Baansprinters op de bres 8 DIEDERIK SMIT FORMULE 1 GRAND PRIX VAN BRAZILIË maandag 14 november 2016 Column Afgelopen dinsdag werd Do nald Trump verkozen tot... Enfin, het zal u niet zijn ontgaan. De verrassende verkie zing was exact een halfjaar nadat Ajax de landstitel verspeelde met een gelijkspel bij De Graafschap, de nummer zeventien. Beide ge beurtenissen hadden een groot niettegeloven-gehalte. In de beeld vorming waren Trump en De Graafschap op voorhand kansloos. Verkiezingen en sportwedstrij den vinden echter niet plaats in de beeldvorming, maar in de wer kelijkheid. En in de wereld van de werkelijkheid zijn de mogelijkhe den oneindig veel groter dan in de wereld van de beeldvorming. We mogen dus best een keer met an dere ogen kijken naar alles wat kansloos wordt geacht. Waarom zou Sparta bijvoor beeld geen Europees voetbal kun nen halen? Na ruim een derde van de competitie staat de promoven dus zevende, een plek die recht geeft op de play-offs. de Europa League niet kunnen winnen? Dat klinkt absurder dan het is. Ajax en Feyenoord zijn dit seizoen aardig in vorm in Europa en beide ploegen zijn minder on- De wereldtitel naar Wales, Beugelsd in Oranje. Alles ervaren dan voorgaande jaren. Bo vendien bewees het Oekraïense Dnjepr Dnjepropetrovsk in 2015 dat je gewoon de finale kunt ha len, ook als je geen rijke Europese topploeg bent. Zelfs als je te arm bent om een klinker te kopen, kun je een heel end komen. Waarom zou RB Leipzig niet het Leicester City van de Bundesliga kunnen worden? De zevenjarige club heeft momenteel evenveel punten als koploper Bayern Mün- chen. Alles kan. De wereldtitel naar Wales. Geen enkele Spaanse club in de kwartfinales van de Champions League. Tom Beugels- dijk in Oranje. Robin van Persie in Oranje. Arjen Robben een jaar lang fit. Ron Jans naar Sampdoria. De KNVB-beker voor IJsselmeer- vogels. Het lijkt allemaal niet heel rea listisch, maar Trump en De Graaf schap dwingen ons om steeds vaker de vraag te stellen: waarom niet? PAARDENSPORT Van Silf hout weer voor Minderhoud Van der Poel wint voor vierde keer Tsjechië sterkste in finale Fed Cup Weer podiumplek voor Schulting - -• Succescoach Wolff is nog niet ze ker van een nieuwe verbintenis bij de KNWU voor de nieuwe olympische cyclus. Het contract loopt dit jaar af. Zijn renners, on der wie Laurine van Riessen, Jef frey Hoogland en Elis Ligtlee, staan echter pal voor de Duitser. „Ik zou niet weten hoe we ver- der zouden moeten zonder René", zei Hoogland tijdens de wereldbeker. „Dat lijkt me geen goede zaak. Hij is belangrijk voor onze ploeg." Van Riessen ging zelfs een stap verder. „Ik ga verder met René Wolff als trainer, ook als hij geen bondscoach is. Maar een toe komst buiten de bond heeft na tuurlijk niet mijn voorkeur. Daar om hoop ik dat beide partijen er uit komen. Hij heeft deze selectie en mij persoonlijk op dit hoge ni veau gebracht. Moet je nagaan dat ik van schaatsster ben getrans formeerd in topper in het baan- wielrennen in een periode van anderhalfjaar." Uitgerekend Wolffhaalde haar @DiederikSmit Waarom niet? Waarom zou Ajax of Feyenoord Dressuurruiter Diederik van Silf- hout heeft zaterdag bij Jumping Indoor Maastricht ook de kür op muziek gewonnen. De regerend Nederlands kampioen was vrij dag met Arlando N.O.P. al de beste in de Grand Prix. Beide ke ren eindigde Hans Peter Minder houd met Glock's Flirt als twee de. De juryleden waardeerden Van Silfhouts winnende kür met 80,350 procent. „Dit was een van mijn beste proeven ooit." GAVERE Mathieu van der Poel blijft de Su perprestige beheersen. De Ne derlandse veldrijder won giste ren in het West-Vlaamse Gave re de vierde wedstrijd in die reeks, nadat hij eerder dit sei zoen ook de eerste drie man ches (in Gieten, Zonhoven en Ruddervoorde) op zijn naam had geschreven. Van der Poel (Beobank-Coren- don) ging er al snel alleen van door en liet de anderen ver ach ter zich. TENNIS De Tsjechische tennissters heb ben voor de derde keer op rij de Fed Cup gewonnen. De finale te gen Frankrijk werd beslist in de vijfde en laatste partij. Karolina Pliskova en Barbora Strycova zorgden voor het beslissende punt door Caroline Garcia en Kristina Mladenovic te verslaan 7-5 7-5. Naast Pliskova en Strycova maakten ook Petra Kvi- tova en Lucie Hradecka deel uit van de winnende ploeg. SHORTTRACK Shorttrackster Suzanne Schul ting heeft zaterdag bij de twee de wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City zilver veroverd op de 1000 meter. De 19-jarige Gro ningse kwam in de eindsprint net tekort tegen de Zuid-Kore- aanse Jiyoo Kim: 1.29,786 tegen 1.29,882. Voor Schulting was het haar tweede wereldbekermedaille op een rij op deze afstand. Vorige week behaalde ze brons tijdens het openingstoernooi in Calgary. Max verrast In een regenachtig Brazilië deed Max Verstappen gisteren opnieuw van zich spreken, fotoepa Zijn pupillen waren met zilver op de teamsprint en brons op de sprint succesvol bij de we reldbeker in Apeldoorn. Maar ze toonden zich gisteren be zorgd over de positie van bondscoach René Wolff. Roy Schriemer Apeldoorn Bondscoach René Wolff behaalde bij de wereldbeker met zijn team drie medailles: de teamsprint (zilver), sprint (brons) en omnium (goud) bij de vrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36