Sprook o van Soi Hobbykippen moeten nu ook het hok in Bodybuildster Maria Wattel in de prijzen 2 MARLEEN BLOMMAERT Column De fee zit verveeld met haar toverstaf te spelen. Een eindeloze rij sterrenstof dwarrelt door haar hemels verblijf. De laatste tijd roept niemand haar hulp meer in. De mensen geloven niet meer en zeker niet in sprook jes. Ze zit duimen te draaien. Maar opeens gaat de bel en hoort ze de magische woorden: „Mijn diepste en vurige wens is" Eindelijk is het dan zover, haar hulp is nodig! Ze kijkt door de wenskijker, nieuwsgierig wie het zal zijn. Het wenslicht beschijnt de bovenste verdieping van een hoog flatgebouw. Ze moet meteen haar ogen dichtknijpen vanwege al het klatergoud dat blinkt. Daar zit- ie: een oudere man met vreemd geel haar op de rand van zijn bed. Hij is naakt op zijn sokken na. Het valt hem steeds moeilijker om zijn sokken uit te trekken. Oh hemel, hij is het. Ze kent hem uit de verhalen van de vorige wen- senfee, die overspannen raakte. Nooit is het genoeg bij dit heer schap. Meer kinderen, meer geld, meer vrouwen, meer aandacht, meer macht. Hij wordt, zoals dat gaat bij dat soort types van zijn leeftijd, zich langzamerhand bewust van zijn sterfelijkheid. Ze ziet hem zitten daar op de rand van het bed, alleen met zijn doodsangst en omringd door al zijn rijkdom. „Mijn diepste en vurige wens is dat ik voordat ik sterf even de be langrijkste man op aarde word", spreekt hij. „Ik zal oe krijgen", denkt de wensenfee want ze heeft Zeeuwse voorouders. Je wens gaat in vervulling en tegelijkertijd geef ik je werk, veel werk. Echt werk bovendien. Niet dat simpele ge schuif met muntjes. Zoveel werk dat je het nooit meer in je hersens zult halen om ooit nog iets te wen sen. Zoveel werk dat je geen tijd meer hebt om mensen te vernede ren, te bedriegen en belachelijk te maken. Maanden later zit de man weer op de rand van zijn bed met een lege blik. Hij realiseert zich tot zijn ontzetting dat zijn wens is ver vuld. Zoveel werk datje geen tijd meer hebt om mensen te vernederen, te bedriegen DESTELLING Vandaag: Een tolvrije tunnel is een utopie Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters NJR zoekt jonge Zeeuwse debaters Film Zeeuwse schrijver in LA Knapste kopjes in SlimmeriQuiz GOES Sinds dit weekeinde is de ophok- plicht vanwege het uitbreken van de vogelgriep aangescherpt. De Land- en Tuinbouworganisatie riep eerder hobbypluimveehouders op, hun pluimee op te hokken. Pluim veehouder Hugo Bens, vakgroep voorzitter Pluimvee van de ZLTO: „Bij de uitbraak in 2003 was dat ook zo. Al die kippen die mensen op het platteland voor hun plezier houden en die je dan zo langs de kant van de weg kunt zien lopen, waren opeens uit het straatbeeld verdwenen. Hoeveel mensen een paar kippetjes houden? Geen idee. Maar het zijn er zeker op het platteland heel veel." Bij de familie Boogert in Middel burg maken drie hennen en één haan onderdeel uit van het gezin. Vanwege de eitjes én de gezellig heid, zegt de vrouw des huizes. „Ze hebben een dagren met hok. Daar gaan ze vanaf nu in. Eigenlijk heb ben we nog nooit een kip aan ziekte verloren, wel aan wezels en bui zerds en misschien ook wel eens een rat." Om het huis lopen regel matig ook waterhoentjes. Wilde watervogels die vanuit Sibe rië de ziekte naar Nederland over brachten, zijn geïdentificeerd als besmettingsbron. Volgens pluimveehouder Bens kan Hoeveel mensen een paar kippetjes houden? Het zijn er zeker op het platteland heel veel de ziekte binnen enkele weken uit gewoed zijn, mits nieuwe besmet tingen voorkomen kunnen wor den. GAPINGE Extreme muscle model Maria Wattel uit Gapinge heeft een derde plaats bereikt in het Wereld kampioenschap 2016 van de Inter nationale Federatie van Bodybuil ding en Fitness (IFBB) in het Poolse Bialystok. De 36-jarige en 186 centimeter lange Zeeuwse kwam uit in de ca- tegerie Women's Physique voor vrouwen van boven de 163 centime ter. Zij had in die categorie zestien mededingers. Aan het World Fit ness Championship deden 147 mannen en 270 vrouwen uit vijftig landen mee. Een jaar geleden ein digde Wattel in deze competitie op nummer vijftien. maandag 14 november 2016 Gisteren: Schiereiland maakt Veerse Meer mooier 814 reacties HA KIJK. SINT" IS WEER IN HET LAND MIDDELBURG De Nationale Jeugdraad (NJR) zoekt Zeeuwse jongeren van 12 tot en met 18 jaar die op don derdag 17 november mee willen doen met het Na tionaal Jeugddebat Zee land in het provinciehuis in Middelburg. Zij maken in groepen een voorstel voor het oplossen van een provinciaal probleem, 's middags gaan ze daar over in debat met Staten leden. Informatie en in schrijven: jeugddebat.nl. GOES De door Benn Flore uit Goes geschreven film 'The Last Dance' staat in de halve finale van de on line filmwedstrijd Los An geles Filmfest. Morgen worden de finalisten be kendgemaakt. De win nende films worden in ja nuari vertoond in het theater Promenade Play house in Santa Monica. The Last Dance gaat over de reactie van een Italiaanse vrouw op het bedrog van haar man. MIDDELBURG De knapste koppen uit de groepen 7 en 8 van de Herman Faukeliusschool in Middelburg strijden woensdag met andere scholen in de finale van de Mensa SlimmeriQuiz. Die gaat niet over weet jes, maar meer over lo gica en out of the box denken. Ze krijgen in teamverband pittige vraagstukken op te los sen. Mensa is de vereni ging voor mensen met een zeer hoge algemene intelligentie. Albert de Vries geeft les in politiek. Tweede-Kamerlid Albert de Vries geeft maandag 21 november een inkijkje in het leven van een poli ticus als gastdocent op basisschool De Zuid westhoek in Goes. De PvdA'er overhandigt dan ook twee leskoffers van De Derde Kamer. Dat project maakt kinderen wegwijs in de politiek. Na de commerciële pluimvee sector moeten nu ook mensen die voor hun hobby vogels hou den hun dieren ophokken. Een ren, waardoor de dieren af- schermd worden voor contact met wilde watervogels, is vol gens het Ministerie van Econo mische Zaken afdoende. Ondine van der Vleuten Middelburg - Hugo Bens, vakgroepvoorzitter Pluimvee van de ZLTO Maria Wattel behaalt de derde plaats, eigen foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2