GELD GELUK r 'We willen lekker leven, maar zonder schade te veroorzaken' Annemiek en Bart wonen met zoon Olie (7) en dochter Pieke (6) in een vrijstaande woning in Ellecom. Annemiek: „Als je naar de drie elementen van duurzame ontwikkeling people, planet and profit kijkt, ben ik van de people en is Bart van de planet. Ik word geluk kig van contact maken met mensen, samen op pad gaan in een kwetsbare periode en een mooie, passende uitvaart regelen." Bart: „Duurzaamheid is altijd mijn drijfveer geweest. Daar ben ik mee bezig op mijn werk, waar ik aan de slag ga met bedrijven die innova tieve oplossingen bieden voor maatschappelijke problemen, en ook thuis." Annemiek: „We hebben zonnepanelen, een lucht- warmtepomp die het cv- water verwarmt en een zonneboiler voor het water van het bad en de douche. De kinderen weten niet beter dan dat je afval scheidt en dat je ook met de fiets of de trein kunt gaan, in plaats van met de auto." Bart: „Ik ga met de trein naar mijn werk." Annemiek: „We kopen ook zoveel mogelijk biologische producten, zoals een vleespakket bij de boer hier verderop en groente bij iemand in de straat. Dat kost natuurlijk wel wat meer. We zijn 400 euro per maand kwijt aan dagelijkse uitgaven." Bart: „Ik zou ons pragmatisch idealistisch noemen. We willen lekker kunnen leven, maar wel op een goede manier, zonder schade toe te brengen aan de omgeving." Annemiek: „We beleggen ook in GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP milieu- en groenfondsen. En we steunen kleinschalige, idealisti sche projecten. Vaak via microkre dieten. We proberen 400 euro per maand te sparen, maar daar doen we ook dit soort dingen mee." Bart: „We sparen voor een tweede verbouwing. Tot nu toe zijn we al zo'n 80.000 euro kwijt aan het opknappen van ons huis. Dat is veel, maar we halen er heel veel geluk uit." Annemiek: „We zijn zeven jaar geleden van Den Haag naar dit dorp tussen Arnhem en Zutphen verhuisd en wonen nu midden in de natuur. We investeren met het Bart Hellings (53) Annemiek Hellings van Campen (35) €0-62000 €2000-63500 €3500-65000 idee dat we hier nog lang blijven wonen." Bart: „Maar de verbou wing en inrichting gaan niet voor alles." a Annemiek: „Wij zijn A van die types die er varingen belangrij ker vinden. Dus er samen op uit heeft prioriteit. Als ik 500 euro kan besteden aan een weekend weg of kunst aan de muur, dan moet die kunst maar even wachten." Bart: „Ik denk dat we aan reizen zo'n 5000 euro per jaar kwijt zijn." Annemiek: „Bart houdt bij ons het huishoudboekje bij." Bart: „Dat doe ik maandelijks, in grote lijnen. Het hoeft niet pre cies. Die vrijheid hebben we." Annemiek: „Dat voelt best luxe. Als we een keer spontaan uit eten of naar de sauna willen, kan dat. We gaan sowieso één keer per maand met het gezin ergens eten. De kinderen beginnen er zelfs al over: 'Misschien kunnen we vanavond naar een restaurantje?' Die hoeven we niet te leren wat genieten is." Bart: „Ze vinden het gelukkig niet vanzelfsprekend." Annemiek: „Olie bood laatst aan om het etentje te betalen. Dat vond ik zo lief. Ze snappen wel dat dingen geld kosten en datje dus keuzes moet maken." Bart: „En dat geluk in kleine din gen zit. Het mooiste moment van de dag is met z'n allen koffiedrin ken 's ochtends. Dan praten we bij en eten we koek of taart, of allebei. Liefst uit eigen keuken." magazine 27 OOK MEEDOEN? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Tekst: Anne Bonthuis Foto: Rob Voss Gelukkig in het bos Annemiek: servieskast- het duurde jaren voor de slechte verf was uitgedampt Bart: eetkamerstoelen - gingen na een jaar al wiebelen Annemiek: de keuken Bart: het huis Beleidsmedewerker bij het Ministerie van Economische Zaken Uitvaartondernemer Gezamenlijk netto-inkomen: €5000 of meer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 93