15,1% O O) CD Stapt u ook over? Ga naar Spaargids.nl 11 Hoek verslaat RVVH na zeven confrontaties zonder zege: 1-4 Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser haalt uit in Ridderkerk en haalt sportieve revanche voor de verloren play-off- finale van 2015. ■lL Door onze laatste nederlaag tegen RVVH hadden we iets recht te zetten In 2015 is van de Nederlanders overgestapt van energieleverancier. maandag 14 november 2016 Riddersma Mesu Nijpjes juni 2015, de dag waarop Hoek degra deerde naar de hoofdklasse, was af gelopen week ineens weer onderwerp van gesprek. RWH dwong op die datum met een 1-3-ze- ge op Hoek promotie naar de topklas se af en was zaterdag de tegenstan der in de hoofdklasse A, waarin de Zeeuws-Vlamingen zo graag bovenin mee willen draaien. „Dat we die ne derlaag hebben rechtgezet, is wat te sterk aangezet, maar het voelt wel goed om eindelijk eens van RWH te winnen", bekende Guillaume Clin- ckemaillie na de afgetekende 1-4-uit- overwinning. Hoek zegevierde in slechts één van de negen wedstrijden tegen RWH, maar die ene winstpartij dateert al weer van 1991. De Belgische aanvaller won dus nog nooit van de Ridder- kerkse plaaggeest. „Ik weet niet hoe dat kan. Steeds lukte het net niet. Ze hadden jarenlang gewoon een ploeg die ons niet lag, denk ik. Maar door die laatste nederlaag hadden we na tuurlijk wel iets recht te zetten", vond Clinckemaillie. Trainer Jannes Tant haalde dat duel niet aan om zijn spelers op scherp te zetten. De coach gebruikte daar gewoon het heden voor. „Die finalewedstrijd van 2015 was voor mijn tijd, dit duel was belangrijk omdat we ook in een negatieve spi raal hadden kunnen geraken", stelde hij, wijzend naar de ranglijst en de meest recente resultaten. De topploe- gen - Achilles Veen, Spijkenisse en Ter Leede - liepen namelijk beetje bij beetje weg, door onnodig punten verlies van Hoek zelf. Tegen FC Breu- kelen (1-1), Spijkenisse (0-1) en Zwa luwen (0-0) bijvoorbeeld. Om in het spoor te blijven, of in te lopen op morsende concurrenten, moest er gewonnen worden van RWH. Volgens Tant „een goed voet ballende ploeg met veel beweging voorin". Een ploeg ook die in een 4-4-2-formatie aantrad, maar waar Tant bewust een 4-3-3-systeem te genover zette. „Wij wilden de bal aan RWH laten en toeslaan in de te genaanval, maar zij wilden ons het spel laten maken. Daardoor was het lang een tactisch steekspel." Waar RWH-aanvaller Benjamin Martha (afkomstig uit Oost-Sou burg) twee keer na een goal werd te ruggefloten wegens buitenspel, moest Hoek het de eerste 45 minu ten doen met slechts was schoten van afstand. Pas in de eerste minuut van de extra tijd vond aanvoerder Reguillo Vandepitte de naar links uit geweken Clinckemaillie met een crosspass, waarna de goaltjesdief kalm bleef en scoorde. „Dat was mentaal wel een grote tik", dacht de maker van de openings treffer. Want in de tweede helft liep Hoek - met de als spits gestarte Clin ckemaillie op links en de als linksbui ten gestarte Kyle Doesburg in de punt - uit naar 0-3 via goals van Doesburg (intikker) en Nathan La- grou (fraaie volley). De 1-3 van Tarik Yekhief (intikker) was onnodig, maar door de eerste treffer in Hoekse dienst van Esmat Shanwary kreeg de KARAKTERISTIEK eindstand een nog wat fraaier aan zicht: 1-4. Tant: „Na het duel met FC Breukelen zei ik dat we veroordeeld waren tot achtervolgen. Dat is nog al tijd zo", doelde hij onder meer op de achterstand van zeven punten op lij staanvoerder Achilles Veen, dat nog een wedstrijd tegoed heeft. „Maar we hebben nu wel zeven punten in de laatste drie duels gepakt en de eerst volgende tegenstander is Achilles Veen (26 november). Dat wordt een echte topwedstrijd dus." Voor judoka Sjors Riddersma uit Middelburg zat het Euro pees kampioen schap onder 23 jaar er zaterdag snel op. In de klasse -100 kilo verloor hij al meteen in zijn eerste partij van de Hongaar Zalan Ohat. Daardoor had hij geen recht op een herkansing. Schaatser Niels Mesu is zater dag bij de vierde wedstrijd van de KPN Marathon Cup in Heeren veen vijftiende geworden. De Middelburgse rij der van AB Transport Group kwam niet bij de kopgroep. I Dressuur-amazo- ne Jessica Nijpjes uit Sint-Laurens won tijdens een subtop wedstrijd in Berkel beide proeven in de klasse ZZ zwaar. In de de klasse Prix ST werd ze tweede. Haar zus Chantal eindigde in die klasse op de derde plek. Plaaggeest verdreven Mitchell Minnaard Ridderkerk Hoek-speler Kyle Doesburg (links) duelleert met Tarik Yekhief van RVVH. foto orangepictures/wessel dekker RVVH - Hoek 1-4 (0-1). 45+1. Guillaume Clinckemaillie 0-1, 53. Kyle Doesburg 0-2, 68. Na than Lagrou 0-3,79. Tarik Yek hief 1-3, 88. Esmat Shanwary 1-4. Scheidsrechter: M. Jobse (Sint Laurens). Gele kaart: Ta rik Yekhief (RWH). Aantal toe schouwers: 300. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabi an Wilson, Lionel Fitsch, Alex ander Embrechts, Thomas van Renterghem; Birgen Mar tens, Reguillo Vandepitte, Na than Lagrou; Nick de Groote, Guillaume Clinckemaillie (79. Esmat Shanwary), Kyle Does burg (88. Sascha Beshliaha). —Guillaume Clinckemaillie 1 O a <0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39