kiiken The Idol Love and Friendship Docu's zonder dokken Buitengewoon beschaafd festival •►game W¥ Je komt ogen en oren te kort IDFA, dat van 16 tot en met 27 november weer in Amster dam plaatsvindt, is het grootste documentairefilmfestival ter wereld. Er staan meer dan driehonderd korte en lange films op het menu, naast talkshows, masterclasses en an dere activiteiten. Op de festivalsite staan ook nog eens honderd docu's, vaak gratis te bekijken: idfa.com.nl Zijn internetbiografie Lo and Behold draait nog in de bioscoop, maar de nieuwe Werner Herzog-documentaire beleefde onder tussen alweer zijn première - op Netflix. Herzog, de enige film maker die op alle continenten heeft gedraaid, reisde voor Into the Inferno opnieuw de wereld rond op zoek naar actieve vulka nen en excentrieke wetenschappers. Van de opzienbarende beel den krijgt iedereen het warm - óók als je geen vulkanoloog bent. magazine 21 DRAMA De Nederlands-Palestijnse regis seur Hany Abu-Assad maakt kans op een sfT y Oscarnominatie. '*3* Namens Palestina is zijn fiLm The I IdoL ingezonden. tT. Die vertelt het waargebeurde feel- good-verhaal van Mo- hammed Assaf, een Palestijnse jongen die op wonder baarlijke wijze de Arabische versie van Idots wint. Zijn tocht, om zonder officiële papieren en deelnamebiljet toch door te dringen tot de uitzen ding, is een prachtig voorbeeld van doorzettingsvermogen onder on mogelijk Lijkende voorwaarden. Een minder bekend boek van Jane Austen is Lady Susan dat nu door de Amerikaanse regisseur Whit Stillman is verfilmd. Love and Friendship gaat over de jonge weduwe Lady Susan die met een Amerikaanse vriendin plannetjes smeedt om een geschikte echt genoot te strikken. Het levert vele vermakelijke momenten op, waar mee de hoofdrolspeelsters Kate Beckinsale en Chloë Sevigny wel raad weten. Ab Zagt Samenstelling: Sanne Tegelaar De strategiespellen Civilization geven de historie altijd een onverwachte draai. Dan kan Gandhi zich opeens tot een oor logszuchtige fanaat ontpoppen of staat er zomaar een piramide in Japan. In deel zes begin je als vanouds met een primitieve nederzetting, die moet uitgroeien tot een nucle aire supermacht die andere mo gendheden van de kaart veegt. Behalve de grafische toeters en bellen valt vooral de presentatie op: opgeruimd en eenvoudig. Het oogt nog meer als een bordspel dan de voorgaande spellen. Dat maakt het uitnodigend voor nieuwkomers, ter wijl er voor Civ-recividisten genoeg nieuws is te beleven. —Anton Damen Civilization VI voor Windows en Mac, €45

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 87