u Hij werd bedreigd Depay redt Oranje Tolvrije tunnel Meer oog voor slachtoffers M cJV regionale nieuws Latijns-Amerika Actieweek Walcheren Samsomwileen tolvrije tunnel niet opnemen in hetPVDA- verkiezings- programma Wethouder Lief ing vanTerneuzen vindt het te zot voorwoorden Met de extra vragen wil de politie voorkomen dat kwetsbare slacht offers nog eens de dupe worden. In 2018 moet de procedure stan daard zijn. Slachtoffers die in Arnhem en Maastricht aangifte doen, hebben de afgelopen maanden al persoon lijke informatie moeten geven, bijvoorbeeld of ze zich bedreigd voelen of bang zijn. Op die manier kijkt de politie niet alleen naar de aard van de misdaad om het slachtoffer naar het juiste loket door te verwijzen, maar Er zijn lelijke voorbeelden uit de praktijk, waarbij het misgaat wordt ook diens omgeving onder de loep genomen. Met zo'n kwets baarheidsanalyse merkt de politie eerder of bijvoorbeeld een een voudige vernieling van een auto spiegel een kwestie van vanda lisme is of juist een gerichte actie. Onderbuik „In het verleden gingen we uit van de intuïtie en onderbuik van agenten", zegt politiechef Oscar Dros. „Dat doen we nu niet meer." De politie onderneemt actie als blijkt dat de aangifte de slachtof fers in gevaar kan brengen of als ze nog eens de dupe dreigen te wor den van een misdrijf. Zo kan een aangifte zonder woonplaats wor den geregistreerd of geanonimi seerd. In het verleden gingen we uit van de intuïtie en onderbuik van agenten In uiterste gevallen is het mogelijk extra politiebescherming te ge ven, maar er kan ook een gesprek met de wijkagent plaatsvinden. Stalking „Er zijn lelijke voorbeelden uit de praktijk, waarbij het misgaat", zegt Dros in een interview in deze krant. Zo deed verpleegster Linda van der Giessen aangifte van stal king door haar ex, maar kreeg ze geen hulp. Uiteindelijk werd ze op de parkeerplaats voor haar werk in Waalwijk doodgeschoten door haar ex. Volgens Dros past de ontwikke ling in de toenemende aandacht voor het slachtoffer bij de politie en bij de rechten van slachtoffers zoals die inmiddels bij wet zijn vastgelegd. „We zijn van oudsher een organi satie die zich richt op de dader. We vangen boeven en verlenen hulp. Nu komt daar in toene mende mate de focus op het slachtoffer bij." Nieuwsmedia Ambulancepersoneel en andere hulpverleners krijgen regelmatig te maken met bedreigingen en geweld. Wim de Schipper uit Oost-Souburg neemt na 25 jaar afscheid van de ambulance met een symposium over omgaan met agressie. korting p.p SPORT2 ZEELAND14 Nazorg politie bij aangifte Slachtoffers van misdrijven krijgen bij een aangifte stan daard extra vragen over hun persoonlijke omstandigheden. Op basis daarvan wordt be paald of ze hulp of zelfs be scherming nodig hebben. Carla van der Wal Arnhem/Maastricht - Oscar Dros, politiechef - Oscar Dros, politiechef P9 maandag 14 november 2016 8°C Beduidend pzc.nl zachter Ook voor het laatste Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 5 30 ZEELAND16 FOTO RUBEN OREEL vóór 21 november Tot 100 korting p.p. op alle reizen naar Latijns-Amerika én de hele week 50 éxtra korting p.p. op geselecteerde reizen. L Kras.nl/latijns-amerika of bel 0900-969770cPg Zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1