44?5. 14 VINCENT LUISTERT RADIO 12 'vergeten' sprookjes uit de schatkamers van de Efteling Bestel nu de collectie op pzc.nl/efteling Hij is er weer. De intocht was minstens zo spannend als de Amerikaanse ver kiezingsnacht. Het vuurtje werd op zo wel radio, tv als op de NOS-website flink op gestookt. 'Hij komt, hij komt, en de ME staat paraat.' 'Maassluis houdt de adem in.' De volwassenen waren net zo opgewonden als de gelovige kin deren. De gezonde Hollandse Ariërs van de Ne derlandse Volksunie stonden vreedzaam langs de route de 'zieke' en de echte Pieten toe te roe pen met een chocoladehakenkruis in de hand. In Rotterdam werden 200 Zwarte Piet-oppo nenten preventief tegengehouden. Sintzijdank kwam het voor zover bekend nergens tot onge regeldheden. Er hoefden geen peppersprayno- ten te worden gestrooid en het Fristi-kanon hoefde niet te worden ingezet. Mensen, wat le ven we in een media-hysteriacratie. Mocht je je vervelen, de komende drie we ken, want zo lang zitten we nog aan Hem en zijn knecht die niet meer zo mag heten vast, dan kun je digitaal intunen op speciale zen ders die de blijde Sinterklaasboodschap het www insturen. Zo heb je bijvoorbeeld sinterklaasradio.nl. 'Alle Muziekpieten zitten klaar om jouw oren te verwennen. Tijd voor een feestje, een hele lange! Want Sinterklaas is weer in het land!' Men draait op die zender, buiten de traditionals als Kapoentje, Bonnebonnebonne en Rommeldebom- mel, songs van onder andere Sjon en Sjeffrie Fea turing Coole Piet Diego. Na een minuut of twee waren mijn oren zo verwend dat er een enorme piep in schoot. Uit angst voor gehoorschade ben ik overgeschakeld naar sinterklaas.fm. Het paard van Sinterklaas is Ziek, hoorde ik daar, van Ba- bette van Veen, featuring Amerigo. je ook nog naar RadioNL luisteren. Die zen der zendt in het noorden des lands op FM uit, maar uiteraard overal via internet. Dit week end, had ik gelezen, kwamen de programma's live vanuit Plopsaland Indoor te Coevorden. Serious radio, dat moest ik horen. Er zou een speciale Sint-show komen. Maar toen ik gis termiddag luisterde hoorde ik absoluut geen kabouters, nee, Silvia Swart met Geef me liefde vannacht en Frans Duijts, die op verzoek Ne derlandstalige gedichten voor luisteraars maakt. Om een beetje tot mezelf te komen heb ik toen het Requiem van Mozart maar opgezet. Reageren? vincent@ad.nl Leon Russell overleden KOMEDIE JON VAN EERD Harrie Vermeulen, het alter ego van Jon van Eerd, kruipt in de komedie Harrie let op de kleintjes, die vanavond in première gaat, in de rol van babysitter. Met desastreuze gevolgen, natuurlijk. Nooit kon hij bevroeden dat zijn creatie Harrie Vermeulen, de voor het ongeluk geboren sul, al zo veel jaren uiterst populair zou zijn bij de liefheb bers van de kluchtige komedie. Jon van Eerds alter ego dook voor het eerst op als kantoorbediende in de voorstelling Tel uitje winst (2002) en was vervolgens op het toneel te zien als onder andere campingeigenaar, butler, herbergier en nu, in de nieuwe komedie Harrie let op de kleint jes, als babysit. In dit nieuw stuk krijgt brokkenmaker Harrie Vermeulen met de ongetwijfeld grootste uitdaging uit zijn bestaan te maken: hij moet op een pasge boren tweeling passen. Die ogenschijnlijk on schuldige klus groeit door Harries moedwil en misverstand uit tot een onmogelijke missie. Jon van Eerd: „Het leek me een aansprekend, her kenbaar thema. Luiers verschonen, potjes met babyvoeding, een wandelingetje met de kinder wagen. Maar uiteraard raak ik de tweeling kwijt. Dat komt doordat mijn beste vriend Sam en ik óók naar een ruilbeurs van Star Wars-parafernalia gaan. Ik ben verkleed als Jedi Master Yoda, ja die kleine groene. En mijn vriend als Darth Vader." Om zich voor te bereiden op zijn rol als oppas ging Jon van Eerd te rade bij zijn zus, moeder van drie kinderen, onder wie de tweeling Rex en Lex. „Ik heb hun namen in de voorstelling gebruikt, ze voelden zich vereerd. Natuurlijk ging ik vroeger met mijn neefjes - het zijn nu dertigers - naar de kermis en de dierentuin. En ja, ik heb ook op hen gepast. Inclusief verschonen. Beentjes vast, luier eronderuit trekken, en er dan een nieuwe onder schuiven. „Mijn zus maakte op mijn verzoek een lijstje met hoe het is om een tweeling te hebben. Nou, dat valt bepaald niet mee. Alles moet keer twee, zei ze. Altijd dubbel werk met dubbele kosten. Als de een in zijn wiegje ligt te gillen, wordt de ander ook wakker. En als er gegeten moet worden, is het een constant gegoochel met papjes en lepels." Zelf, bekent de theatermaker, wilde hij ook graag kinderen hebben. „Maar in de tijd dat ik mijn man Ton ontmoette, dertig jaar geleden, lag adoptie door twee mannen nog moeilijk. Bovendien voelde Ton er niet zo veel voor. En ik hield te veel van hem om er een breekpunt in onze relatie van te maken." mET korting (C0DE20EgBl6J Pleite v maandag 14 november 2016 Als je daar dan weer genoeg van krijgt kan MUZIEK Muzikant Leon Russel is op 74-jarige leeftijd overleden. Hier is hij bekend door Oude Maasweg van The Amazing Stroopwafels. Hij speelde met The Rolling Sto nes, Bob Dylan, B.B. King en Eric Clapton. Jon van Eerd in Harrie let op de kleintjes. -OTO ROY BEUSKER Laat een sukkel nooit babysitten Arno Gelder Amsterdam Zie voor de volledige speellijst www.harrievermeulen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14