen man, na weer twee rode kaarten, een punt bij Krabbendijke. Daarmee heeft de ploeg het Zeeuwse re cord van meeste duels (39) op rij ongeslagen in handen, maar verspeelde het wel de ongesla gen status en de koppositie. Ar- nemuiden leidt nu op doelsaldo. Die ploeg klopte Kapelle met 5-0. Klaas Verspoor Vlissingen Krabbendijke-RCS 1-1: Uit een 's-Heer Arendskerke-Yerseke 1-2:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41