BINNENKIJKEN Elke week kijken we binnen bij een -é, M r M inspirerend huis. Deze keer is dat I I een oud boerderijtje in Wadenoijen. v I W precies de bedoeling. Het is óns interieur. In woonbladen zie je vaak plaatjes van huizen helemaal ingericht in een bepaalde stijl. Prachtig, maar onper soonlijk. Ik vind vintage mooi, maar ik hou ook van industrieel en van brocante. Het kan alle maal, als het maar een geheel blijft waar wij blij van worden." Ongevoelig voor de trends uit woonbladen is MaryAnn overigens niet. Zo staan er op tal van plekken spreuken en letters. „Vanwege de mooie vormen." Soms doet ze een aan koop waar ze bij nader inzien toch niet blij van wordt. Die zwerft dan even door het huis. Van kast naar plank, naar boven en weer terug, om stilletjes te ver dwijnen naar de ga rage en uiteindelijk te belanden in de kofferbak van de auto om te worden verkocht. „Zo komt er weer ruimte voor iets nieuws." MaryAnn Berke laar (60) zegt weieens mini malistisch te zijn. „Maar dat duurt nooit lang, want waar laat ik dan al mijn mooie spullen?" Dus brengt ze haar boeltje terug het huis in, uit de garage. Daar heeft ze een soort voorraadkast met accessoires. Vazen, serviesgoed, beelden, potten, kussentjes... Gevonden tijdens een van haar vele bezoeken aan antiekmarkten, kofferbakverkopen en snuisterijenshops. In combinatie met een mix aan meubelstijlen noemt ze de inrichting van haar en haar handige man Kees (60) 'een mooi allegaartje'. „Je kunt er geen etiket op plakken. En dat is Tekst: Florien van Rees Foto's: Marco Okhuizen Persoonlijk 24 zaterdag 12 november 2016 PZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 90