Dyl'n en Charades in finale Podium-Z Respecteer de hulpverlener 16 ZEELAND SYMPOSIUM OVER AGRESSIE Vüssingen lHly IH VINTERSPORT ÜFH tjjbe Repetitie maandag 14 november 2016 Zon. 4 Dec GOES Steekpartij in Goes Dyl'n won zaterdagavond de ju ryprijs tijdens de tweede voorron de van de Walcherse wedstrijd voor bandjes en soloartiesten. Vol gens de jury zette Dyl'n - een 26-jarige Zeeuws-Vlaming - met zijn zelfgeschreven nummers 'een uniek en origineel geluid' neer. De jury bestond uit René de Dreu, Tim Kruitbosch en Mare Blom. Ook het publiek kon een win naar aanwijzen. De bezoekers ko zen voor de energieke punk van Charades, een band uit Middelhar- nis. Vorig jaar deed de groep ook mee aan Podium-Z en bereikte toen ook de finale. Almanak Dat Walcherse koor repeteert elke woensdag al intensief voor de komende kerstconcerten. Het ene kerstlied na het andere wordt er in gestampt door de fa natieke dirigent Hans. In een van de liedjes doen de heren bassen en tenoren de De tweede voorronde van Po dium-Z vond zaterdagavond plaats in het Oude Brandspuithuis in Serooskerke. Daar streden vier bands om een plek in de finale. Be halve de uiteindelijke winnaars Jury Walcherse bandwedstrijd kiest voor Dyl'n, publiek stemt voor Charades Dyl'n en Charades waren dat de band Distinguished en sin ger-songwriter Silken de Poorter. Podium-Z bestaat uit drie voor rondes en een finale die tijdens het schooljaar worden gehouden. De uiteindelijke winnaar krijgt studiotijd en opnames in een pro fessionele studio. kerkklokken na. Een aantal ke ren wordt dit vergeten en de di rigent merkt wat kribbig op: „Heren, denk aan jullie klok kenspel!" Een brede grijns op de gezich ten van de koorleden was het gevolg. Dode in kanaal nog naamloos Drenkeling overleden UHoe ga je om met agressors die je vrouw of je kinderen doodwensen? Commentaar Wat doe je als je wordt uitgescholden? Als je wordt gecon fronteerd met een mes? Hoe ga je om met agressors die je vrouw of je kinderen doodwensen? Het zijn situaties waar hulpverleners - ambulancemedewerkers en politieagenten - honderden keren per jaar mee te maken krijgen. Het is inmiddels praktijk van alledag. In 2014 had ruim één op de drie werknemers met een publieke taak te maken met agressie en geweld. Uitgescholden worden en fysiek bedreigd worden gaat hulpverle ners niet in de koude kleren zitten, blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut. Mensen zijn gespannen, slapen slecht, voelen zich onveilig en zijn prikkelbaar. Ze blijven vaker ziek thuis dan medewerkers die niet met geweld te maken hebben. Dat ziek teverzuim kost de samenleving elk jaar tegen de vierhonderd mil joen euro. Een ander gevolg van geweld kan zijn dat hulpverleners minder snel op moeilijke situaties afstappen. Dat schaadt een vol gend slachtoffer dat helemaal geen kwaad in de zin heeft. Politie en het Openbaar Ministerie treden hard op bij geweld te gen mensen met een publieke taak. Denk daarbij niet alleen aan ambulancepersoneel en politieagenten, maar ook aan brandweer lieden, buschauffeurs, conducteurs en leraren. Wie zich tegen hen keert kan sneller voorlopig worden vastgezet en hij of zij kan reke nen op een drie keer hogere straf dan in gewone geweldszaken. Fysiek en verbaal geweld helemaal uitbannen is een utopie. Ho gere straffen hebben nog niet geleid tot minder daders. Toch moe ten we degenen die respect voor het werk van het ambulanceperso neel en de politie niet van huis uit hebben meegekregen een lesje leren. Desnoods hard. Tegen mensen die je helpen of die de nood zakelijke orde afdwingen, ben je niet agressief. Nooit. —Buitenhof Tuinmeubelen Goes - Middelburg 12:00-16:00 Naast Albert Heijn XL Pr. Rooseveltlaan 745 U kunt met betalen! In een woning aan de Popu lierenstraat in Goes heeft de politie vrijdagmiddag een man aangehouden. Eerder die middag meldde een 21-ja- rige plaatsgenoot dat hij door hem in zijn been was gestoken. Waarschijnlijk had de steekpartij met geld te maken. De verdachte is naar politiecellencomplex Torentijd in Middelburg ge bracht voor verder onder zoek. Hij is zaterdag ver hoord en blijft voorlopig vastzitten. Singer-songwriter Dyl'n en de punkband Charades zijn doorge drongen tot de finale van Po- dium-Z. Maurits Sep Serooskerke Tip? redactie@pzc.nl De politie hoopt vandaag de identiteit vast te stellen van de dode die vrijdag in het Schelde-Rijnkanaal ge vonden werd, bij de Twee de Bathsebrug. Zondag is sectie verricht. Inmiddels is al wel vast komen te staan dat de man door geweld om het leven is gekomen. De politie heeft een team groot schalige opsporting van twintig man op de zaak ge zet, aldus woordvoerder Al- win Don. Tot 15 uur zondag is er uitgebreid naar sporen gezocht bij het kanaal. De vindplaats aan de Bathse- weg ligt in de buurt van de Nederlands-Belgische. Daarom wordt in deze zaak nauw samengewerkt met de Belgische politie. VLISSINGEN RILLAND In een zwembad van een woning aan de Zinderweg in Vlissingen is zondag een man verdronken. De man is ongelukkig ten val gekomen of onwel geworden en te water geraakt. Dit blijkt uit onderzoek van de techni sche recherche. De politie werd rond 10.50 gealar meerd. Ook brandweer, am bulance en traumahelikop ter werden opgeroepen. Agenten haalden het slacht offer uit het water en tracht ten hem te reanimeren, maar dat mocht niet meer baten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16